| ICanSeeYoU a întrebat:

Stiti ca este un truc sa scrii ceva pe o foaie dupa ii dai foc si nu stiu cum faci sa iti apara scrisu pe mana ( pe antebrat mai exact) Sau cel putin cumva cum am scris mai sus e.imi zice si mie cineva tot trucu? FUNDA! Ms anticipat; x

3 răspunsuri:
| grgdlk a răspuns:

Iei o lamaie, storci zeama din ea si cu zeama aia scrii pe o hartie, apoi daca o incalzesti cu bricheta incepe sa se vada ce ai scris nu ii dai foc o incalesti pana se vede scris-ul
sau poti sa ti cumperi pix invizibil care se vede ceea ce ai scris la lumina ultraviolet, lumina ultraviolet o gasesti si la o bricheta

| ICanSeeYoU explică (pentru grgdlk):

Aham mersi...dar am vazut k altii facea chestia aia si le aparea scrisu pe mana...asta vreau sa stiu cum fac sa imi apara pe mana

| pisi1793 a răspuns:

Clar nu ai inteles.Ca nu poti scrie pe o foaie ceva si sa iti apara pe antebrat.Era trucul cu cerneala invizibila.Storci zeama unei lamai intr-un pahar si scrii pe o foaie cu ea.Iar daca vrei sa se vada mai tarziu scrisul tii flacara usor departata de foaie si o sa vezi.Asta era happy