| balu a întrebat:

sunt un baiat de 14 ani, de treaba care se intelege bine cu toata lumea, optimist, eu cred ca orice e posibil.Deci totul a inceput acum 1 luna cand m-am uitat pentru prima data la un reportaj pe discovery channel care se difuzeaza vineri de la 22-24, e o emisiune numita Fenomene Stranii.Am inceput sa ma uit des la emisiune si de cand urmaresc reportajul a inceput sa imi fie frica.In emisiune apar momente de groaza, fete groaznice care apar din senin si te sperie, iar acum noaptea cand sunt in casa am impresia ca cineva e in spatele meu, eu stiu ca e o prostie dar am instinctul asta si de multe ori ma uit in spate cuprizandu-ma frica.Mentionez ca nu am alte fobii cum au altii, teama de apa sau altceva. Mi se pare si mie o mare prostie dar nu pot scapa de instinctul asta. Daca imi puteti da un raspuns ajutator as fi recunoscator si eventual as da funda

Răspuns Câştigător
| Coco_3708 a răspuns:

Este logic, avand in vedere ca te tot uiti la aceasta emisiune creierul tau preia acele informatii si automat iti este frica. am patit-o si eu trebuie sa iti impui ca acel reportaj este fals si ca de fapt este doar in imaginatia ta... si sfat incearca ca dupa ce te uiti la acea emisiune sa te uiti si la ceva mai placut

8 răspunsuri:
| GoldwinNn a răspuns:

Nu te mai uita la emisiune si scapa de gandurile cu fantome si alte chestiwinking

| haiZI a răspuns:

Uita-te si tu la altceva, un film de comedie.Filmele,muzica iti influenteaza starea de spirit pe care o ai. Mi s-a intamplat ce spui tu aici.pa

| fashionaddict a răspuns:

Nu te mai uita la TV, ca o sa iti treacatongue

| Rosemarie a răspuns:

Mda si miee mi s. a intamplat si ma gandeam ca nu are ce sa mi se intample si ca totul este in mintea mea. Apoi ca sa fiu ma sigura aprindeam lumina si ma uitam pe nikelodeanlaughing))

| preadulce a răspuns:

Si eu am patit ceva asemanator... ma uitam in fiecare sera la o emisiune:,, nu stiam ca sunt insarcinata''. si erau femei care aveau diferite simptome de femeie insarcinata, dar le puneau pe seama altor boli si pana la urma ajungeau sa nasca in wc sau sa afle in ultimul moment ca sunt insarcinate si ca urmeaza sa nasca. si de atunci am inceput si eu sa cred ca sunt insarcinata. ma gandeam ca am simptome asemanatoare cu ale lor...
Ps:amuzant este ca sunt virgina laughing)

| balu explică:

Inteleg ce vrei sa spuneti dar am incetat sa ma uit si stiu ca nu e adevarat si ca e o mare prostie dar instinctul

| RaLuCcA_6698 a răspuns:

Nu te mai uita la emisiune si crede-ma este imposibil ca cineva sa fie cu adevarat in spatele tauwinking

| cinevascumpik a răspuns:

1- nu te mai uita la emisiunea aceasta( mdah eu am patit le fel dupa ce m-am uitat )
2- ocupati timpul cu ceva distracti:;-)

BAFTA!kiss