| anonim_4396 a întrebat:

love struck as vrea sieu niste statusuri de oricare nu conteaza

6 răspunsuri:
| bi3ncu7zZa a răspuns:

1) "Cu indiferenţa ta m-ai făcut mai tare. Acum nu-ţi convine dar încet, încet, calc pe urmele tale. Şi abia acum vezi si tu că indiferenţa doare. "

2) "Poate’h ca am aiere’n cap,dar asta e problema mea.Nuh poţi să ma suporţ?Asta ii problema th’a.Nu ma cunoşth’i?Nu mai comenta.Ai grija de viaţa tha nuh de a mea’

3) Am invaţat că oricat mi'ar pasa mie,altora nu le pasa:-J

4) Ei, n`au haru sa copieze originalu`

5) "Este o prostie să renunţi la visele tale doar pentru că unul nu s-a împlinit!"

6) Te crezi in stare să mă poţi judeca? Înceară, dar mai intai fă o analiza având ca subiect de studiu persoana ta!

7) Moartea nu e trista. Trist este faptul că mulţi oameni nu trăiesc cu adevarat.

8) :X [~_~] See the world in a pink way [~_~] :X

9) Ma respecti,te respect.Ma iei cu vrajeala,te iau cu vrajeala.Ma ataci,ma apar.Ma urasti,nu te urasc.Si stii de ce? Pt ca ceea ce pe tine te caracterizeaza,pe mine nu ma defineste.

10) Faima existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti.

11) °• Lasa'ma cu textele ce nu ma intereseaza.Lasa'ma cu lumea care nu ma agreaza.•°

12) Lasati`ma sa fac si bune si rele ,dar sa stiu macar ca sunt greselile mele.

13) Am muzica in suflet si`n gand.Trec prin toate oriunde, oricand.Muzica e in sufletul meu si va fi aici langa mine mereu.

14) Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in numarul de momente care iti taie rasuflarea.

15) Curajul nu inseamna absenta fricii, ci puterea de a merge mai departe in ciuda ei.

16) Te gandesti,Aberezi,Trezeste'te,prea frumos visezi.

17) Lasa timpu sa treaca,poti sa faci treaba sa mearga.Nu te grabii,vei reusi.

18) Vreau o viata nouaa!Si de restuuu` caramele!

19) Ca orice copil exista moment in care nu intelegi ce se petrece.

20) La locul potrivit,la momentul potrivit,MAGICUL se intampla.

21) Fii pur si simplu SURD cand cineva iti spune ca nu`ti poti realiza visele.

22) Un zambet e ca 1000 de cuvinte.

23) Teoria zambetului:Ingerii nu plang.

24) Realitatea bate platourile de filmare.Viata`i frumoasa si fara efecte speciale.

25) Viata`i frumoasa.Asta cand o privesti din unghiul potrivit!

26) Chiar daca unii nu ne lasa sa traim,privim inainte si ironic le zambimJ.

27) Cand cuvintele esueaza,Muzica vorbeste.

28) Ai patruns vreodata dincolo de curcubeu ca sa vezi daca e colorat si-n partea cealalta?

29) Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.x

30) Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.

31) Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu "PRIETENI".

32) Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si ii voi face eu pe ceilalti 99 pentru tine.

33) Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.x

34) Chiar dk el nu o sa-mi mai spuna " noapte buna" sau p strada "buna",am prietene care ma suna sa-mi spuna " Fata,esti de 1000 de ori mai buna decat aia pe care o suna ":-J

35) [♥]Am capul printre norì , daR de aici este o panorama supebaaaa. [♥]

36) Hai sa fugim, sa evadam # Hai sa plutim, sa zburam # Hai sa zambim, sa visam # Hai sa traim si sa uitam!

37) Acorda-ti tie primul loc, NU greselilor! Nu spune stop, chiar daca te simti sufocata.Invata ca in orice rau exista si un pic de bine! Invata sa ai grija in primu rand de tine!

38) Am prea multe defecte,in fata acelora care se cred "PERFECTE".

39) Traiesc o poveste si visul e culoare !

40) Educata de destin,simt mult dar arat putin.

41) Hai sa refuzam Orice rOl pe scena regretelOr!

42) #º"Hai sa privim cu ochii inchisi`ce nu am avut curaj sa privim vreodata ! "º#

43) Spui ca nu mai sunt la fel, ca m`am schimbat,dar de fapt n`ai ajuns sa ma cunosti cu'adevarat.

44) Traiesc intr'oO lume de vis,in care thotu e permis.

45) Nu te teme niciodata de umbre, ele arata doar ca exista lumina în apropiere!

46) Nu am nevoie de prieteni falsi,detest sa tin langa mine numai oameni lasi!

47) Poate m`am schimbat sau poate doar m`am saturat .

48) º " Ce tot le pasa pe cine iubesc?! Ce tot le pasa cu cine vorbesc?De ce imi spun cum sa traiesc?E treaba mea cum ma imbrac si doar a mea cum sa`ti vorbesc."º

49) º"Din 10 prieteni,5 sunt adevarati si la o problema inca 2 fac pasi."º

50) Cu zambetul pe buze si cu capul sus voi ajunge intotdeauna unde mi-am propus!

51) Nu te schimba.Urmeaza'ti visele.Nimeni nu te poate opri, Nu ceda orice'ar fii.

52) º"Uita tot ce`ai pierdut, tot ce`ai vrut, tot ce n`ai avut , uita timpul ce`a trecut.Orice sfratsit e un nou inceput.:-x"º

53) Am nevOie d cineva,da n'am nevOie de Oricine,eO am nevOie dOar de cei kre au nevOie de mine!, :X "

54) ºAzi ´ open y0ur`º eyes ;;] ´, ºexact ca`nº filme b-) ´ . Caº daca ´ nu te vedeº nimeni ´ Tuº p0tsi ´ sa vezi ´ pe 0ricineº =p~

55) * Nu conteaza ce a fost ,ci ce va fi de` acu` nainte *

56) Lumea v0rbesjte ´ pr0stii ´ ca sa ´ te schimbe ´ si minte ;-j ´, Numai ´ tu p0tsi ´ vedea dinc0l0 ´ de cuvinTeee! ;* ´

57) Prietenia-i un ocean pe care multi ar vrea sa-l treak,dar pana la malul celalalt majoritatea se ineak."

58) Sj e normal sa fiu aSa cand de la cei dragi , in loc de sfaturi auzeam "Treaba ta ce faci"!

59) ___[]~[:*]~ CeI cAre mA cRiTica si Ma inVidiAza ~[]~___Vor dOAr sa mA scHimBe___PenTru cA vAD in miNe cEEa cE Ei nU vOr Fii niCioData [!]~[:*]~[]___

60) Nu am pacalit niciodata pe nimeni. Eu i-am lasat sa creada ce vor . S`au pacalit singuri !

61) Prietenii pe care`i am aqum p lnga mine,m`ajuta,ma indruma s fac doar lucruri bune.Nu i`ash lasa,nu i`ash schimba pentru nimic [Sa schimbe prietenii pentru unii e un tic]

62) ` Si n`am sa uit. Cu ele am fost mereu si mi-au fost aproape cand dadeam de greu ! • `

63) • Nu sunt perfecta, dar de ce m'as schimba cand prietenii ma iubesc si asa? .•

64) •Eu nu sufãr de nebunie,me bucur de ea in fiecare minutJ)•

65) >Suntem piesele perfecte dintr`un joc de shah pervers unde nu exista reguli si toti merg pe interes []

66) Pune stop cand te streseaza.Spune`i ca exagereaza.Nu`ntelege?Spune`i "PA" si se calmeaza

67) Ea? Ea este fata care candva adora sa stranga raze de soare intr-un borcan si in zilele ploioase sa le arunce prin jurul ei.

68) Si imi amintesc "ii am pe ai mei cu mine" Orice`ar fi "cu ei e un pic mai bine"

69) Este atât de schimbată;x! Exact qum ai zis tu ca nu o să fie vreodata!"

70) Prietenii cei mai buni sunt cei dupa care nu poti pune virgula, doar punct!:X

71) иü мẫ ¢®ﻉží íη §†ªяє? иí¢í ø þ®σßℓﻉмå.иü мǻ ©яєđ иí¢í έü.Ъ® ƒєяﻉ§н†є`†з Ðﻉ žíüª íи ¢ª®є ø §å þяíиđ †üþξü

72) • Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist.

73) • Zambeste, chiar daca ai sa cazi, chiar daca soarele apune si azi.

74) • Lumea asta te distruge, te induce in eroare, fura tot si apoi fuge, te raneste si te doare!

75) Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu .

76) • Atunci cand crezi ca totul in viata e pustiu, inchide ochii, asculta bataia vantului .

77) • Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din locul in care ai trait, sa ti se simta lipsa.

78) • Si ce usor e sa zambesti, cand ai incredere-n ceea ce esti

79) Si maine e o zi si maine voi zambi. Chiar daca mi-e greu.Voi zambi mereu.

80) • Intotdeauna pregatita pentru raul care vine, intotdeauna fericita daca treaba merge bine.

81) • Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri. Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri.Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri.

82) Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit!

83) Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare.

84) (Prietenii buni sunt ca stelele.nu ii vezi intotdeauna dar stii ca mereu sunt acolo.)

85) Prietenii adevarati tin la tine si sunt langa tine si la rau si la bine.Nu te barfesc pe la spate,ci te ajuta chiar in toate.

86) Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai demult,poate nici n`ai observat de la un timp,am mai crescut.

87) Inca am suflet de copil care refuza sa creasca ,mi-e egal cu 0 tot ce spune lumea asta proasta!

88) De cate ori vad visele cum se sfarsesc ,de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce : shhh` : speranta moare ultima!

89) Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge,demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X

90) Sunt doar o fata cat se poate de obisnuita :X,care nu are absolut nimic special . Are zile in care parul ii sta ca naiba ,si zile in care arata extraordinar :X

91) Incearca sa induri tradarea prietenilor ipocriti,incearca sa vezi ceea ce este cu adevarat frumos si sa incerci s lasi in urma ta o lume un pic mai buna.

92) N-o sa uit ceea ce sunt,o sa ajung ceea ce visez,o sa iubesc ce imi place,o sa uit ceea ce ma doare,n-o sa uit ceea ce mi se greseste,o sa fiu buna cu cine merita si rea cu cine trebuie.

93) Hai invata sa treci peste,viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste,nu trebuie sa plangi, zambeste !

94) Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replik mea ![

95) ;x plαng ιn ħoħotє dє rαs , dαy єvєrydαy . αuzι bєy.[ !? ]. ħєy ! '

96) Decat sa le dau satisfactie
Celor ce vor sa ma vada cazand !
Mai bine. ma daram singura ;]
Sh`o sa cad razand ! =]

97) # Timpu` se scurge`n [RELUARE] . =X

98) ▪Nu mai iert minciuni nu mai cred in cuvinte si doar privesc .Sunt ironica,doar pentru ca stiu ca asta ma face si mai tare. ▪

99) Mi`e dor de inocenta ce caracterizeaza orice copil

Cand facem cate o prostie scapam intotdeauna subtil

100) Nu mi-am atribuit un rol care sa le placa.Mereu cand am fost trista am zis ca o sa treaca!

101) ->Si sunt ironica doar pentru ca stiu ca asta ma face si mai tare .

102) Am o singura prietena pe care ma pot baza.Caci stiu ca daca voi cadea ea imi va tine perna.Ea e langa mine atunci cand problemele sunt multe.Si tot ea e singura care are rabdare sa ma asculte

103) "T0cmai d` aia 0 s` schimbam f0aia, d` unde atata 0ptimism? Nuu` stii ca dup` s0are vne pl0aia? Sh s` anuntsa p0t0p, s` nuu`ncerci s` schimbi umbrela "

104) ""`Desi Traim In ALb Negruu.;x Nu ne impiedica nimic sa visam in Culori"

105) ●` Regula numaruuu` unu` J ` Sã n`ai incredere` in Nimeni` ! ●

106) N`as putea vreodata sa o las la greu!:X

107) " Buna " - Pff. asta era in generala. Acum e boboaca de liceu si e dementiala!

108) De atâta bârfã ne-am intoxicat`.Dar ştii`?omu`nebârfit e un ratat`. •›

109) da eu nu stau s`o asCult.asta ar fi culmea` stii bine Ca.nu`mi pasa de ce ziCw` lumea :X"

110) [♥] Avem o miee de vise .[♥].

111) ♥ > Daca mama nu ne-a facut surori a stiut de ce.pentru ca Dumnezeu ne-a facut cele mai bune prietene!> ♥

112) ~• N`am averi . am doar prieteni . Care ma` suna` sa`mi spuna : " Ai grija` de tine, piticooo`,te pup, noapte` buna ! love struck•~

113) Nenorocita La Propriu, Nebuna La Figurat, Irascibila Cateodata, Ironica De Placere, Ipocrita De La Mama Natura

114) Sa poti sa fii acelasi cand totul e schimbat! Sa poti sa fii indiferent cand totul te-a marcat!

115) Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile.""Va iubesC"

116) Eu Asa Sunt . Asa Voi Ramane . Daca Ma Placi E Bine . Daca Nu . Obisnuieste`te"

117) Traiesc in tara minunilor si toti se intreaba: ''unde?vrem si noi!'', pai asta,ba nebunilor !

118) Ce fac e pura fictiune !

119) Qnd e fericita, surasuL ei n`are egaL :-x

120) Nu incerca sa ma convingi. Demonstreaza-mi!

121) Dezvaluie totul si ascunde atat de multe…Oricat de mult ai privi-o, nu o poti descifra in intregime…

122) Prietenia este umbra serii, care se înteţeşte odată cu apusul soarelui vieţii.

123) Pentru toate lucrurile pe care le-ai ratat, ai câştigat altceva, şi pentru tot ceea ce câştigi, pierzi altceva!

124) Hai invata sa treci peste,viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste,nu trebuie sa plangi, zambeste !

125) Ia`ti liber de la stress pentru o vreme.Nu`ti mai bate capu` uita de probleme.Fa cumva si mergi mai departe.Stii ca poti.Stii ca se poate.Sa privesti in spate n`are rost.Nu o sa mai fie ce a fost :-x

126) Am trecut prin foc inca o data. ca sa ajung acum sa merg pe apa.

127) .N`o sa renuntz` nici o fractziune de secunda,fiindca intotdeauna pierzi daca renuntzi` la lupta` .

128) [εїз] Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge , uite`o dupa putin timp : zambeste si e dulce`.

129) [εїз] Lumea spune ca nu poti zbura.E o minciuna, nu crede in ea !
130) Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza."!

131) [εїз] Nu sunt singura in ploaie si`n vant,am cei mai buni prieteni de pe pamant.

132) Lumea asta te distruge,Te induce in eroare,Fura tot si apoi fuge,Te raneste si te doare!

133) Mereu cu zambetul pe buze • Nu se streseaza • Nu o prea intereseaza ce urmeaza •

134) • Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •?

135) • Peste toate trecem cu capul SuS • Ne avem una pe alta si asta`i mai PresuS •

136) `• Fiecare poveste are un sfarsit. Dar In viatsa Fiecare sfarsit are un nou inceput .•

137) Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar,decat atunci cand e soare.

138) Deci... hai sa privim in trecut. Si spune-mi sincer! Cate promisiuni nu ti-a facut ?! Peste cate minciuni ai trecut? Si de cate ori iti ziceai : "De maine am sa-l uit" ?

139) Au fost momente in care am fost gata sa renunt la tot. Mi s-a zis ca n-o sa pot. Ehhh,uite ca inca pot!

140) Si o sa fie bine` chiar dk mai avem pr0bleme` . iti`spun stai linistit`ca multe vin si trec chiar`daca raman`semne`. orice`semn se vindeca`dupa o vreme` ! [

141) * Mii de vOci in capu` meu imi spun :''Heyy !Incearca sa te aduni !''.Si prOmit din nOu , sa nu mai cred in prOmisiuni ! ;x *

142) * Imi impui prea multe ,Chiar daca sunt chesTii marunte! Crezi ca ma vei schimba ?! Asta` i dOar parerea ta .;d`;x

143) Am sa trec si peste asta,ce va fi, va fi.Am sa strig iar 'Asta-i viata' e si maine o zi.

144) Realitatea` e mult prea dura atunci cand dai de greu ! Visele` se spulbura aproape instantaneu`!

145) De astazi va fi mai bine !

146) Spui` ca e` o copila`, si ca nu` itsi place asa`;| Dar asa` cum e ea,tsi-a furat inima`;;]

147) Acum mă uit pe geam şi zâmbesc . Că-s totuşi amintiri frumoase în care inca mă regăsesc.

148) Nuu` mai visa frum0s, realitatea este rece.

149) Äï нαßαʀ öÄяë?мαï pЯëcïS,τë đÖαʀë?Fαpτüł cα cëŁ мÄï ßüИ pяїëτëи νïɴë şï đïspαяë?º
♥Telefonul il strang cu obsesie in mana .Nu stiu cum sa fac sa te sun. Dar simt ca totul e degeaba. Este fara rost Si stiu ca ziua asta. Imi va merge prost

♥ [ nu`s ][ ` ]nici0data nu e prea tarziu` ! t0ate tre` sa le`ncerci, incearca`le pe viu ! cand t0ti prefacutii se prefac ca` stiu . ridica d0ar degetu` mijl0ciu`? !

♥ Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

♥Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist."

♥Chiar de-ar fi greu,tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme...tot as glumi!pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist,daca nu m-as purta asa!

♥Am pornit la drum pur precum lumina.Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima...

♥Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata, ci pe CINE ai...Iubeste-ma cand o merit cel mai putin...Atunci am nevoie cel mai mult!

♥Orice femeie are langa ea barbatul care si-l doreste.dar numai o femeie inteligenta are langa ea barbatul pe care altele si-l doresc.

♥Invat sa plang fara lacrimi,sa admir cu masca indiferentei pe chip,sa sufar razand de fericire,am oferit dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!

♥Nu exista replica atat de usturatoare ca dispretul tacut,chiar daca uneori,inima iti moare.

Totul trece,asa se spune.Dar nimic nu trece fara sa lase urme!

♥Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castiga

♥Mandria ti-a ramas cea mai mare avere,zambeste`n fata raului si nu va avea nicio putere.

♥Zambeshte chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi

Lumea asta te distruge,Te induce in eroare,Fura tot si apoi fuge,Te raneste si te doare!
" Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi! "

" Mi-as dori sa fiu raza de soare sa te pot privi mereu in ochi, sa fiu o picatura de ploaie care sa cada pe buzele tale sa te pot saruta macar pentru. o clipa si apoi sa ma preling pe coarda sensibila a inimii care se numeste DRAGOSTE ! TE IUBESC! "

" Alfabetul inepe cu A… numaratoarea cu UNU… supararea cu o LACRIMA… dragostea cu tine INGERAS :X:X:X "

»" Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea ! Cu multa dragoste, Cineva…. "

»" Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit si mi-a spus ca un inger nu pazeste alt inger! "

»" As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc… "

»" Pentru a trai am nevoie de batai de inima. Pt. asta,am nevoie de o inima. Pt. o inima am nevoie de fericire. Pt. fericire,am nevoie de tine… "

»" Oriunde ma uit vad privirea ta. Oriunde merg, simt atingerea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai deschide… "

»" Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine… "

»" Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut care inca ii mai simt amprenta lui… "

»" Sa iubesti nu e nimic , sa fii iubit e ceva , sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL ! "

»" Iubire inseamna sa sculptezi in inima ta chipul celui iubit si ochii tai sa fie oglinda in care sa se reflecteze chipul celui iubit! "

»" Daca vrei soare, asteapta rasaritul; daca vrei curcubeul, asteapta ploaia; daca vrei zapada, asteapta iarna. Dar daca ma vrei langa tine, nu astepta, spune-mi! "

»" Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa iti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc… "

»" Dragostea adevarata e un "elixir" pe care odata gasit nu trebuie sa faci prostia si sa il consumi pe tot deodata, ci trebuie savurat in decursul unei vieti… "

»" Daca m-ai intreba cine sunt ti-as raspunde IUBIREA, daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune IUBESC, daca m-ai intreba pe cine, as spune PE TINE! "

»"O simpla Aventura trece in doua luni… O dragostea la prima vedere trece in 2 ani…. O iubire iti schimba total viata… "

»" Pentru mine iubirea este singurul motiv pentru care mi-as dori sa traiesc o mie de ani… "

»" Esti atat de dulce atunci cand zambesti, cand razi, cand plangi, cand ma certi, cand ma alinti, cand ma iubesti! "

»" Sunt stele ce dispar in noapte, dar niciodata nu se sting, sunt departari ce par aproape si inimi tari care inving… "

»" Tu v-ei fi mereu langa mine, timpul ce trece v-a sta. Si rasaritul cu apusul. .poate se v-or saruta… "

»" Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista… "

»" Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta, dar sa nu te minti cand il asculti… "

»" Cauta in sufletul meu pacea, cauta iubirea, pasiunea, tandretea, cauta implinirea… Cauta si te vei regasi gasi acolo, foarte aproape de inima mea… "

»" Esti o bucata de raza rupta din soare si cazuta pe pamant pentru. a-mi lumina inima si sufletul pierdut in splendoarea frumusetii tale… "

»" Sa astepti mereu dragostea ca pe un fel de jertfa pe care nu ai cum s-o oferi, pentru ca de fapt asteptai o jertfa pe care sa o poti oferi ca pe o dragoste… "

»" Barbatii iti v-or spune multe, ca te iubesc si cum si cat, v-or spune mai frumos ca mine, dar nu te v-or iubi atat… "

» " Imi reamintesc clipa dulce, cand ai aparut in calea mea, ca o fantoma ce seduce, cu parul tau rosu ca focul si ochii tai albastri ca cerul senin de vara, imi reamintesc primul sarut care ne-a unit si zabetul tau dulce… Te iubesc! "

»" Din apa marilor as vrea sa impletesc Cuvantul dulce "TE IUBESC" Si tie sa ti-l daruiesc, ca esti tot ce imi doresc! "

»" Tu esti alintul meu de noapte buna, sarutul delicat al fulgilor de nea, mangaierea tandra a vantului de vara esti tot ce am si voi pastra iubirea ta adanc ascunsa in inima mea. Te iubesc! "

»" Iubeste caci numai iubind poti vedea frumusetile vietii astfel vei fi mai fericit si orice obstacol il vei trece mai usor… "

»" Un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere. Potzi plange cand esti fericita, poti sa razi cand inima iti plange! "

»" Cat de mult te iubesc nu vei stii niciodata! Iti pot spune doar ca 59 de secunde din fiecare minut de-al meu ma gandesc la tine. E mult sau e putin? Cand vei stii raspunsul se va risipi si misterul! "

»" Sa iubesti inseamna sa doresti in fiecare clipa sa-i auzi glasul… rasul, sa iubesti inseamna sa tremuri de neliniste si sa tresari de bucurie, sa iubesti inseamna sa te oferi din toata fiinta ta celui care-ti tine loc de soare… "

»" Dragostea nu are nevoie de cuvinte… Se poate spunde Te Iubesc cu o singura privire… "

»" Un trandafir as vrea sa fiu, sa te sarut printre petale, somnul sa ti-l veghez pana tarziu, ca sa te simti si tu o floare… "

»" Iti multumesc pentru ca existi in viata mea si pentru ca ma ajuti sa inteleg ce inseamna sa iubesti si sa fii iubit… "

»" IUBIREA e frumoasa, IUBIREA e trista… chiar daca e frumoasa sau trista… IUBIREA exista… "

» " Te v-oi iubi si atunci cand marile vor seca… Te v-oi iubi si atunci cand stancile se v-or topi… Te v-oi iubi si atunci cand scurs nisipul vietii va fi! "

» " Esti iubitul mintii, inimii si trupului meu, esti printul fermecat al viselor mele romantice, incantarea si minunea sufletului meu! "

»" IUBIREA e ca o clepsidra, umple INIMA si goleste creierul… "

» " Eu ti am alergat prin vene, ti-am suflat cu dor prin gene, eu ti am upgradat sarutul, ti-am iubit necunoscutul, am fost zmeul tau mereu, sa ma tii in vant nu-i greu, n-ai stiut sa tragi de sfori, am cazut de mii de ori… "

» " As vrea sa-nnec mahnirea, Ce sufletu-mi apasa des, Sa las sa vina doar iubirea, Ce bantuie prin lanuri verzi… "

» " De ce te simt atat de departe si nu-ti aud de dor cuvintele, cand un sarut ne mai desparte, si cand splendoarea inca ti se mai simte… "

» " As vrea sa colorez padurea, Sa pot s-o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "

» " Daca vrei sa afli cat de mult ne iubim iesi afara in ploaie si intinde mainile, cate picaturi prinzi, atat ma iubesti, cate picaturi scapi, atat TE IUBESC ! "

» " Am nevoie de 5 minute din viata ta: in primul sa te sarut, in al 2-lea sa-ti spun ca mi-e dor de tine, in al 3-lea cat te iubesc iar ultimele doua sa ramai cu mine… "

»" Daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla, acum nu ma mai intereseaza. Stiu ca te iubesc si asta e tot ce conteaza… "

» " Cat de MULT te iubesc … nu vei sti NICIODATA… ai patruns in inima mea fara sa-mi dau seama …astept sa vina ziua aceea cand totul va fi asa cum ne doream… "

» " Nu distrug visele… injectez sperantza :X ! "

» " Deabia astept sa ma trezesc… sa pot visa cu adevarat: X ! "

» " Visez doar la tine…. visez ca vei fi mereu langa mine. Oare visul meu se va implini? "

»" Sa amintesti e frumos, da sa fii amintit e mai frumos, eu nu iti cer sa ma amintesti da doar sa iti amintesti ca o sa imi aduc aminte de tine intotdeauna… "

» " Daca vrei sa-ti fie bine,atunci gandestete la mine! De vrei sa fi si fericita, gandestete clipa de clipa. Liniste de vrei sa ai, langa mine mereu sa stai… TE IUBESC! "

» " Tu esti viata mea, ziua nu are rost fara dragostea ta, cand te-am vazut am stiut ca dragostea inca o victima a mai facut! "

» " Iubirea e un cantec ce toti il canta des, dar nu la toti el are acelasi inteles… "

» " Noaptea e atat de rece si intunecata fara tine, nici o stea nu straluceste cand nu esti cu mine si mi-as dori atat de mult sa fii langa mine… Te iubesc ! "

»" M-ai acceptat asa cum sunt si acum esti o parte din sufletul meu. Te iubesc ! "

» " Nu pot sa-ti spun acum ce vreau .Nu pot acum eu nu mai stau. Un singur lucru ti-l rostesc. E acel simplu TE IUBESC ! "

» " Vreau sa stii ca zi de zi ma gandesc la tine,as vrea sa te sarut clipa de clipa si sa te am langa mine secunda de secunda… "

» " Peste ani voi pasi alaturi de tine in adancul padurilor verzi; pe tarmuri cu nisip; si cand sorocul vietii noastre pe pamant se va sfarsi si in ceruri iti voi da mana mea… "

» " Te iubesc la nesfarsit si tot ce imi doresc este sa te am langa mine mereu! Te iubesc dragostea mea! "

» " O briza, un val, o adiere, un nor ….un sarut magnific, o atingere, o mangaiere; toate se numesc iubire! Emotia este prezenta, tu esti departe, iar eu te visez! "

»" Iubirea e tot ce dorim, iar in final e tot ce-am avut. Daca exista un sens al vietii… atunci EA este sensul, daca nu… EA ar trebui sa fie… "

» " D-zeu ne-a dat 2 picioare sa mergem, 2 maini sa tinem, 2 ochi sa vedem, 2 urechi sa auzim, dar de ce ne-a dat o sg. inima? Pt. ca pe cealalta i-a dat-o altcuiva ca tu sa o gasesti… "

» " Surasul tau o raza de lumina in viata mea, parfumul tau, aerul pe care il respir, de n-ai fi tu ce rol ar mai avea viata, un vis ar fi amestecat cu ceata… TE IUBESC ! "

» " Toate zilele sunt nopti pana te vad, iar noptile stralucesc ca zilele cand te visez… "

» " Nu pot sa dorm si ingerasul mi-a spus sa ma gandesc la ceea cei mai frumos in viata mea. M-am gandit la tine pentru ca viata mea esti TU… "

» " Memories: 700 great times, 600 laughs, 500 smiles, 400 great memories, 300 jokes, 200 great times, 100 secrets, 1 reason :X "

» " Cine esti tu? Cum de ai aparut in viata mea? Atat de brusc, atat de profund, atat de placut… "

» " Esti totul pentru mine. Ai aparut in viata mea pe neasteptate, m-am indragostit de tine pe neasteptate. A meritat ! "

» " Mi-e frica sa merg cu masina atunci cand sunt cu tine. Pentru ca atunci cand sunt cu tine sunt beat de fericire si ar putea sa-mi ia permisul… "

» " Tu esti visul meu… unicul meu vis… as vrea sa te atrag in viltoarea pasiunii, sa te string asa de tare incit TU si EU sa devenim un singur suflet… "

» " Iubirea ta e singurul gand pentru care exist. Nu uita ca pentru tine traiesc. Si stii de ce? Doar ca sa TE IUBESC ! "

» " Look in to my eyes, if you see my hell you are lost, if you see my heaven you are the one… "

» " As vrea sa fiu o stea… o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca… te iubesc, printesa mea… "

» " Uita-te pe cer… daca ai numara toate stelele, ai afla de cate ori te iubesc… "

» " Daca as fi o planta as vrea sa fii apa mea, sa fii soarele meu, as vrea sa fii insasi viata pentru mine… te iubesc si te voi iubi mereu… "

» " Am sa-ti spun un cuvant care doare : IUBIRE, pentru el exista remediu prin : dragoste, incredere, devotament, sinceritate, suflet, iar pentru mine acest remediu esti tu . . . "

» " Dintre toate prietenele care le-am cunoscut tu esti cea pe care nu vreau sa o uit, si daca mor inaintea ta, voi ajunge in rai si te voi astepta… "

» " De ploaie te poti ascunde dar de dragoste n-ai unde, caci oriunde te-ai ascunde ea la inima patrunde… "

» " E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit… "

» " Ce sa scriu?… nu incap decat 160 de caractere… oare de cate ori pot scrie TE IUBESC ? "

» " When i`m with you i feel like i`m flying…u are all what i hope so many years…your love keep me alive…and if i don`t have it anymore then i will die ! "

» " Ai grija de zambetul tau, de buzele tale, de sufletu meu… Ai grija de inima mea… Ai grija de noi si de dragostea noastra… "

» " Nu pot sa respir cand nu esti langa mine, pentru ca tu esti aerul meu! "

» " S-ar putea sa adorm numai din dorinta de a-ti vedea chipul chiar si in vis… "

» " Daca as mai avea dreptul la o singura gura de aer mi-as tine respiratia pana ajung la tine sa iti spun ca te iubesc… chiar cu riscul de a muri… "

» " Ma trezesc cu gandul la tine… ma gandesc tota ziua la tine… adorm cu tine in gand… te visez… dar tot imi e dor de tine… Oare de ce? "

» " Sunt nopti cand vreau sa te-aud
Sunt zile in care-mi doresc
Sati spun cat te iubesc! "[by DeMoN]

» " Te iubesc la nebunie cubuletzul meu de zahar! "

» " Esti prima dragoste nebuna ce sufletul mi l-ai luat… mi-ai luat si sufletul cu tine cand te iubeam cu adevarat! "

" As vrea acum sa ma trezesc cu un sarut, cu tine, sa sa-ti spun ca te iubesc, sa ma atingi pe mine, sa nu conteze vreun prieten ci numai tu si eu. TE IUBESC! "

» " Daca as fi avut cate o bucatica din tine, de fiecare data cand am adormit cu tine in gand, acum te-as fi avut langa mine… "

» " Ochii mei de un ocean mare vor sa te priveasca, buzele mele tanjesc dupa sarutarea ta, si inima mea cu un suflet mare vrea iubirea ta, ce zici imi poti oferi astea? "

» " Ma gandesc la tine asa cum se gandeste un copil la viata, te doresc asa cum doreste un insetat un strop de apa, mi-e dor de tine asa cum ii este dor omului de libertate… TE IUBESC ! "

» " Ar trebui sa te denunt pentru trafic de droguri! Dar nu o fac pentru ca sunt dependenta… si as murii fara o doza zilnica din sarutarile tale! "

» " Fii mereu un rasarit de soare cu chip de inger. Vreau ca focul din inima mea sa aprinda si focul din inima ta fiind mereu doua flacari pe acceasi lumanare… "

» " Mi-a fost dat sa iubesc de doua ori in viata: Prima oara te-am iubit pe tine, dar a fost o greseala… si a doua oara este ca inca imi iubesc greseala ! "

» " Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna… NOAPTE BUNA ! "

» " Inima mea este ca un templu. Intri,te rogi si daca meriti ramai. Tu nici nu ai intrat, nici nu te-ai rugat si totusi ai ramas… oare de ce? "

» " M-ai facut sa cred in tine, in iubirea ta… m-ai facut sa, ma gandesc zi si noapte la tine… acelasi lucru-l fac si acum chiar daca tu ai plecat… Te astept… Vino… ! "

» " Ai inchis marea in ochi si soarele-n suflet,ca ma topesc de cate ori ma atingi, si ma-nfior de cate ori ma privesti, te iubesc si n-o sa renunt niciodata la tine… "

» " Spune-mi unde esti, sa stiu unde sa caut! Spune-mi ce visezi, sa stiu ce sa iti dau! Spune-mi pe cine doresti, sa stiu cine trebuie sa fiu! Spune-mi ca ma iubesti! "

» " Cand ma gandesc la infatisarea ta de ingeras buzele mi se umezesc gandindu-ma ca ti-as putea vorbi in soapta, spunandu-ti vorbe dulci… "

» " Daca pe cer ar fi o stea pentru fiecare minut in care ma gandesc la tine, ar fi lumina mereu ! "

» " Prima data cand te-am vazut mi-a fost frica sa te ating, prima data cand te-am atins mi-a fost frica sa te sarut, prima data cand te-am sarutat mi-a fost frica sa te iubesc, acum ca te iubesc mi-e frica sa nu te pierd… "

» " Te iubesc si te v-oi iubii mereu, esti sufletul din mine, esti viata mea si sper ca mereu sa fie asa…… "

» " Te iubesc ca pe propria-mi viata! Stii de ce?! Pentru ca tu esti viata mea…. "

» " A B C D E F G H I J K L M.mi-e dor de tine ! "

» " T- tandra
E- eleganta

I- irezistibila
U- unica
B- blanda
E- eterna
S- scumpa
C- curajoasa…

» " De vei plange pentru mine zi-mi sa plang si eu…. De v-ei plange pentru alta iti doresc sa plangi mereu… "

» " Dragostea e ca o clepsidra, cand ti-se umple inima,ti se goleste creierul…. "

» " Cand te crezi singur…. gandeste-te ca…. persoana iubita te urmareste la fiecare pas… :X :X :X "

» " Cand un pictor orb v-a picta sunetul unei petale de trandafir cazand pe o podea de cristal atunci inseamna ca te va iubi mai mult decat mine… TE IUBESC ! "

» " Cine iubeste si tace, nici dracu n-are ce-i face… "

» " Iti vad lacrima pe obraz cum incet iti curge, zambeste pentru mine. Si ma jur pe viata mea ca voi face totul ca sa fie bine… " [by DeMoN]

» " Ca o ploaie in desert ai aparut… Am simtit ca ma pierd intr-un sarut… M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor… M-ai facut sa te ador… "

» " Fara tine ma sting… Ma hranesc doar cu nopti din trecut… Stelele plang in urma ta…Cum as putea sa uit… Cerul e trist… toate vb numai de noi… iar mie… mi-e dor de ochii tai… "

» " Dragostea se naste din priviri,creste pe buze si moare in lacrimi ! "

» " Ori e alba, ori e neagra… inima mea mereu se-ntreaba…. daca am facut bine cand m-am indragostit de tine… "

» " Iubirea inseamna sa dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face… "

» " Dragostea este ca atunci cand nu vrei sa dormi pentru ca realitatea este cel mai frumos vis… "

» " Dragostea e ca vopseaua unei masini.se obtine treptata, din mai multe straturi iar dupa ce este aplicat si lacul se gaseaste cineva care sa o zgarie….

» " Aseamenea unui zambet se ascunde mii de lacrimi… "

» " Dragostea este singurul joc care se joaca in 2 si ambii casiga… "

» " In lume sunt 8 minuni… 7 dintre ele le stie toata lumea dar pe a 8-a o stiu doar eu… aceea esti tu…. iubirea mea ! "

» " Gura ta alaturi de a mea se transforma intr-un sarut! Un sarut
de-al tau e un vis , un vis pe care eu il iubesc! Te iubesc si te voi
iubi mereu , iubirea mea , dulcea mea iubire… "
~Ok daca vrei sa ma innebunesti , sa ma zapacesti , sa stii ca reusesti! Eu vreau sa te am sa te atrag ,sa te dezbrac , sa te satisfac.
~Nu sunt deloc modesta si ma pis pe tine , nu ma cunosti deci nu vorbi de mine.Nu poti sa ma suporti ? Asta e doar treaba ta. Dar oricum , ia mai date-n p**a mea.
~Si-as vrea sa-mi spui acum ca nu stiu sa dau clasa , ti-as rade-n fata si ti-as spune "lasa fanii sa vorbeasca".
~Imi pare rau domne' ca fata ta s-a indragostit de un golan , cine se gandea ca fetita de ieri face acum treaba c-un baiat de cartier.
~Adevarata drama o vad mereu in jurul meu , cheia sufletului meu e cheia lui de BMWu'.
~Vrei papusa pe tocuri , nu femeia ta urata , o vrei p-aia de face 8-uri , nu tarfa ta rupta .
~Visele mele se implinesc , cat bat din palme sau cat clipesc.
~ Apare-n metrou cu-n aer de taxi,
Si sa vezi impresii cand se urca-n dacii,
Zarind ce departe pot s-o poarte cracii,
dintr-o data uita ca e de la coada vacii.
~Diamantul? Nu defineste STRALUCIREA ! Si chiar nu am nevoie de un Rolex ca sa stiu cat e ceasul ... Sa nu uitam ca exista oameni atat de saraci incat nu au nimic altceva decat bani !
~Fetele bune ajung in rai , fetele rele bune iunde vor ele , fetele inghit , fetele rele scuipa.
~Si-mi spui "gandesti bine" , ai fi socat daca-i sti ce cred eu despre tine .
~Spune-mi ce vezi ca sa vezi ce n-ai vazut .
~Iti place sa faci ancheta ca un procuror , sa spui zi de zi "de te prind cu altu' te omor".
~Ma cataloghezi cu sapca , pantalonii largi. Nu ma integrez in lumea ta de falsi. Hai fi serios ,mintea nu consta-n tzoale , atitudinea mea dovedeste ca tu esti moale.
~ Vrei sa pari naiva , emotiva , nu e rau , ca nimeni nu-si da seama ce se-asunde-n capu' tau , esti exact cum trebuie sa fi , asa cum iti convine , ai stilu' tau de-a amagii numai dintr-o privire.
~Nu-s ca voi si nu am fost niciodata. Nu-s ca voi , va repet inc-odata. Nu am vrut , nu am nevoie de mila nimanui , prietenii pe care-i am deocamdata-mi sunt destui.
~N-o sa mai vezi una ca mine , si dac-o sa vezi , nu-i pentru tine .
~Oare stii ce inseamna viata atunci cand n-ai lovele ? Oare stii ce tare doare cand ai numa belele ? Nu e nimeni langa tine care sa te sustina si de-0asta uneori nu sunt raze de lumina.
~Ai nevoie de un motiv , de o scanteie , care sa te faca sa darami muntii , de o femeie.
~Am doar 15 ani suna tentant , e varsta cand totusi o ardem pe tranchilizant.
~Imi place orice activitate facuta in exces , imi place sa mai dau vrajeala cat mai am succes .
~Acasa tre' sa fii cuminte , stii bine nu tine , aici poti sa faci tot ce vrei , ca-altfel nu-i bine.
~Aveam limite , va jur , vorbind de alcool , acum dintre pahar si suflet habar nu am care ii mai gol.
~Oricum , stiu ca in agenda ta am ramas pissi pe care-ai iubit-o candva.
~Poti sa ridici muntii din loc , pentru ea e prea tarziu ca sa mai faci vreun efort.
~Fata stie sa te-alinte , stie sa te surprinda , chiar si plina de surprize niciodata nu te minte.
~Esti ca un hobby , ca o placere de top , diferenta este ca eu te-am tinut in tot acest timp pe primul loc.
~Eu sunt inceputul fiecarui pacat .
~Nu inteleg de ce esti atat de incapatanat , ti-am aratat ca pentru mine nu exista alt baiat!
~Extraordinara si de ce nu pentru uni superficiala , m-am saturat sa ma critice intr-una , acum e momentul sa-si tina toti gura .
~Nici azi nu s-a inventat un baiat care sa merite tot ce-am eu de dat.
~Ai vrajeala proasta si e pacat , nu sunt genul de fata ce sare in bratele oricarui barbat , nu sunt o sfanta , dar nici-o vagaboanda , imi plac baieti care stiu cum sa se poarte cu o fata.
~Azi nimeni nu ma mai trage de fălci , chiar tipic. Ce n-aveţi tupeu sau numai sunt simpatic ?
~Stiu , iti amintesti si acum cand ne-am cunoscut. Ti-am zambit fara sa vreau , poate de-asta m-ai placut!
~Sa nu te-ntorci plangand ca-ti f**t una. N-am sa te mai ling pe gat , dar tu mai poti sa-mi sugi p***a!
~Lumea e buna numai la dat din gura , cand te uiti in oglinda vezi aceeasi figura , candva prea copilaroasa , acum mult prea matura .
~Cand treci pe langa mine tu nu te poti abtine intorci capul dupa mine.
~Uita de exterior si "paseste" in interior , exteriorul e o simpla aparenta , interiorul e intru-totul o esenta.
~Tot fumul asta din ambient ma face sa ma misc mai cu talent.
~Masini si vila cu piscina in curte , te lauzi si imi spui ca ''este multe''. Mai lasa-ne , pustan de bani gata , pentru ce ai sa-i multumesti lui tata.
~Clubul vagaboandelor cu zero venit , saluta cu respect vagabonzii care inghit.
~Daca vreodata visezi ca ma poti invinge , trezeste-te si cere-ti scuze.
~Multumesc de participare. Iti zic PA! Felicitari! Ai iesit din viata mea .
~Traieste intens , nimic nu s-a schimbat , totul e la fel , nicaieri nu e mai bine ca la mine-n cartier .
~Ti se rupe inima , iti plange sufletul , fiindca acum doar in poze imi mai vezi zambetul !
~Fa-ti temele , suntem in mileniu 3. Fat-Frumos e la pensie , acum vrem derbedei.
~Fata asta are tinte-nalte si vagabonzi cu ganduri necurate.
~Si esti mai fals decat vocalizele la megastar , si impresii de star "avec moi , ce soir".
~Desi te cunosc , iti dau un zambet contra-cost.
~Un baiat se uita acum , vrea si el ceva mai bun , fetelor ce-i oferim ? Un bye-bye si mai vorbim :*!
~Esti doar un sclav fals printre prietenii mei falsi , iti spun numai 4 litere : MARS.
~Oficial imi merge bine , in secret mi-e dor de tine.
~Inc-o seara incepe gratios , parfum in aer , nimeni nu sta jos . Pahare pline , agitatie si o bruneta care face senzatie.
~Tu vrei sa ma tii ca intr-o lesa mereu. N-ai inteles ca nu exista zgarda pentru gatul meu?!
~Grupul fetelor cu bot roz , saluta baietii care saliveaza =p~.
~Esti dulce ... ca un strop de lamaie.
~Paharele sus ! Sampania sa curga ! Respect pentru fetele destepte care i-au facut pe fraieri sa planga !
~Arzi de nerabdare sa dispar cand apar , daca arzi de nerabdare , arzi de tot macar .
~ Si steaua de pe cer ce odata stralucea si-a pierdut lumina in clipa in care el a zis PA !
~Se afiseaza pe strada , o frumusete de gazela , si cand o vad cad si muncitorii de pe schela. Ea e rebela , dar e fata fidela. Doamne ce decolteu are , 10 pe tabela.
~Toti seamana cu tine si tu semeni cu oricine deci gasesc oricand 20 ca tine.
~Se-aude poc poc poc. Picioare ambalate in pantofi cu toc si daca te-a privit e supradoza de noroc.:X
~Nu te stresa , ca nu ai pentru cine. Nu-l mai iubi. Nici el nu te iubeste pe tine.
~Uita-ma tu! Uita si pentru mine ca eu nu reusesc.
~Merg singura pe drumul meu. Iar daca am o prietena , aceea sunt eu!
• Si când te vad întâmplator imi aduc aminte de tot ce a fost ,dar uitându-ma înapoi îmi zic: "Chiar n-are niciun rost !
• Imi incep fiecare zi trezindu-ma, uitandu-ma la ceas, si gandindu-ma "Ce fac azi?". Zambesc, si-mi raspund: "Nu-mi pasa."
• In viata fericirea ramane un film de scurt metraj . :]
• Stii foarte bine . Clipa-i trecatoare . Se pare ca tot ce-i bun nu tine. Moare :] .
• Ca la anii pe care ii ai esti prea prost sa-ti dai seama ce pierzi :] .
• Am lasat in spate tot ce-a mers prost . Ca n-avea rost sa ma intorc undeva unde am mai fost ! .
• Nu am regrete . Nu am decat sentimente . Pierdute-n multe absente .
• Nu regret nimic , ar fi mult prea tarziu . Raul e deja facut , asta stiu .
• Un pix . Un jurnal . Si mii de ganduri . Amintiri ramase . Scrise in acele randuri .
• Nu uita ca omu` cat traieste invata ! .
• Lesa o are in geanta ;;] . Nu te mai stresa = ; .
• Spui ca adori si ca iubesti, dar nu stii sa pretuiesti.
• Spune ca a fost o greseala ca au fost impreuna // Dar inca mai tremura si viseaza ca o tzine de mana
• Totul incepe cu o alegere :] .
• Atata timp cat mai putem zambi . Cauza nu-i inca pierduta ! :] .
• Sec . Mai sec ca orice vin . E faptul ca acum cateva saptamani ne tineam de mana . Acum nu stim cum sa ne ocolim .
• Duc gunoiul . Te duc undeva ? .
• Dragoste = atractie trecatoare urmata de traditionalul : Du-te dracu ! :] .
• Se chinuie sa para indiferent . Degeaba se ascunde :] . Ca e sau nu indiferent . Pe ea o doare fix in cot . Nici acolo ;] .
• Ai uitat sau nu , sau o dai ca nu mai stii ? . Sau te scuza faptul ca atunci eram copii ? ;;]

• Pur si simplu e perfect . Ma pierd in bratele lui .
• Il simt aproape langa mine-n zilele reci . E acea senzatie care te ajuta sa treci .
• Cer , soare , doi copii indragostiti , vant , petale .
• Din cand in cand isi face din nou loc in inima lui . Si nu va putea uita niciodata ca a fost o parte din el candva …
• O privire . Amandoi stii ? . Asta e tot ce ne-a legat inca din prima zi si soarele va straluci cand impreuna vom fi . .
• Ma atingi . Ma vindeci . Ma saruti . Ma spinteci . Ma privesti . Ma omori . Dar as face-o pana in zori ! .
•Ca simtim mii de sentimente . Fiecare are mii de argumente . :]
• EU si TU intr'un cadru imperfect... Ametzitor,copleshitor ma strangi la piept
• Certurile stii ,faze , prostii .Sau cand ne purtam ca niste copii . Ce zici ...Ai uitat ? Vrei sa`ti amintesc.tot ce conteaza e ca TE IUBESC

Te aprinzi uşor doar când mă priveşti.Ai minţii orice să mă cucereşti.Prima seară,îngeraşi de ceară,mă inviţi afară.Cât de dulce eşti .Vorbe goale.Ţi se pare oare că mi-e greu să recunosc un mincinos!

Nu mai faci parte din visele mele.Aşa că mai bine pleacă.Să nu rămâi cu sechele

Model de femeie care caute scanteie • Il parasesti pe fraier • Asta`i cea mai buna cheie •"

Nu visam mashini luxoase • Nici castele din povesti • Trezeste`te baiete • Q astea nu ne cuceresti

Barbatii au descoprit focul dar femeile au invatat cum sa se joace cu el."

Durerea te'a maturizat,te'a pus pe ganduri !Te'a invatat sa citesti printre zambete si randuri!

Plecând prin diferite stări in functzie de combinări

Dragoste ?! E doar un sport extrem de care nu mă tem.

Am spus ca te iubesc ?:-o Da?! . OoOps , Am mintit ! blushing
? Eå nu se ´ c0mpårå cu reSstu ´ . e t0t ´ ce åi viSsåt´ . Åi 0´ viåtSsa n0rmålå´ !? . 0 så ´tSsi`0 deå peSste cåp´ ! ?

"Dåk ´åi nevøie ?tii ca sunt ´ åici :* Striga-ma´?i vin Nu´tsi fåce griji ´ !"

Razbunarea nu`mi aduce satisfactii insa indiferentsa`mea ti`o daruiesc cu multa dragoste. "

- S-a trezit la realitate . A zis ca vrea sa se puna pe fapTe . : x

"Ea e zana minunata :X . din rolu` principal \:d/ Ce a fost aplaudata si a avut succes fenomenal ."

Incearca sa traiesti in asa fel incat sa nu te faci remarcata acolo unde esti . Dar . Sa tsi se simta lipsa imediat cum pleci . :*"

.-> duLce si secSi . Buna si rea. Ispita vietii . E femeia . "

.Nu p0tt sa te`nlocuiescc. Ca tine nu mai gasescc . ;x Nu vreau . Nici n.as incerca.Sa iubescc pe alTcineva. ;x Te adorr. :*"
"~> Este atat de schimbata ! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata !

Shi daca el no sa'ti mai zica [Noapte Buna ]...Shi daca nici pe strada n'o sa-ti mai zica[Buna]ai prietene care te suna sa'ti spuna esti de 1000 de ori mai buna."

Timpul a trecut. ne-am maturizat, ne-am schimbat. Pe zi ce trece mai mult ne-am apropiat. Azi unde e una e si cealalta!:X"

Pt. ca nu are rost sa crezi in tot ce a fost ! ..."

Sji daca sunt O cOpila, ce? Sji daca ma enervez repede, ce? Sji daca vorbeSc mult sji prOst ce? Sji daca te iubeSc, ce? Oricum tu nu vei intSelege"

Da, pe asta mica nu o mai intereseaza ca tu te gandesti la ea, ea se pisa pe grija ta!"

Nu-i place plimbarea, nu merge cu floarea Nu-i plac romantismele, vrea provocarea !

`aTaTeA` mOtive mi-ai dAt` sA Te lAsS` ! cAnd lAcrimi AmAre imi curgeAu Pe` ObrAz` . E vinA tA` . ca mi-am pierduT incredereA` !"

vreau s planG pentru`. n0i sa imi cer iertare` `.in fata ta am f0st un c0pil si` ma d0are.`.:-xx!

Te creD pe CuvanT canD te aUd .SpunanD` ca niCi Nu sunT SfanTa . .asa e .` da` ce Sa faC . aSta`i firEa . d0ar nu credeai ca in Viata Te inseaLa d0ar privirEa

DaCa` ai imPreSia` ca tOtuL` va Dura La nesfarSiT` . Bun veniT in ReaLitateAa` crudA` .Gandesti greSiT` !"

E doar o fata cat se poate de obisnuita...Care nu are absolut nimic special . Are zile in care parul ii sta ca naiba . si zile in care arata extraordinar

Asta mica e mereu cu zambetul pe buze, nu se streseaza, nu prea o intereseaza ceea ce urmeaza !

A doua oara n-o mai fac ! Mi-am bagat mintile în cap . Promit ca O sa Fiu cuminte De acuMa inainTe !

Ce mai conteaza acum care a gresit mai des ? Care a iubit mai intens , care pe care n`a inteles

Imi dai mesaje, esti nebun, de cate ori pe seara vrei sa-ti spunnici nu-mi lipsesti nici nu mi-e dor sa te-aud In seara asta vrei, nu vrei n-o sa-ti raspund !:X

Si tu poti fi ranit de`o fata.Nu uita ca si baietii plang cateodata !

.Sunt Simpla. Dar Prea Complicata, Iubesc Dar Urasc Iubirea.Ador Soarele. Dar Inteleg Ploaia. Sa nu`mi Faci rau. Sunt atat de inofensiva incat O sa`ti para rau !

cam atat am in pc...:* pupici

| anonim_5707 a răspuns:

Buna TPU! Intotdeauna te-am iubit, te iubesc si te voi iubi mereu... Esti inima mea, dragostea ta imi curge prin vene. Insemni totul pentru mine si nu o sa las nimic niciodata sa te raneasca. Te iubesc[sper ca o sa-ti placa]Inima repezinta inchisoarea iubiri si a suferintei. Suferinta e eliberata conditionat, iar iubirea primeste inchisoare pe viata. Atat timp cat inima mea va bate, iubirea mea pentru tine o vei simti mereu aproape! 10 de luni de fericire; 10 luni cu a ta iubire; 10 luni, aproape un an. TE IUBESC, esti tot ce am

| Edysor a răspuns:

Salveaza planeta! Sinucide-te!

Crezi in dragoste la prima vedere? …sau trebuie sa mai trec o data?

I love you……… I need you……….I like you……….I vrea tu

Cand ma uit la soare, te vad pe tine; cat ma uit la luna, te vad pe tine; cand ma uit la mare, te vad pe tine! Da- te naibii la o parte din fata mea!

Azi noapte am avut un vis umed despre tine… Am facut pe mine razand cand tu ai cazut de pe o stanca.

Intr-o zi iti vei pierde parul, dintii, banii si chiar memoria. Dar un lucru sigur nu-l vei pierde: corpul tau sexy, caci nu poti pierde ceea ce nu ai!

M-ai luat in brate. M-ai strans cat ai putut. Mi-ai dezgolit partea de sus si ti-ai pus buzele tale. Doamne, bine ca sunt doar o sticla de Cola!

Ce inseamna sarutul: pe mana = te ador; pe obraz =sa fim prieteni; pe gat = te doresc; pe buze = te iubesc; oriunde altundeva… sa nu ne lasam dusi de val!

Exista sex fierbinte, sex repede, sex in grup, sex protejat, sex prin telefon, insa pentru persoane ca tine exista… masturbarea.

De ce barbatilor le vin ideile in timp ce fac sex? Pentru ca sunt atasati de un adevarat geniu!

De ce femeile sunt ca si calculatoarele: nimeni nu le intelege; toate greselile tale sunt salvate in memorie, toti banii tai se duc pe accesorii pentru ele.

De ce barbatii sunt ca si calculatoarele: sunt fara ajutor cand sunt aprinsi; au multe idei, dar nu stiu ce sa faca cu ele; imediat ce iti alegi unul, un model mai bun apare pe piata.

De ce pisicile sunt mai bune ca barbatii: pentru ele nu conteaza cum arati; poti sa le lovesti fara se le faci sa se gandeasca la sex; nu te enervezi cand incep sa umble dupa pasarici.

De ce cainii sunt mai buni ca femeile? Te asculta cand tipi la ei; nu fac cumparaturi; orice tip poate avea un caine care arata bine.

Fetele sunt ca telefoanele. Ne place sa fim tinute pe palma si sa ni se vorbeasca, dar daca apesi pe butonul gresit, ne deconectam.

Accepti sa-mi fii partener de SMS, la mesaje naspa, dar si faine, in mesaje sms, dar si cand semnalul este slab, pana cand liniutele de la baterie ne vor desparti?

Un prieten bun e ca un sutien: greu de gasit, confortabil, sprijinitor, te tine strans, si intotdeauna aproape de inima ta.

Cand se joaca pe langa masini, copiii pot crea accidente. Dar cand se joaca in masina, adultii pot crea accidental copii.

Stii ce imi lipseste cel mai mult de la tine? Absenta ta!

Sexul e ca programarea de soft: o greseala doar si are consecinte pe tot restul vietii.

Atentie cand un barbat iti spune ca te iubeste din adancul inimii. Inseamna ca totusi mai exista destul loc si pentru alta deasupra.

In lumea asta exista 2 tipuri de personae: EU si persone care si-ar dori sa fie ca mine!

3 maimute au scapat de la zoo. 1 a fost prinsa uitandu-se la TV, alta jucand fotbal, iar a treia citeste acest mesaj!

Fetele sunt ca internetul. Toate domeniile interesante sunt luate deja.

Stiu ca laptele mareste sanii! Dar Doamne mult lapte ai baut!

Cum arata o virgina inainte sa faca sex? Ca un trandafir! Dar dupa? Ca un buldog mancand maioneza!

Cred ca tatal tau a fost terorist, fiidca esti o adevarata bomba!

Asa pisica ti cainele ocupat peste 20 soareci de lup secunde canar un arici idiot. Acum citeste fara animale!

Sunt intr-o clinica de dezintoxicare a dependentilor de mesaje. Orice mesaj de incurajare e binevenit.

Nu beti apa, peste fac sex in ea!

Viata e ca hartia igienica: lunga si folositoare.

Nu stiu ce sa-ti fac, sa te musc, sa te sug, sa te ling de sus pana jos sau sa te impart cu prietenii …. inghetata Delta.

Ce prezenta! Ce inteligenta! Cat farmec! Si ce ochi frumosi! Dar am vorbit destul despre mine! Tu ce mai faci?

Acest mesaj a fost trimis exclusiv pentru persoanele dragute si frumoase. Evident l-am trimis la un destinatar gresit. Ne pare foarte rau pentru deranj.

Prietene! aminteste-ti ca fara prostie nu ar fi intelepciune si fara uratenie nu ar frumusete…deci la urma urmei lumea are nevoie de tine.

Ma uit la Luna…Luna e superba! Ma uit la tine si…si…mai bine ma uit din nou la Luna!

Politia cauta persoana inteligenta, sexy, cu simtul umorului.Tu esti in siguranta dar eu unde sa ma ascund?

Sexul e ca ninsoarea: niciodata nu stii cat o sa dureze si la cati cm o sa ajunga.

Daca un picior de-al tau ar fi Pastele iar altul Craciunul, pot sa te vizitez intre sarbatori?

cel mai bun >>>>>>Compania Durex va anunta cu regret ca nasterea dvs a fost un accident…

| Zăpăcita_7803 a răspuns:

Am sters multe poze in care te aflai,din care imi zambeai,in care ma alintai. Pentru ca nu mai vreau sa ne certam, sa ne impacam. acum o terminam! happy

Am ramas marcata, am ajuns sa cred ca nu te voi uita niciodata. oh go on

Sunt lucruri banale care te fac sa zambesti si sa ajungi fara sa vrei sa le iubesti!

Intr`o lume alb si negru ...am tupeu sa visez in culori :]

Prea repede,prea greu,prea dureros.dar te ridici,chiar daca timpul lasa cicatrici.

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. ♥

Nu il iubesti pe el, ci iubesti o amintire! straight face

Nu te poti abtine si nu il poti uita,il iertai mereu chiar daca iti gresea.

Caută iubirea cu inima, nu cu capul.happy

Şi îmi pare rău de tot ce s ‘-a întamplat ştii bine. Cel mai mult îmi pare rău că am pus suflet pentru tine.oh go on

Ne-am pierdut prea mult pe piese lente. Tu ai glumit, eu am pus sentimente. happy

Cauta-ma! chiar si cu cea mai banala scuza dar,fa'o! blushing

Ma gandesc foarte serios sa plec. Dar sunt persoane care o sa imi lipseasca.

O să te-njur, o să iau droguri non-stop, o să te-nşel, o să te
jignesc. Însă tu, iartă-mă de tot! puppy dog eyes

Da,a plecat! E un capitol incheiat.

In continuare crezi ca totul iti apartine. Poti sa ai orice, insa clar nu si pe mine.

E bine ce mi se intampla ca sa ma invat minte. Nu stiu ce mi-a trebuit sa ma-ncred in cuvinte. straight face

Adevarul,pur si simplu,este rareori pur si nu este niciodata simplu.

Niciodata nu e prea tarziu, toate trebuie sa le incerci, incearca-le pe viu! Cand toti prefacutii se prefac ca stiu, ridica doar degetul mijlociu!

B.F.F= Big.False.Friends oh go on

This is our summer, this is our song!