| Șeerbi a întrebat:

urgenta nevie de ajutor mi-amm luat ieri samsung galaxy Gio cu card de memorie 2 GB, dar daca vreau sa imi downladez/instalez ceva de 3 MO spune ca nu am suficienta memore iar cand ma uit sa verific daca are memorie spune ca are stiti ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Pai, daca telefonul e cu Android (parca SG Gio era cu Android) atunci nu poti sa instalezi pe card. Aplciatile cred ca le de pe Market si ti le intaleaza in memoria telefonului. Te duci la setari, administrare aplicatii si sterge de acolo ce nu iti mai trebuie sau poate poti sa le muti pe card happy si dai un restart la telefon.

1 răspuns:
| Zangetsu a răspuns:

Sa selectezi de undeva sa salveze pe card, nu in memoria telefonului.