| anonim_4396 a întrebat:

Hi TPU ♥! imi puteti da statusuri haioase, de fericire, de invidie, cateva triste? cele mai multe primeste fundita. p. s.: urgent

Răspuns Câştigător
| Neimportant a răspuns:

1) "Cu indiferenţa ta m-ai făcut mai tare. Acum nu-ţi convine dar încet, încet, calc pe urmele tale. Şi abia acum vezi si tu că indiferenţa doare. "

2) "Poate’h ca am aiere’n cap,dar asta e problema mea.Nuh poţi să ma suporţ?Asta ii problema th’a.Nu ma cunoşth’i?Nu mai comenta.Ai grija de viaţa tha nuh de a mea’

3) Am invaţat că oricat mi'ar pasa mie,altora nu le pasa:-J

4) Ei, n`au haru sa copieze originalu`

5) "Este o prostie să renunţi la visele tale doar pentru că unul nu s-a împlinit!"

6) Te crezi in stare să mă poţi judeca? Înceară, dar mai intai fă o analiza având ca subiect de studiu persoana ta!

7) Moartea nu e trista. Trist este faptul că mulţi oameni nu trăiesc cu adevarat.

8) :X [~_~] See the world in a pink way [~_~] :X

9) Ma respecti,te respect.Ma iei cu vrajeala,te iau cu vrajeala.Ma ataci,ma apar.Ma urasti,nu te urasc.Si stii de ce? Pt ca ceea ce pe tine te caracterizeaza,pe mine nu ma defineste.

10) Faima existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti.

11) °• Lasa'ma cu textele ce nu ma intereseaza.Lasa'ma cu lumea care nu ma agreaza.•°

12) Lasati`ma sa fac si bune si rele ,dar sa stiu macar ca sunt greselile mele.

13) Am muzica in suflet si`n gand.Trec prin toate oriunde, oricand.Muzica e in sufletul meu si va fi aici langa mine mereu.

14) Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in numarul de momente care iti taie rasuflarea.

15) Curajul nu inseamna absenta fricii, ci puterea de a merge mai departe in ciuda ei.

16) Te gandesti,Aberezi,Trezeste'te,prea frumos visezi.

17) Lasa timpu sa treaca,poti sa faci treaba sa mearga.Nu te grabii,vei reusi.

18) Vreau o viata nouaa!Si de restuuu` caramele!

19) Ca orice copil exista moment in care nu intelegi ce se petrece.

20) La locul potrivit,la momentul potrivit,MAGICUL se intampla.

21) Fii pur si simplu SURD cand cineva iti spune ca nu`ti poti realiza visele.

22) Un zambet e ca 1000 de cuvinte.

23) Teoria zambetului:Ingerii nu plang.

24) Realitatea bate platourile de filmate.Viata`i frumoasa si fara efecte speciale.

25) Viata`i frumoasa.Asta cand o privesti din unghiul potrivit!

26) Chiar daca unii nu ne lasa sa traim,privim inainte si ironic le zambim.

27) Cand cuvintele esueaza,Muzica vorbeste.

28) Ai patruns vreodata dincolo de curcubeu ca sa vezi daca e colorat si-n partea cealalta?

29) Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.x

30) Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.

31) Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu "PRIETENI".

32) Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

33) Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.x

34) Chiar dk el nu o sa-mi mai spuna " noapte buna" sau p strada "buna",am prietene care ma suna sa-mi spuna " Fata,esti de 1000 de ori mai buna decat aia pe care o suna ":-J

35) [♥]Am capul printre norì , daR de aici este o panorama supebaaaa. [♥]

36) Hai sa fugim, sa evadam # Hai sa plutim, sa zburam # Hai sa zambim, sa visam # Hai sa traim si sa uitam!

37) Acorda-ti tie primul loc, NU greselilor! Nu spune stop, chiar daca te simti sufocata.Invata ca in orice rau exista si un pic de bine! Invata sa ai grija in primu rand de tine!

38) Am prea multe defecte,in fata acelora care se cred "PERFECTE".

39) Traiesc o poveste si visul e culoare !

40) Educata de destin,simt mult dar arat putin.

41) Hai sa refuzam Orice rOl pe scena regretelOr!

42) #º"Hai sa privim cu ochii inchisi`ce nu am avut curaj sa privim vreodata ! "º#

43) Spui ca nu mai sunt la fel, ca m`am schimbat,dar de fapt n`ai ajuns sa ma cunosti cu'adevarat.

44) Traiesc intr'oO lume de vis,in care thotu e permis.

45) Nu te teme niciodata de umbre, ele arata doar ca exista lumina în apropiere!

46) Nu am nevoie de prieteni falsi,detest sa tin langa mine numai oameni lasi!

47) Poate m`am schimbat sau poate doar m`am saturat .

48) º " Ce tot le pasa pe cine iubesc?! Ce tot le pasa cu cine vorbesc?De ce imi spun cum sa traiesc?E treaba mea cum ma imbrac si doar a mea cum sa`ti vorbesc."º

49) º"Din 10 prieteni,5 sunt adevarati si la o problema inca 2 fac pasi."º

50) Cu zambetul pe buze si cu capul sus voi ajunge intotdeauna unde mi-am propus!

51) Nu te schimba.Urmeaza'ti visele.Nimeni nu te poate opri, Nu ceda orice'ar fii.

52) º"Uita tot ce`ai pierdut, tot ce`ai vrut, tot ce n`ai avut , uita timpul ce`a trecut.Orice sfratsit e un nou inceput.:-x"º

53) Am nevOie d cineva,da n'am nevOie de Oricine,eO am nevOie dOar de cei kre au nevOie de mine!, :X "

54) ºAzi ´ open y0ur`º eyes ;;] ´, ºexact ca`nº filme b-) ´ . Caº daca ´ nu te vedeº nimeni ´ Tuº p0tsi ´ sa vezi ´ pe 0ricineº =p~

55) * Nu conteaza ce a fost ,ci ce va fi de` acu` nainte *

56) Lumea v0rbesjte ´ pr0stii ´ ca sa ´ te schimbe ´ si minte ;-j ´, Numai ´ tu p0tsi ´ vedea dinc0l0 ´ de cuvinTeee! ;* ´

57) Prietenia-i un ocean pe care multi ar vrea sa-l treak,dar pana la malul celalalt majoritatea se ineak."

58) Sj e normal sa fiu aSa cand de la cei dragi , in loc de sfaturi auzeam "Treaba ta ce faci"!

59) ___[]~[:*]~ CeI cAre mA cRiTica si Ma inVidiAza ~[]~___Vor dOAr sa mA scHimBe___PenTru cA vAD in miNe cEEa cE Ei nU vOr Fii niCioData [!]~[:*]~[]___

60) Nu am pacalit niciodata pe nimeni. Eu i-am lasat sa creada ce vor . S`au pacalit singuri !

61) Prietenii pe care`i am aqum p lnga mine,m`ajuta,ma indruma s fac doar lucruri bune.Nu i`ash lasa,nu i`ash schimba pentru nimic [Sa schimbe prietenii pentru unii e un tic]

62) ` Si n`am sa uit. Cu ele am fost mereu si mi-au fost aproape cand dadeam de greu ! • `

63) • Nu sunt perfecta, dar de ce m'as schimba cand prietenii ma iubesc si asa? .•

64) •Eu nu sufãr de nebunie,me bucur de ea in fiecare minut)•

65) >Suntem piesele perfecte dintr`un joc de shah pervers unde nu exista reguli si toti merg pe interes []

66) Pune stop cand te streseaza.Spune`i ca exagereaza.Nu`ntelege?Spune`i "PA" si se calmeaza

67) Ea? Ea este fata care candva adora sa stranga raze de soare intr-un borcan si in zilele ploioase sa le arunce prin jurul ei.

68) Si imi amintesc "ii am pe ai mei cu mine" Orice`ar fi "cu ei e un pic mai bine"

69) Este atât de schimbată;x! Exact qum ai zis tu ca nu o să fie vreodata!"

70) Prietenii cei mai buni sunt cei dupa care nu poti pune virgula, doar punct!:X

71) иü мẫ ¢®ﻉží íη §†ªяє? иí¢í ø þ®σßℓﻉмå.иü мǻ ©яєđ иí¢í έü.Ъ® ƒєяﻉ§н†є`†з Ðﻉ žíüª íи ¢ª®є ø §å þяíиđ †üþξü

72) • Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist.

73) • Zambeste, chiar daca ai sa cazi, chiar daca soarele apune si azi.

74) • Lumea asta te distruge, te induce in eroare, fura tot si apoi fuge, te raneste si te doare!

75) Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu .

76) • Atunci cand crezi ca totul in viata e pustiu, inchide ochii, asculta bataia vantului .

77) • Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din locul in care ai trait, sa ti se simta lipsa.

78) • Si ce usor e sa zambesti, cand ai incredere-n ceea ce esti

79) Si maine e o zi si maine voi zambi. Chiar daca mi-e greu.Voi zambi mereu.

80) • Intotdeauna pregatita pentru raul care vine, intotdeauna fericita daca treaba merge bine.

81) • Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri. Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri.Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri.

82) Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit!

83) Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare.

84) (Prietenii buni sunt ca stelele.nu ii vezi intotdeauna dar stii ca mereu sunt acolo.)

85) Prietenii adevarati tin la tine si sunt langa tine si la rau si la bine.Nu te barfesc pe la spate,ci te ajuta chiar in toate.

86) Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai demult,poate nici n`ai observat de la un timp,am mai crescut.

87) Inca am suflet de copil care refuza sa creasca ,mi-e egal cu 0 tot ce spune lumea asta proasta!

88) De cate ori vad visele cum se sfarsesc ,de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce : shhh` : speranta moare ultima!

89) Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge,demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X

90) Sunt doar o fata cat se poate de obisnuita :X,care nu are absolut nimic special . Are zile in care parul ii sta ca naiba ,si zile in care arata extraordinar :X

91) Incearca sa induri tradarea prietenilor ipocriti,incearca sa vezi ceea ce este cu adevarat frumos si sa incerci s lasi in urma ta o lume un pic mai buna.

92) N-o sa uit ceea ce sunt,o sa ajung ceea ce visez,o sa iubesc ce imi place,o sa uit ceea ce ma doare,n-o sa uit ceea ce mi se greseste,o sa fiu buna cu cine merita si rea cu cine trebuie.

93) Hai invata sa treci peste,viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste,nu trebuie sa plangi, zambeste !

94) Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replik mea ![

95) ;x plαng ιn ħoħotє dє rαs , dαy єvєrydαy . αuzι bєy.[ !? ]. ħєy ! '

96) Decat sa le dau satisfactie
Celor ce vor sa ma vada cazand !
Mai bine. ma daram singura ;]
Sh`o sa cad razand ! =]

97) # Timpu` se scurge`n [RELUARE] . =X

98) ▪Nu mai iert minciuni nu mai cred in cuvinte si doar privesc .Sunt ironica,doar pentru ca stiu ca asta ma face si mai tare. ▪

99) Mi`e dor de inocenta ce caracterizeaza orice copil

Cand facem cate o prostie scapam intotdeauna subtil

100) Nu mi-am atribuit un rol care sa le placa.Mereu cand am fost trista am zis ca o sa treaca!

101) Viata este ca o ora de matematica in care inmultesti si scazi, imparti si aduni , iar la un moment dat iti dai seama ca ai gresit si ai vrea s-o iei de la inceput dar s-a sunat

102) ->Si sunt ironica doar pentru ca stiu ca asta ma face si mai tare .

103) Am o singura prietena pe care ma pot baza.Caci stiu ca daca voi cadea ea imi va tine perna.Ea e langa mine atunci cand problemele sunt multe.Si tot ea e singura care are rabdare sa ma asculte

104) "T0cmai d` aia 0 s` schimbam f0aia, d` unde atata 0ptimism? Nuu` stii ca dup` s0are vne pl0aia? Sh s` anuntsa p0t0p, s` nuu`ncerci s` schimbi umbrela "

105) ""`Desi Traim In ALb Negruu.;x Nu ne impiedica nimic sa visam in Culori"

106) ●` Regula numaruuu` unu`  ` Sã n`ai incredere` in Nimeni` ! ●

107) N`as putea vreodata sa o las la greu!:X

108) " Buna " - Pff. asta era in generala. Acum e boboaca de liceu si e dementiala!

109) De atâta bârfã ne-am intoxicat`.Dar ştii`?omu`nebârfit e un ratat`. •›

110) da eu nu stau s`o asCult.asta ar fi culmea` stii bine Ca.nu`mi pasa de ce ziCw` lumea :X"

111) [♥] Avem o miee de vise .[♥].

112) ♥ > Daca mama nu ne-a facut surori a stiut de ce.pentru ca Dumnezeu ne-a facut cele mai bune prietene!> ♥

113) • N`am averi . am doar prieteni . Care ma` suna` sa`mi spuna : " Ai grija` de tine, bah`,te pup, noapte` buna ! •

114) Nenorocita La Propriu, Nebuna La Figurat, Irascibila Cateodata, Ironica De Placere, Ipocrita De La Mama Natura

115) Sa poti sa fii acelasi cand totul e schimbat! Sa poti sa fii indiferent cand totul te-a marcat!

116) Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile.""Va iubesC"

117) Eu Asa Sunt . Asa Voi Ramane . Daca Ma Placi E Bine . Daca Nu . Obisnuieste`te"

118) Traiesc in tara minunilor si toti se intreaba: ''unde?vrem si noi!'', pai asta,ba nebunilor !

119) Ce fac e pura fictiune !

120) Qnd e fericita, surasuL ei n`are egaL :-x

121) Nu incerca sa ma convingi. Demonstreaza-mi!

122) Dezvaluie totul si ascunde atat de multe…Oricat de mult ai privi-o, nu o poti descifra in intregime…

123) Prietenia este umbra serii, care se înteţeşte odată cu apusul soarelui vieţii.

124) Pentru toate lucrurile pe care le-ai ratat, ai câştigat altceva, şi pentru tot ceea ce câştigi, pierzi altceva!

125) Hai invata sa treci peste,viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste,nu trebuie sa plangi, zambeste !

126) Ia`ti liber de la stress pentru o vreme.Nu`ti mai bate capu` uita de probleme.Fa cumva si mergi mai departe.Stii ca poti.Stii ca se poate.Sa privesti in spate n`are rost.Nu o sa mai fie ce a fost :-x

127) Am trecut prin foc inca o data. ca sa ajung acum sa merg pe apa.

128) .N`o sa renuntz` nici o fractziune de secunda,fiindca intotdeauna pierzi daca renuntzi` la lupta` .

129) [εїз] Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge , uite`o dupa putin timp : zambeste si e dulce`.

130) [εїз] Lumea spune ca nu poti zbura.E o minciuna, nu crede in ea !
131) Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza."!

132) [εїз] Nu sunt singura in ploaie si`n vant,am cei mai buni prieteni de pe pamant.

133) Lumea asta te distruge,Te induce in eroare,Fura tot si apoi fuge,Te raneste si te doare!

134) Mereu cu zambetul pe buze • Nu se streseaza • Nu o prea intereseaza ce urmeaza •

135) • Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •?

136) • Peste toate trecem cu capul SuS • Ne avem una pe alta si asta`i mai PresuS •

137) `• Fiecare poveste are un sfarsit. Dar In viatsa Fiecare sfarsit are un nou inceput .•

138) Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar,decat atunci cand e soare.

139) Deci... hai sa privim in trecut. Si spune-mi sincer! Cate promisiuni nu ti-a facut ?! Peste cate minciuni ai trecut? Si de cate ori iti ziceai : "De maine am sa-l uit" ?

140) Au fost momente in care am fost gata sa renunt la tot. Mi s-a zis ca n-o sa pot. Ehhh,uite ca inca pot!

141) Si o sa fie bine` chiar dk mai avem pr0bleme` . iti`spun stai linistit`ca multe vin si trec chiar`daca raman`semne`. orice`semn se vindeca`dupa o vreme` ! [

142) * Mii de vOci in capu` meu imi spun :''Heyy !Incearca sa te aduni !''.Si prOmit din nOu , sa nu mai cred in prOmisiuni ! ;x *

143) * Imi impui prea multe ,Chiar daca sunt chesTii marunte! Crezi ca ma vei schimba ?! Asta` i dOar parerea ta .;d`;x

144) "Am sa trec si peste asta,ce va fi, va fi.Am sa strig iar 'Asta-i viata' e si maine o zi.

145) Realitatea` e mult prea dura atunci cand dai de greu ! Visele` se spulbura aproape instantaneu`!

146) De astazi va fi mai bine !

147) Spui` ca e` o copila`, si ca nu` itsi place asa`;| Dar asa` cum e ea,tsi-a furat inima`;;]

148) Acum mă uit pe geam şi zâmbesc . Că-s totuşi amintiri frumoase în care inca mă regăsesc.

149) Nuu` mai visa frum0s, realitatea este rece

150) Äï нαßαʀ öÄяë?мαï pЯëcïS,τë đÖαʀë?Fαpτüł cα cëŁ мÄï ßüИ pяїëτëи νïɴë şï đïspαяë?º

7 răspunsuri:
| Stefania96dfg a răspuns:

Totul trece,asa se spune.Dar nimic nu trece fara sa lase urme!

Am invatat sa plang cu zambetul pe buze…

Degeaba existi daca nimeni nu stie nimic de tine

Tine minte ca ... o lacrima adevarata e rece ...

Merg mai departe si le las pe toate`n spate . Fapte consumate si vise spulberate

Lasa'ma cu textele ce nu ma intereseaza.Lasa'ma cu lumea care nu ma agreaza.•°

» E aşa minunat când cineva îţi cunoaşte defectele şi te place tocmai pentru ele ! ♥

Uneori, îmi place să testez oamenii. Nu pentru că nu aş avea încredere, ci pentru a vedea cât de mult ţin ei la mine. ♥

• E aşa frumos când călătoreşti noaptea şi este cineva care stă treaz doar ca să te aştepte. ♥

Dacă voi cădea în incercarea mea de a-mi îndeplini visele...Nu-i nimic. Pentru că voi invăţa din nou să zbor.

» Zâmbeşte. De ce ? Pentru că poţi ! ♥ =D

» Dacă-ţi zâmbeşte, nu înseamnă neapărat că te place.

~ Uneori, când asculţi o melodie tristă şi priveşti în jurul tău, îţi imaginezi întreg videoclipul...

Nu regret nimic din tot ce s-a intamplat !

Viata n-are maini, dar tot ne mai da cate-o palma.

Fa-ti prieteni noi, dar nu-i uita pe cei vechi!

Ca sa fi fericita iti trebuie putine lucruri, Important e sa le ai !

Unii oameni nu realizeaza uneori cat de mult ti la ei si ca ai fi dispus sa iti dai viata ca ei sa fie fericiti.

Sentimentele sunt cea mai dura arma!

Pastreaza copiaDar nu uita originalul

Cand iubesti pe cineva nu e pentru ca asa vrei,ci pentru ca asa simti...

Am fost ce nu voi mai fii niciodata! Acum sunt asa cum nimeni nu se asteapta !

Stiu nu sunt perfecta! Am o gramada de defecte. Dar n`am obligat pe nimeni sa ma accepte.

Un lOoK d bad g!rl . O inim@ d goOd chiLd . Eu pot sa fiu ca si tine Oricand . dar tuh qa mine Nikiodata.

n-o ai ''tu'' n-o au nici ''alti''.[] e genu de fata care nu se baga in relati[:X]!

E genu' de fată care ştie ce vrea dar nu o să ştii niciodata ce e în inima sa.

E atata de schimbata ! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie niciodata.

Esti raspunzator pentru cum se-mbraca, motivul pentru care ar iesii noaptea pe strada, tu influentezi felul in care se poarta, ca tot ce face e pentru ca tie sa-ti placa.

Spui ca e pustoaica si nu`tsi place asa , dar asa cum e ea tsi-a furat inima . Cat vrei tu sa pari de gigolo cand ii vezi ochishorii itsi piere chefu` de`a face mishto.

De obicei te duci in cluburi de noapte.crezi ca mashina ta ma da pe spate? parfumul greu pluteshte in aer,acesta este portret robot de fraier .

.Ai vrea s-o ai mereu cu tine, Stii bine ca prea mult nu tine, E pustoaica rau, e greu. Vrei s-o faci de casa, ai tupeu !

Si zi de zi isi rujeaza pe buze zambetul ei minunat dar nici azi nu s-a inventat un baiat care merita tot ce are ea de dat !

Nu mai e Ea Fetitza ce tacea!Astazi iti spune PA,ieri poate'i pasa.

TotsSi baietii dp` tne zbiaraa Ca ai cu cee esti criminalaaa

Ştie să danseze, ştie cum să procedeze ştie să te ruineze, să te bulverseze să te amendeze, să iţi demonstreze că nu are cum să nu te intereseze.

N`am impresii`n cap`!Nu sunt figuranta`!Shi daca` esti cumva` de alta` parere`.Chiar` nu ma intereseaza` punctu` tau de vedere`!

.Nu Sunt Pe Bucatzi`Si Daca Nu`ti Convine` `Stanga`mprejur `Ma Doare Fixx In Cot De Tine.

arzi de nerabdare sa dispar daca arzi de nerabdare arzi de tot macar.

Nu ma crezi in stare? Nici o problema. Nu ma cred nici eu. Dar fereste`te de ziua in care o sa prind tupeu

Parca e ea.Cea care spune mereu "te iubesc" in loc de "multumesc":X

Curaj sau doar tupeu Sa intri in jocul meu.

TotuShi ma admiRa,pentRu ca Sunt cOpil si am o lumE de Vis si Singura mea privireeil duCe'n parais!

nici0data nu e prea tarziu` ! t0ate tre` sa le`ncerci, incearca`le pe viu ! cand t0ti prefacutii se prefac ca` stiu ,ridica d0ar degetu` mijl0ciu

[[Si-ti mai spun ceva din ambitie,pastreaza-ma ca sunt pe cale de disparitie]]

Viata cateodata e in alb si negru...dar port mereu la mine o cutie de carioci!

Acuma zi,ce faci? vii mai aproape sau te retragi?

Minti ieftin si prost,Iti stiu replicile p drost.C urmeaza sa spui iti zic eu dinainte mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte.Am fost si voi ramane aceiasi fata cuminte cu ganduri rele in minte.

Multi imi gasesc defecte.Impresii in cap .Zi de zi cate`un fraier se crede baiat de baiat

Ceea ce il usuca pe tati meu de bani E pustoaica lui de 17 ani

ma vrei nu? dar iti zambesc si'ti spun bye bye!

.Fii falsă`!Trişează des şi fii sigură ca vei castiga un joc pervers!Toată lumea joacă pe interes!

Nu Ma Supar Din Contra Sunt Chiar Fericita K Dak Eram Un "Nimeni" Nu Eram Atat De Barfita ! Castig Orice Meci,Pe Scena`ti Dau Scor Iar Dak o Dau In Bara Am Grija Sa Fie Bara`gol

Pune STOP cand te streseaza explika`i ca exagereaza nu`ntselege? abereaza? spune`i PA si se calmeaza!

.[Fata: Crimanala,sentimentala,afacere ilegala, Senzuala, profesionala, treaba e km temporara]

Vrei sa pari naiva, emotiva, nu e rau Ca nimeni nu.si da seama ce se.ascunde`n capul tau Esti exact cum trebuie sa fi, asa cum iti convine Ai stilul tau de.a amagi numai dintr.o privire )!

Ea nu te minte, arata ce simte! Vorbeste cuvinte intelese de Ea.

~ [ ] Nu esti decat un pusti de bani gata Sponsoru e tati vezi ca stie fata [ ] ~

Poate lumea minte sau poate nu. Dar trebuie sa tii minte: EU NU SUNT TU!

Dozeaza-ti esenta in cuvinte,cedeaza-ti orgoliul si nu-i purta trecutului doliu.

•»Educata de destin.•Simt mult si arat putin.

•Facem tot ce stim si nu ne oprim• Traim viata din plin•

• Imi place sa cred ca n-am pierdut nimic. Si daca am pierdut ceva, inseamna ca nu mi-a trebuit.

Vreau sa fiu fericita, nu incerca sa ma lovesti.Nu mai insista acum ca ma iubesti.Nu mai suna, renunta la mesaje, stii ...Poate voi reveni, daca nu ma vei primi oricum nu voi suferi.

Ca au fost clipe si clipe,ai uitat sau nu,eu te-am iubit,tu ai gresit si m-ai tradat vezi tu...Atat am asteptat, sa vedem daca-ntelegi ca poti sa ai tot ce-ti doresti daca stii ce sa alegi.

Incearca sa traiesti asa incat nimeni sa nu te observe acolo unde esti.Dar sa se simta lipsa ta acolo de unde ai plecat.

Si poti sa pleci departe,n-o sa te caut acum,ca`ai dat foc inimii mele sh`ai lasat-o doar scrum!

In viata mea intra cine vrea,sta cat poate,dar ramane doar cine merita .

mi-as dori sa mai fiu fetitsa mika • Pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante

Zambeste chiar daca ai sa cazi.Zambeste chiar daca soarele apune si azi !

Loviturile vieţii nu sunt numai distructive, ci şi constructive; ca loviturile ciocanului în dalta unui sculptor priceput.

De vrei, du-te departe, dar nu te mai intoarce
Sufletulului meu da-i pace, nu te mai preface!

Am jucat cum mi-ai cântat, şi nu mi-a fost deloc bine
Dar a venit vremea,să cânt acum eu pentru tine.

Nu vreau un baiat care sa-mi dea luna de pe cer, si mai mult de atat nu sper ,vreau pe cineva care in fiecare seara suna sa`mi spuna, "Ai grija de tine, te pup, noapte buna".

Ureaza-mi noroc ca vreau sa fac ceva in viata .Te las linistit in lumea ta de gheata.

Prefer sa ma descurc cu ce am,prefer sa nu tac,prefer sa nu las,prefer sa sper in continuare,prefer sa cred ca dupa nori mereu urmeaza soare .

Dacă nu poţi, e treaba ta!uit-o că ea te-a uitat deja! ieri când ai plecat , erai orbit de fericire, dar azi . începi să simţi că fără ea nu-i bine

Să începem cu începutul:de azi promit să uit trecutul.

Probabil c-ai sa plangi, dar stiu prea bine...ca plangi doar din orgoliu pentru tine.

Esti ca-n povesti,nu mai esti.Ce conteaza?nu conta!Că erai parte-ntreagă din inima mea.

Si te rog sa intelegi ca n-am cedat, am mers si mers.M-am oprit sa-mi amintesc ca-n viata totu' are sens.

Hai,intoarce-te si indrazneste sa ma privesti o data cum o faceai mai demult.Nu pentru ca te vreau inapoi,ci doar ca sa vezi ce ai pierdut !

Nu ma intreba ce si cum am facut.Priveste doar rezultatul:fara mine esti pierdut!

Toate fetele stiu ce vreau sa spun.Sterge-ti lacrima,mergi mai departe,nu-i un sfarsit de drum !

Shi daca ai fi iubit-o,te-ai fi intors de mult la ea.

Auzi,n`am inima de piatra.Nu esti primul care pleaca.Dar`esti primul care`ash vrea`ntr`o zi sa se intoarca

Fiecare greseala imi face cate un bine, n'am incredere in oameni am incredere in mine!

Daca vrei sa stii cum pot trai fara tine si ce rost mai are viata mea,iti raspund ca ma descurc destul de bine si am uitat tot ce ieri nu puteam uita:p:X !

Si cireasa de pe tort:Carul Mic şi Carul Mare le-ai pus, Doamne, la loc sfânt.Sus pe cer...dar, de ce oare, ai pus boii pe Pământ… ?

• De vei plange pentru mine zi-mi sa plang si eu…. De v-ei plange pentru alta iti doresc sa plangi mereu…

• Dragostea e ca o clepsidra, cand ti-se umple inima ,ti se goleste creierul…

• Cine iubeste si tace, nici dracu n-are ce-i face…

• Ca o ploaie in desert ai aparut… Am simtit ca ma pierd intr-un sarut… M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor… M-ai facut sa te ador…

• Iubirea inseamna sa dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face…

• Dragostea e ca vopseaua unei masini.se obtine treptata, din mai multe straturi iar dupa ce este aplicat si lacul se gaseaste cineva care sa o zgarie….

In lume sunt 8 minuni… 7 dintre ele le stie toata lumea dar pe a 8-a o stiu doar eu… aceea esti tu…. iubirea mea !

• Nu te speria!Sunt la spital!m Mi-au gasit ceva la inima Fii fara grija, operatzia nu a reusit.Nu te-au putut scoate din inima mea caci acolo vei ramane mereu!

• Undeva, cineva se gandeste la zambetul tau si se bucura de prezenta ta in viata sa…

• Maine de as pierde tot, eu stiu ca in inima ta tot timpul voi avea un loc…

• Sa iubim nebuneste tot ce straluceste pe acest pamant, fiindca alta viata nu ne este cunoscuta…

• Dragostea e ca vantul : nu o poti vedea , dar o poti simti…

• Nimic nu e mai frumos decat IUBIREA …iar iubirea e mai presusus de orice !

• Ce sa scriu?… nu incap decat 160 de caractere… oare de cate ori pot scrie TE IUBESC ?

• Saruta-ma si vei vedea stelele. Iubeste-ma si ti le voi da…

• Tu ma faci sa rad, tu ma faci sa plang. tu ma faci sa simt ca traiesc, tu ma faci sa
iubesc !

Dragostea e ca atunci cand calci pe cimentul moale…. chiar daca pleci , urmele iti raman acolo…

Daca pe fiecare fulg de nea ar fi scris Te Iubesc si este ceea ce simt pentru tine ar trebui sa te uiti afara sa vezi ca a inceput sa ninga…

Te uiti la mine invidioasa pe sub breton dar eu te vad mai pierduta ca un apel pe telefon

Nu te SuPaRA baiatu meu nui nik de kpu taw.Nu vezi cat ai dekzut. M’ai lasat p mine pentru ea.N’am sa te iert in viata mea.

Imi Spuneai K Sunt Un Inger Pentru Tine…st cuv cu kre u inima mi-ai frant,acum stiu ca-n serile senine,uneori sh ingerii mai plang

Te uiti ca Fraierul in trecut.Abia acum Iti dai Seama ce`ai Pierdut.Cand ma Vezi ca Zambesc frumos. Iti dai Seama ca esti cel mai mare Prost !

Razbunarea nu-mi aduce satisfactii.insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragoste}{De ce sa plang atunci cand pot sa rad?

Pentru Un Moment…Am Crezut Ca Ma Vei DiStruge ~ Dar Uite`ma Acum Sunt Tare Si Chiar Foarte DoOlce "

Cum vrei sa ai cand nu iti dOresti?Cum pOti sa ceri daCa u nu iubesti

(draguta )- M`ai avut…M`ai pierdut…Acum ma vrei…Nu se mai poate…Oricare va fi `EA`, Nu va purta amprenta mea :X

Mai e putiN , mai e un pic .Pana la maRele nimic .Mai e o cliPa sau un ceaS .Din tot ce-a foSt si-a mai ramas

Dar indiferent cat de tare doare Tu trebuie sa sti ca-i doar o incercare trecatoare

Nu suporti cand ma vezi vOrbind cu altu` Simti cum pulsul iar iti creste …Nu mai ai ce sa repari

•Nu te supara daCa l`ai vazut cu vreuna vreOdata La dracu` fata tu esti cea mai importanta•»

•De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang! •»

Suficient de matura ca sa stiu ce vrei . Si suficient de copila ca sa ma prefac ca nu`mi dau seama."

Va veni o data vremea cand in urma vei privi. Ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii. Dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIOdATA numai amintirea spune ca. "Asa a fost o data!" :

» »Imi zici ca e gOlan…da stiu bine… Dar golanu` asta ma iubeSte pe mine…

Nu E NeVoie Sa Ma pLaca ToaTa Lumea.La FeL Cum Nici Eu` Nu`i Plac Pe tOtsi !

?»Am incercat sa fiu cat mai buna pentru tine, Dar si-asa tie nu ti-a pasat de mine. Dar nu`i nimic acum s`a terminat, Tu ai fOst cel care ne-a indepartat. «?

Realitatea bate si platoul de filmare…Viata e frumoasa fara efecte spleciale….Trecand peste toate cu lacrimi pe obraz.Tu traiesti doar in amintirile ce mi-au ramas…«

Cum e cand persoana iubita te ignora,cum e cand cel pe kre il iubesti o iubeste pe alta?…….inima iti plange,dar n`ai ce face ! Itzi vine sa urli dar te abtzii,taci,plangi……"«

Fata desteapta saruta,dar nu iubeste,asculta dar nu crede si pleaca inainte de a fi dezamagita

Zambeste celor care te urasc……Sa simta ura ta….Zambeste celor kre te ubesc…Sa simta dragostea ta…Iar daca cei pe kre ii ubesti…Te ignora…Zambeste sa simte indiferenta ta…

De cate ori vei privi cu ura si manie de atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie

Stiu ca sunt diferita in felul meu,si ca uni nu ma plac,nu ma opresc niciodata sa zambesc,chiar daca unora le displac.

Viata-i scurta merita sa o traiesti…. confrunta toate greutatile ce le intalnesti….e foarte important…. sa inveti cum sa trisezi… sa nu abandonezi un joc pe care il pierzi…

Sa poti sa crezi…Cand unii te insala,….Sa te ridici….Cand altii te doboara,….Sa poti pastra….Cand altii vor sa te alunge….Sa razi chiar daca sufletul iti plange…….Si cald ramai….Chiar daca afara ninge….Aceasta-i arta DE A INVINGE

Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea ! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau

un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere.Potzi plange cand ejti fericit,poti sa razi cand Inima iti plange….

*Cand iti voi vedea zambetul si voi sti ca nu e pentru mine atunci imi vei lipsi cel mai mult...

*Iubirea incepe cu o imbratisare, creste cu un sarut si se termina cu o lacrima.

*Un milion de cuvinte nu te vor aduce inapoi. Stiu pentru ca am incercat. Nici un milion de
lacrimi. Stiu asta pentru ca am plans.

*Daca as fi nevoit sa aleg dintre a respira sau a te iubi, as folosi ultima mea rasuflare spunand: te iubesc!
*Cea mai pasionata iubire are cel mai rece sfarsit.

*Nu ai avut niciodata nevoie de ajutor si iubire, m-ai tradat pentru a te salva pe tine...

*Cumva simt ca imi pierd steaua, ma pregatesc sa dispar, iubirea ta a stins lumina ce ma tinea viu.

*Sper ca sti ca au inceput sa se vada liniile false din zambetul tau.

*Cum mai pot spera cand un nor sta deasupra mea? Tu esti partea din mine pe care vreau sa o inlatur.

*Iubirea e zgomot, e suferinta, iubirea este acea melodie trista pe care o cant mereu.

*Inima ta nu este deschisa asa ca trebuie sa plec, vraja s-a rupt...te-am iubit atat de mult.
*Tu esti lectia pe care a trebuit sa o invat, eu am fost castelul pe care tu l-ai ars.

Adorm in fiecare noapte cu gandul la tine \ din vise nimeni nu m-I tee poate lua ! Acolo esti cum vreau eu [si doar a mea ]. Pacat ca nu pot schimba visele cu realitatea !
Inainte iubeam sa te ador, Acum iubesc sa te omor .
.
"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele

Se prelinge o lacrima din ochi … si nu inteleg ce e cu mine … stiu doar ca mi-e tare dor de tine …
Nu-mi doream sa simt iubirea…acum o am in gand…in final ramane amintirea…risipita-n vant sad
Urechea unui ac este destul de mare pentru doi prieteni; lumea e prea mica pentru doi dusmani …
Mai bine ros de lanturi … decat de remuscari …
Nu imi dau seama prea bine daca sentimentul pe care il incerc gandindu-ma la tine este regret pentru tot ceea ce am pierdut sau nostalgie pentru timpul… pentru etapa din viata care a trecut…
Cel mai rau… ma doare faptul ca ma doare… sad
Nu pentru acum, nici pentru candva… ci pentru atunci… cand ma vei uita!
Il iubesc … da` prostu` nu-si da seama …
Am gasit un inamic cu numele "pupic"… ti-l trimit rapid ca e cam mic si l-am prostit… e mort dupa buzele tale, daca nu te pupa moare :*
Sunt echilibrul irezistibil intre dulce si amar…
Intr-o zi m-ai intrebat de ce sunt asa transpirat… dar n-am putut sa iti rapund ca ma topesc dupa tine…
Te sarut in scris, te sarut in vis, te sarut in gand, dar in realitate cand?) Stiu, am un talent nativ… sa folosesc un zambet fin pe post de sedativ…

Există zile în care a trăi nu are sens. Trăiesc doar pentru acele zile în care viaţa înseamnă vis de neuitat.

| SilvSilvana a răspuns:

Va rog frumos sa ma scuzati dar nu`mi mai apare fundita asa ca vad dat la toate/toti cate`un vot folositor happy

| SilvSilvana a răspuns:

Vam*

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| Ctrl a răspuns:

Ultimul meu cuvant, pe cuvant, e o directa: ramai tu cu tine. Faceti o pereche perfecta. winking

Bunul meu simt ? Depinde de al tau!

Indiferenta ? Dak nu ma intereseaza!

Te deranjez ? Iarta.ma nu pot sa multzumesc pe toata lumea!

Mi'am zis: uita de tot. Uita de lume, de sentimente, de suflete pereche, de soapte la ureche. Fii rece. Nu'l lasa pe el sa te intunece.

Nu crede nimic din ce auzi,si doar jumatate din ce vezi

Credeam ca stiu sa interpretez orice impresie. Credeam ca pot sa fac ce vreau . Credeam ca scopul e secret . Ca pot sa iau inapoi ce altii au furat , dar ma tem ca , doar credeam.

Stii ca ti-am spus de 1000 de ori:"Cu un zambet ma ridici la nori:X

Intai doare,apoi trece.O saptamana trece O saptamana plange,urmatoarea **** si petrece,apoi tot la ea se gandeste! straight face

Dc t` plangi frate? A f0st decizia ta, tuu` ai preferat s` crezi ca s` va schimba :d

Am pus ca proasta punct zileleor senine/Cand dintre atatea zdrente eu te-am ales tocmai pe tine

Pe cine ai langa tine acum,tu sa bagi de seama Ca daca dispare maine,ai sa vezi ce mult inseamna

Nu inteleg de ce mereu ai spus "Bine! happy" Cand ti-am spus ca ti-ai pus cenusa`n cap cu mine

Nimeni nu va putea vreodata sa-i scoata p`ai mei din lumea mea...Suntem sute de mii de TRALALA! big grin

Stii tu cate am de facut
Stii tuu prin cate trec acu
Vezi tuu ca zi de zi sunt cuuu
Tine in gand ,chiar si acuuu!

Lacrimile tale grele ce se cern prin gene.Imi cer parca sa raman, dar nu mai am vreme.O sa plec o vreme, o sa ma`ntorc nu te teme

Si stiu ca nu te iubeste asa cum te-am iubit eu
Si stiu ca vii la mine acum fiindca ti`e greu
E o dimineata rece,soarele nu`mi zambeste
In patul meu e altu acum care ma`ncalzestedevil

E una dintre zilele alea nasoale
Ma gandesc la tine si doar ma doare
Nu mi'ai facut nimic,pur si simplu nu esti
E momentul in care nu ai si iti doresti!

Imi amintesc de vremea cand spuneam asa: Lumea e a mea,lumea e a meaaa :-s

Timpul trecea si era tot mai greu pentru ei.Ea il iubea si asta se vede in ochii ei.

te-am invatat sa nu crezi ceea ce spun unii...Sa nu uitzi ca tu sarutzi gura mea,nu gura lumii/

Gandu` tau e ca o boala.Diseara cineva o sa-i dea sa sara.Si nu esti tu,haha,da totusi tu o stiai de domnisoara

Model de femeie care cauta scanteie.Il parasesti pe fraier,asta`i cea mai buna cheie,

Atata timp am asteptat / O hotarare nu ai luat / Ori nu'ntelegi, ori nu gandesti / Ca doua inimi le ranesti

Doar ochii tai ma linistesc,cand ma privesc.Cand spui in soapte te iubesc.As vrea sa opresc timpu' sa ramai asa.Sa nu te schimbi nici cand iubirea mea love struck

Ma simt pierduta acum stau si ma uit in gol pe geam.
Te vad in tot,esti peste tot,dar nu pot sa te am!

ღ Un cer albastru si mult soare in viata mea Sa fiu cum sunt,fara tine n-as puteaღ

E nemasurabila ,necontrolabila chiar adorabila E inestimabila ,inegalabila ,indispensabila

Nu mi'a ramas nici'o speranta Tu mi le'ai ars pe toate

Mergi cu capul sus,cand soarta ti-e cruda ~ $ ~ Sa stii s-ajuti pe altii,cand nimeni nu te-ajuta

Ce e cel mai important sau mai presus ~ Sa-mi traiesc viata si sa ies cu capul susS

dar am vazut ca timpul trece nu sta sa'mi leg eu siretul nu sta sa iau din nou startul daca n'am pornit cu dreptul

 ar trebui sa vezi adevaratele valori ca nu toate 'pizdele sexy' sunt comori winking !

Imbracat in zambete aproape orice om e fals Ai crezut in ochi sinceri si, da, te-ai ars batting eyelashes"

Nu mai sunt copilu cu slabiciuni de alta data acum sunt slabiciunea altora c-am caracter de piatrawinking"

N-am vorbit serios cand am spus ca nu te iubesc Trebuia sa tin strans Nu trebuia sa te las sa pleci/

m`am saturat sa ma critice intr`una winking ACUM e momentul ca TOTI sa isi tina gura winking !

e pentru tine :X pentru tine:X ti-am mai zis ce e facut sa tzina tzinelove struck !

Sunt un om simplu, mai simplu decât tine, genu de persoană care vrea atât de multe si obtzine!"

Ai bani , mashina si haine de firma dar ce folos nimic nu ma alina !

Am invatat sa respect! Tu respecti doar banii! Am invatat sa lupt !Tu esti zero fara tati si mami! happy"

STII ca am propria viata si am castigat tot ce inseamna ea deci daca vrei sa fii cu mine nu e nevoie sa iti straluceasca 'averea' hee hee !

Iti dau tie calitatile ca sa elimini defectele Oricum vietii nu`i poti opri efectele Nu poti plati pe nimeni sa simta regretele in locu tau Fa’ti regulile tale si joaca jocul tau

e fata calculata kre stie km si unde sa te faca stie cand sa rada cand sa fie suparata cand in ochi tai sa fie,SINGURA fata importanta!"

asa ca treci pe ringul de dans smug sa ii tii pe toti in suspans\:d/ love struck !

Tacticile tale nu`mi plac. Nu`mi plac lacrimile tale care`mi fac tricoul praf. Viitorul ma sperie mai rau decat te sperii tu de mine. Nimeni nu poate sa ma domine! Retine! batting eyelashes

Nu e nevoie sa ma placa toata lumea,la fel cum nici eu nu plac pe toata lumea !happy"

stii si tu ca adoram iubirea asta a ta care m`a 'ucis' oh go on !

Apari zambind prelungind vara si readuci toata lumina diminetii searahappy

te duce de la sublim la dracu`, intr-un vis nebun si raiu si iadu`, le deschide cu aceasi cheie, mereu aceasi vorba de femeie!

Va trece timpul ai sa uiti durerea provocata se vor vindeca si ranile lasate de acea iubire indepartata happy

Ea adoarme in gand cu cineva si nici decum nu esti tu.Ochi reci de gheata, suflete calde le ard.Daca lasi afara sentimente, clar, devii slab

cate s-au spus,cate s-au dus,nu ma mai doare.cu orice zi in plus sunt mai sus,restu'?! doar vb goale! happy

Încă odata, iar, şi din nou Ea te face high când tu te simţi low

sunt perversa?bine! asa voi fi in continuare!inca nu s`a nascut baiatul kre sa ma calce pe mine in picioare !

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa zambeste chiar daca treci printr`o pasa proasta happy !

Ca se intampla zi de zi sa iei lectii de la viata scopul tau este de a fi mereu cu-n pas in fata !

O atitudine pozitiva nu-ti va rezolva problemele, dar ii va infuria teribil pe cei ce ti le-au creeat!

sila ?! starea in care nici macar regretele nu-si mai au rostul happy

Ranile pe suflet manifesta un alt tip de durere indiferenta ei il face sa zbiereeee !

Degeaba vezi daca nu se poate , degeaba crezi daca nu ai in ce degeaba incerci daca nu ai pentru cine oh go on
Nu`mi pasa, dar mi-a pasat (candva) Nu mi`e bine, dar o sa`mi fie (candva) happy

Am avut multe dorinţe care nu s-au împlinit,
Am facut multe greşeli dar pe toate le-am plătit,

Acum am crescut, cica sunt fata mare
Iar uneori nu imi permit sa spun nici ca ma doare
Cam cat de sincer e un copil cand plange-
Zi-mi cine-l strange cand inima i se frange

-Ori n-ai vrut , ori n-ai stiut , Sa pretuiesti tot ce ai avut :* !

Graviteaza toti in jurul meu fara vre`un reper !

E prea tarziu sa mai regreti happy O viata poti sa ma astepti oh go on Ca ce-ai avut n-ai pretuit .Povestea noastra s-a sfarsit kiss ! :-xx

Ne certam on and on.Si plangi la telefon.Imi spui ca nu ai somn.De fapt nu vrei sa dormi.Incepi sa imi explici prin cuvinte Insa dragostea nu se explica,ea se simte don't tell anyone .oh go on

Vezi aproapele pe punctul de-a fi ingropat, intins pe-o masa cu lumanari la cap.S-a treminat.Si incepi sa te intrebi pentru. ce te mai zbati?Ca pan`la urma toti sfarsim langa o cruce ingropati oh go on .

Da probabil ca esti gelos si nu asa m-a cucerit.
Sau poate-i noul meu amic si tu ai inebunit .laughing)

Intr-o lume de cristal . esti un ciob de sticla ! Iti aduci aminte de vorbele astea ? happy Nici eu laughing) love struck STI TU winking !

ti-am promis ca n-o sa uit de tine si n-am uitat ma bucut pentru. tine happy ca iti merge din ce in ce mai bine kiss

Daca ai o fata ce sincer te iubeste. nu gresi sa o `lovesti` pentru tine ea traieste ;x

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi, Ti-am zis ca daca faci asta, nu o sa ma mai vezi

Sunt mulţi care ţi-ar aduce luna de pe cer, doar pentru un pic din inimă , ce deja lui i-o oferi

Cate am pe suflet cate-am strans, n-ar mai trebui sa ma opresc din plans. Si chiar daca spun tu oricum nu crezi, mai bine sa tac sa te las sa pierzi .

Fie ca vrei sau ca nu vrei lumea se misca-ncontinuu. Fie ca vrei sau ca nu vrei, trebuie sa ti ritmu` ! happy

Ar trebui sa incepi sa ma cunosti dupa atata timp. Si te rog, nu ma mai forta sa te mint .

E un alt apus de soare, frăţioare, ştiu că doare tare ! Capu` sus , nu lăsa nimic să te doboare .

O aluzie discreta. Pluteste. O idee. O nemultumire. O tradare. O impresie. O poveste despre ceva. Impresii. Impresii. Si daca este adevarat?

Cf` cand trb sa pleci d langa EL cand totu` era la START|Dc t` prefaci ca nu`l placi cand lacrimile nu ti s`au uscat pe fard?

Si-ai vazut cine ti-e aproape. acum, nu te mai uita in spate.ei au ramas undeva.intr-un colt din inimioara ta ! Lasa-i acolo unde sunt, pentru. ca nimeni nu se mai intoarce in trecut!
Imbracat in zambete aproape orice om e fals. Am crezut in ochi sinceri si , da , m-am ars. Am vazut in oameni ce nu vroiam sa cad vreodata, iubirea si ura. cum lovesc ambele deodata !

Poti sa iubesti cu pasiune, un fapt banal. Poti sa urasti din mandrie, mi se pare egal!

Insa ce nu pot uita, este amintirea ta. O pastreaza inima, intr-un colt de suflet!

Pana si Soarele e o stea.Cum ai convins Pamantul sa se invarta in jurul tau asa ? love struck

Esti tare-n gura cand e multa lume.Dar cand sunteti doar voi doi, ii spui ca au fost doar GLUME!rolling on the floor

Ce s-a intamplat?
Te-ai schimbat, ti-ai luat-o in cap, ce pacat.
Ti-as fi spus ca te iubesc
Da ***, n-ar fi rimat!

O scena, o multime, multe maini in aer, cu zambetul pe buze.

Poate l` ai ignorat prea des sau poate nu l` ai inteles cand ai trecut pe langa el grabita` n mers, ti` a luminat calea cand iti era umbrita valea in bezna ta, doar el iti aducea culoarea.

Imi incep fiecare zi trezindu-ma, uitandu-ma la ceas, si gandindu-ma "Ce fac azi?". Zambesc, si-mi raspund: "Nu-mi pasa."

Da` oare cum ar fi sa am aproape tot, da` oare chiar ar fi prea tarziu sa le zic stop !?

N-am stat deloc pe loc si n-o sa stau vreodata Din lipsa de cuvinte iti spun: Niciodata Te umpli de figuri si nu-mi raspunzi la interfon Deschide, eu sunt, sunt matol imi pare rau.

OricaT `ar fi de greu aM sange`n pumN mereu.si nu o sa poTi sa`mi furi ce e pe drepT aL mEu !

Lumea nu m` a intelege d` asta eu nu am ce` i faceee

Si` au fost momente cand am fost gata sa renunt la tot mi s` a zis ca n` o sa pot, e uite ca inca pot .

N`ai inteles tu V-a intelege alta a 2'a zi

Ce te uiti ba, da eu sunt ! laughing

Hai fa` ma sa te urasc laughing

Vorbeste lumea, imi spui, nu asculta lumea
Lumea e rea, lumea nu vrea sa ne inteleaga
Vedeam in tine exact o lume intreaga

Poti sa faci ce vrei. oricum ;D

Caz in care-i absolut exclus sa cazi in picioare oricum, vezi sa nu cazi in picioare Ca stiu ca-ti place sa inoti in ura da' nu toti indura Deci vezi ce *** scoti din gura.

Si noi stim c-a trecut mult timp Va trece inca pe-atat presimt In 10 ani mai prind cativa ce mint, Cativa ce tin sa plece, las’ ca trece

Mi` a zis ca ea nu` i la fel ca celelalte, mi` a zis ca poate intr` o zi o sa` mi arate i` am dat dreptate ca prea le` avea pe toate

Fata e criminala , e asentimentala,
afacere ilegala daca te bagi
Fată multisenzuală , fata e profesională ,
treaba e doar temporară dacă te bagi!smug

Auzi cum urla marea vezi cu ochii tai furtuna da'poate maine trece ca mai trece inca una

Sincer acum nu`mi pare rau ca te-am vazut si fara masca nu exista scuza-ma in cazul tau asa ca lasa

sunt doar eu cu mine, pentru mine

Unii nu ma suporta ii vad cu ochii` nchisi da` de ce nu ma suporta nici ei nu sunt convinsi

Mi'am luat privirea de la geam,acum sunt indiferenta Nu mai vreau sa vad nimic,vreau timpul sa curga lent Mi'a ajuns cat am vazut cred ca e suficient

Si ti-am dat tot Dar tot n-a fost de-ajuns pentru. tine Spune-mi daca nu vezi in mine nimic Care sa-ti placa De ce pui mereu aceeasi Veche placa zgariata

Incearca sa zambesti urmeaza sfatu': "Fi fericit toate trec ba da'le dreacu"

Si` mi amintesc c` aveam un rol in viata asta de ****

Sunt destui ca mine, dar eu nu sunt ca ei

Poa' sa cada tot, poa' sa vin-un alt potop, nu mai conteaza la cate am vazut, la cate am simtit nu ma impresioneaza

tine minte,nu conteaza ce abereaza unii!

Sa poti sa fii acelasi cand totul e schimbat,
Sa poti sa fii indiferent cand totul te-a marcat!

Mă doare că nu ai crezut niciodată că de la mine vei primi vreodată dragostea adevârată`Mă doare când vâd că nu.ţi pasa şi ă.mi zici mereu "nu mai contează lasă`!""

Te uiti ca fraieru`n trecut si`ti dai seama ce`ai pierdut,cand ma vezi zambind frumoS iti dai seama ca esti proSt!

Ce le tot pasă p`cine iubesc?
Ce le tot pasă cu cine vorbesc?
Dc`mi spun cum să trăiesc?
Dc mă barfesc?
E treaba mea cum mă imbrac!
Si doar a mea cand mă dezbrac
Unde si cum le fac!
]
Nu sunt deloc modestă, şi mă piş pe tine
Nu mă cunoşti deci nu vorbi de mne
Nu poti să mă suporti asta e doar treaba ta|
dar şi aşa
Mai dăte`n pl mea!*

Nu ești decât un puști d`bani gata.
Sponsorul e tati las`cá știe fata
Cu mașina in leasing t`bagi la inaintare
Dar mai ai câtiva ani buni pâná la maturizare!

Nenorocita`la propriuhappy•Nebuna`la figuratbatting eyelashes•Irascibila`kteodata:p•Ironik d` placere:d•Ipocrita d`la mama naturahee hee•Perversa d`cand ma`stiulove struck«

Adu-ti aminte intotdeauna ai fost artist la cuvinte ! si le strang sa ti le intorc fara sa intorc tot ce a fost , caci m-am intors de 2 ori si am inteles ca nu are rost happy

ma distrez , evident ! laughing - orice ai spune , orice ai face , cu mine nu mai ai de-a face !

Multi imi spun ca sunt prea distanta , complicata si-am o inima de piatra . rolling eyes In inima mea e loc pentru fiecare batting eyelashes. Dar niciodata in parti egale ! :*

Am inceput sa zambesc mai des iar ei intorc capul plini de interes.Ce a fost sau nu in trecut , eu am uitat demult ! happy

Cine sunt eu sa ma pun in calea ta , in calea fericirii tale daca tie`ti place asa ? oh go on

Mereu te-am facut sa crezi ce ai vrut tu , intotdeauna am facut ce am vrut eu blushing.

Am stat cu tine la fiecare pas ; am tras aer curat in timp ce altii au tras pe nas ! si e normal sa fiu asa ,cand de la cei dragi , auzeam in loc de sfaturi " e treaba ta ce faci "

Un zambet face o mie de cuvinte, o mie de cuvinte nu fac doi bani. happy

Esti cel mai mic castig si totusi o comoara. Esti gandul ce-mi da viata dar totusi ma omoara.

Mi-e dor de ei si daca as mai putea sa le mai zic odata *va iubesc pe toti cum v-am iubit de prima data, pentru mine ati fost pe viata o pata marcanta, nu cred ca va voi putea uita vreodata!*
Nu inteleg de ce mereu ai spus "Bine! happy" Cand ti-am spus ca ti-ai pus cenusa`n cap cu mine

Nimeni nu va putea vreodata sa-i scoata p`ai mei din lumea mea...Suntem sute de mii de TRALALA! big grin

Stii tu cate am de facut
Stii tuu prin cate trec acu
Vezi tuu ca zi de zi sunt cuuu
Tine in gand ,chiar si acuuu!

Lacrimile tale grele ce se cern prin gene.Imi cer parca sa raman, dar nu mai am vreme.O sa plec o vreme, o sa ma`ntorc nu te teme

Si stiu ca nu te iubeste asa cum te-am iubit eu
Si stiu ca vii la mine acum fiindca ti`e greu
E o dimineata rece,soarele nu`mi zambeste
In patul meu e altu acum care ma`ncalzestedevil

E una dintre zilele alea nasoale
Ma gandesc la tine si doar ma doare
Nu mi'ai facut nimic,pur si simplu nu esti
E momentul in care nu ai si iti doresti!

Imi amintesc de vremea cand spuneam asa: Lumea e a mea,lumea e a meaaa :-s

Timpul trecea si era tot mai greu pentru ei.Ea il iubea si asta se vede in ochii ei.

te-am invatat sa nu crezi ceea ce spun unii...Sa nu uitzi ca tu sarutzi gura mea,nu gura lumii/

Gandu` tau e ca o boala.Diseara cineva o sa-i dea sa sara.Si nu esti tu,haha,da totusi tu o stiai de domnisoara

Model de femeie care cauta scanteie.Il parasesti pe fraier,asta`i cea mai buna cheie,

Atata timp am asteptat / O hotarare nu ai luat / Ori nu'ntelegi, ori nu gandesti / Ca doua inimi le ranesti

Doar ochii tai ma linistesc,cand ma privesc.Cand spui in soapte te iubesc.As vrea sa opresc timpu' sa ramai asa.Sa nu te schimbi nici cand iubirea mea love struck

Ma simt pierduta acum stau si ma uit in gol pe geam.
Te vad in tot,esti peste tot,dar nu pot sa te am!

ღ Un cer albastru si mult soare in viata mea Sa fiu cum sunt,fara tine n-as puteaღ

E nemasurabila ,necontrolabila chiar adorabila E inestimabila ,inegalabila ,indispensabila

Nu mi'a ramas nici'o speranta Tu mi le'ai ars pe toate

Mergi cu capul sus,cand soarta ti-e cruda ~ $ ~ Sa stii s-ajuti pe altii,cand nimeni nu te-ajuta

Ce e cel mai important sau mai presus ~ Sa-mi traiesc viata si sa ies cu capul susS

dar am vazut ca timpul trece nu sta sa'mi leg eu siretul nu sta sa iau din nou startul daca n'am pornit cu dreptul

 ar trebui sa vezi adevaratele valori ca nu toate 'pizdele sexy' sunt comori winking !

Imbracat in zambete aproape orice om e fals Ai crezut in ochi sinceri si, da, te-ai ars batting eyelashes"

Nu mai sunt copilu cu slabiciuni de alta data acum sunt slabiciunea altora c-am caracter de piatrawinking"

N-am vorbit serios cand am spus ca nu te iubesc Trebuia sa tin strans Nu trebuia sa te las sa pleci/

m`am saturat sa ma critice intr`una winking ACUM e momentul ca TOTI sa isi tina gura winking !

e pentru tine :X pentru tine:X ti-am mai zis ce e facut sa tzina tzinelove struck !

Sunt un om simplu, mai simplu decât tine, genu de persoană care vrea atât de multe si obtzine!"

Ai bani , mashina si haine de firma dar ce folos nimic nu ma alina !

Am invatat sa respect! Tu respecti doar banii! Am invatat sa lupt !Tu esti zero fara tati si mami! happy"

STII ca am propria viata si am castigat tot ce inseamna ea deci daca vrei sa fii cu mine nu e nevoie sa iti straluceasca 'averea' hee hee !

Iti dau tie calitatile ca sa elimini defectele Oricum vietii nu`i poti opri efectele Nu poti plati pe nimeni sa simta regretele in locu tau Fa’ti regulile tale si joaca jocul tau

e fata calculata kre stie km si unde sa te faca stie cand sa rada cand sa fie suparata cand in ochi tai sa fie,SINGURA fata importanta!"

asa ca treci pe ringul de dans smug sa ii tii pe toti in suspans\:d/ love struck !

Tacticile tale nu`mi plac. Nu`mi plac lacrimile tale care`mi fac tricoul praf. Viitorul ma sperie mai rau decat te sperii tu de mine. Nimeni nu poate sa ma domine! Retine! batting eyelashes

Nu e nevoie sa ma placa toata lumea,la fel cum nici eu nu plac pe toata lumea !happy"

stii si tu ca adoram iubirea asta a ta care m`a 'ucis' oh go on !

Apari zambind prelungind vara si readuci toata lumina diminetii searahappy

te duce de la sublim la dracu`, intr-un vis nebun si raiu si iadu`, le deschide cu aceasi cheie, mereu aceasi vorba de femeie!

Va trece timpul ai sa uiti durerea provocata se vor vindeca si ranile lasate de acea iubire indepartata happy

Ea adoarme in gand cu cineva si nici decum nu esti tu.Ochi reci de gheata, suflete calde le ard.Daca lasi afara sentimente, clar, devii slab

cate s-au spus,cate s-au dus,nu ma mai doare.cu orice zi in plus sunt mai sus,restu'?! doar vb goale! happy

Încă odata, iar, şi din nou Ea te face high când tu te simţi low

sunt perversa?bine! asa voi fi in continuare!inca nu s`a nascut baiatul kre sa ma calce pe mine in picioare !

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa zambeste chiar daca treci printr`o pasa proasta happy !

Ca se intampla zi de zi sa iei lectii de la viata scopul tau este de a fi mereu cu-n pas in fata !

O atitudine pozitiva nu-ti va rezolva problemele, dar ii va infuria teribil pe cei ce ti le-au creeat!

sila ?! starea in care nici macar regretele nu-si mai au rostul happy

Ranile pe suflet manifesta un alt tip de durere indiferenta ei il face sa zbiereeee !

Degeaba vezi daca nu se poate , degeaba crezi daca nu ai in ce degeaba incerci daca nu ai pentru cine oh go on
Nu`mi pasa, dar mi-a pasat (candva) Nu mi`e bine, dar o sa`mi fie (candva) happy

Am avut multe dorinţe care nu s-au împlinit,
Am facut multe greşeli dar pe toate le-am plătit,

Acum am crescut, cica sunt fata mare
Iar uneori nu imi permit sa spun nici ca ma doare
Cam cat de sincer e un copil cand plange-
Zi-mi cine-l strange cand inima i se frange

-Ori n-ai vrut , ori n-ai stiut , Sa pretuiesti tot ce ai avut :* !

Graviteaza toti in jurul meu fara vre`un reper !

E prea tarziu sa mai regreti happy O viata poti sa ma astepti oh go on Ca ce-ai avut n-ai pretuit .Povestea noastra s-a sfarsit kiss ! :-xx

Ne certam on and on.Si plangi la telefon.Imi spui ca nu ai somn.De fapt nu vrei sa dormi.Incepi sa imi explici prin cuvinte Insa dragostea nu se explica,ea se simte don't tell anyone .oh go on

Vezi aproapele pe punctul de-a fi ingropat, intins pe-o masa cu lumanari la cap.S-a treminat.Si incepi sa te intrebi pentru. ce te mai zbati?Ca pan`la urma toti sfarsim langa o cruce ingropati oh go on .

Da probabil ca esti gelos si nu asa m-a cucerit.
Sau poate-i noul meu amic si tu ai inebunit .laughing)

Intr-o lume de cristal . esti un ciob de sticla ! Iti aduci aminte de vorbele astea ? happy Nici eu laughing) love struck STI TU winking !

ti-am promis ca n-o sa uit de tine si n-am uitat ma bucut pentru. tine happy ca iti merge din ce in ce mai bine kiss

Daca ai o fata ce sincer te iubeste. nu gresi sa o `lovesti` pentru tine ea traieste ;x

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi, Ti-am zis ca daca faci asta, nu o sa ma mai vezi

Sunt mulţi care ţi-ar aduce luna de pe cer, doar pentru un pic din inimă , ce deja lui i-o oferi

Cate am pe suflet cate-am strans, n-ar mai trebui sa ma opresc din plans. Si chiar daca spun tu oricum nu crezi, mai bine sa tac sa te las sa pierzi .

Fie ca vrei sau ca nu vrei lumea se misca-ncontinuu. Fie ca vrei sau ca nu vrei, trebuie sa ti ritmu` ! happy

Ar trebui sa incepi sa ma cunosti dupa atata timp. Si te rog, nu ma mai forta sa te mint .

E un alt apus de soare, frăţioare, ştiu că doare tare ! Capu` sus , nu lăsa nimic să te doboare .

O aluzie discreta. Pluteste. O idee. O nemultumire. O tradare. O impresie. O poveste despre ceva. Impresii. Impresii. Si daca este adevarat?

Cf` cand trb sa pleci d langa EL cand totu` era la START|Dc t` prefaci ca nu`l placi cand lacrimile nu ti s`au uscat pe fard?

Si-ai vazut cine ti-e aproape. acum, nu te mai uita in spate.ei au ramas undeva.intr-un colt din inimioara ta ! Lasa-i acolo unde sunt, pentru. ca nimeni nu se mai intoarce in trecut!
Imbracat in zambete aproape orice om e fals. Am crezut in ochi sinceri si , da , m-am ars. Am vazut in oameni ce nu vroiam sa cad vreodata, iubirea si ura. cum lovesc ambele deodata !

Poti sa iubesti cu pasiune, un fapt banal. Poti sa urasti din mandrie, mi se pare egal!

Insa ce nu pot uita, este amintirea ta. O pastreaza inima, intr-un colt de suflet!

Pana si Soarele e o stea.Cum ai convins Pamantul sa se invarta in jurul tau asa ? love struck

Esti tare-n gura cand e multa lume.Dar cand sunteti doar voi doi, ii spui ca au fost doar GLUME!rolling on the floor

Ce s-a intamplat?
Te-ai schimbat, ti-ai luat-o in cap, ce pacat.
Ti-as fi spus ca te iubesc
Da ***, n-ar fi rimat!

O scena, o multime, multe maini in aer, cu zambetul pe buze.

Poate l` ai ignorat prea des sau poate nu l` ai inteles cand ai trecut pe langa el grabita` n mers, ti` a luminat calea cand iti era umbrita valea in bezna ta, doar el iti aducea culoarea.

Imi incep fiecare zi trezindu-ma, uitandu-ma la ceas, si gandindu-ma "Ce fac azi?". Zambesc, si-mi raspund: "Nu-mi pasa."

Da` oare cum ar fi sa am aproape tot, da` oare chiar ar fi prea tarziu sa le zic stop !?

N-am stat deloc pe loc si n-o sa stau vreodata Din lipsa de cuvinte iti spun: Niciodata Te umpli de figuri si nu-mi raspunzi la interfon Deschide, eu sunt, sunt matol imi pare rau.

OricaT `ar fi de greu aM sange`n pumN mereu.si nu o sa poTi sa`mi furi ce e pe drepT aL mEu !

Lumea nu m` a intelege d` asta eu nu am ce` i faceee

Si` au fost momente cand am fost gata sa renunt la tot mi s` a zis ca n` o sa pot, e uite ca inca pot .

N`ai inteles tu V-a intelege alta a 2'a zi

Ce te uiti ba, da eu sunt ! laughing

Hai fa` ma sa te urasc laughing

Vorbeste lumea, imi spui, nu asculta lumea
Lumea e rea, lumea nu vrea sa ne inteleaga
Vedeam in tine exact o lume intreaga

Poti sa faci ce vrei. oricum ;D

Caz in care-i absolut exclus sa cazi in picioare oricum, vezi sa nu cazi in picioare Ca stiu ca-ti place sa inoti in ura da' nu toti indura Deci vezi ce *** scoti din gura.

Si noi stim c-a trecut mult timp Va trece inca pe-atat presimt In 10 ani mai prind cativa ce mint, Cativa ce tin sa plece, las’ ca trece

Mi` a zis ca ea nu` i la fel ca celelalte, mi` a zis ca poate intr` o zi o sa` mi arate i` am dat dreptate ca prea le` avea pe toate

Fata e criminala , e asentimentala,
afacere ilegala daca te bagi
Fată multisenzuală , fata e profesională ,
treaba e doar temporară dacă te bagi!smug

Auzi cum urla marea vezi cu ochii tai furtuna da'poate maine trece ca mai trece inca una

Sincer acum nu`mi pare rau ca te-am vazut si fara masca nu exista scuza-ma in cazul tau asa ca lasa

sunt doar eu cu mine, pentru mine

Unii nu ma suporta ii vad cu ochii` nchisi da` de ce nu ma suporta nici ei nu sunt convinsi

Mi'am luat privirea de la geam,acum sunt indiferenta Nu mai vreau sa vad nimic,vreau timpul sa curga lent Mi'a ajuns cat am vazut cred ca e suficient

Si ti-am dat tot Dar tot n-a fost de-ajuns pentru. tine Spune-mi daca nu vezi in mine nimic Care sa-ti placa De ce pui mereu aceeasi Veche placa zgariata

Incearca sa zambesti urmeaza sfatu': "Fi fericit toate trec ba da'le dreacu"

Si` mi amintesc c` aveam un rol in viata asta de ****

Sunt destui ca mine, dar eu nu sunt ca ei

Poa' sa cada tot, poa' sa vin-un alt potop, nu mai conteaza la cate am vazut, la cate am simtit nu ma impresioneaza

| andrada_7513 a răspuns:

Colo sus in cimitir
Stau mormintele in sir
Daca faci misto de mine
Fac un loc si pentru tine

Sonmoroase profesoare
Pe la clase se aduuna
Se ascund dupa catedra
Noapte buna

Si elevii toti suspina
Catalogul negru tace
Chiar si creta de pe tabla
Somu-si face

Iese un elev la tabla
Printre cifre sa se-ncurce
Fie-ti zecele aproape
Lasa proful sa se culce

Peste-a fizicii probleme
Elevul sterge tabla luna
Totu-i vis si armonie
Cand se suna

Ma uit la luna te vad pe tine ma uit la soare te vad pe tine ma uit in departare te vad pe tine DA` da-te dracu din fata mea odata!
Daca intr-o zi femeia pe care o iubesti iti e infidela si-ti trece prin cap sa te arunci pe geam adu-ti aminte ca ai coarne boule nu aripi!
iubirea este ca o floare te pisi pe ea si creste mare
Exista 2 tipuri de oameni in lumea asta:Eu si Restul
Opriti planeta vreau sa cobor.
Azi m-am dus si eu la biserica. Cand ma uit la cucoana de langa mine.isi aprindea tigara Doamne sa scap berea din mana nu alta.
! 6 adevaruri in viata :
nu poti sa iti atingi toti dintii cu limba.
toti idiotii incearca dupa ce citesc asta.
primul adevar e o minciuna.
zambesti acum pentru ca esti un idiot.
vei trimite mai departe unui alt idiot.
inca mai ai un zambet pe fata...
Eu vampir Tu dracula
Eu sug sange, Tu sugi p**a,
Eu cais, Tu lamaie,
Eu dau fructe, Tu iei M*ie

Sau ie de aici
http://www.lipiciosii.ro/? do=Forum&cat=2&topic=19224
http://www.lipiciosii.ro/? do=Forum&cat=2&topic=18703&page=3
Http://www.lipiciosii.ro/? do=Forum&cat=2&topic=19997&page=1
Http://bybanujunior.99k.org/
Http://gealapa.blogspot.com/

| andrada_7513 a răspuns:

1.Cel ce poate zambi cand lucrurile merg foarte prost s-a gandit deja pe cine sa dea vina.
2.Mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.
3.Grabeste-te incet daca vrei sa intarzii la timp.
4.Exista bătălii pe care e bine să le ocoleşti, nu de teamă că le-ai putea pierde, ci pentru că ai deveni ridicol cîştigîndu-le.
5.Nu te juca cu focul ca te calca submarinul.
6.Boys likes blondes but they loves brunettes.
7.I can die or live , I choose to live , to create, to rise, like the phoenixbird from the ashes once more!
8.Foaie verde, solzi de peste, uite prostu cum citeste!
9.They want my treasures so they get their pleasures from my photos.
10.Cand ma gandesc, ca te gandesti, ca ma gandesc la tine, gandeste-te ca ma gandesc, ca te gandesti la mine.
11.Ai grija sa nu calci in cioburi ca te spargi in figuri.
12.Te iubesc si te ador...ca pe-o roata de tractor...
13.Privesc cu duiosie soarele ce apune in fiecare dimineata.DND
14.Daca curvele ar fi fosforescente...atunci Craiova ar fi Las Vegas...
15.Un prieten adevarat face cat 1000 de prieteni la distractie
16.Nu vreau rutina,vreau petrecere cretina
17.I started out with nothing…and I still have the most of all.
18.The darkness loves me, cause i’m the dark - i’m the darkness - i love linkin park
19.Voi radeti de mine ca sunt diferit,dar eu rad de voi ca sunteti toti la fel
20.do not disturb, love in progress...
21.Noi fetele care traim din pensii private salutam toti baietii care se *** pe bonuri de masa
22.Ma plictisesc… numar o bila in trei colturi…DND
23.A avea constiinta curata inseamna a avea memoria proasta.
24.Don’t abuse the BUZZ !
25.Nu beau,nu fumez, nu ma droghez. un singur defect am - mint!
26.Tara trista plina de ... umor.
27.Bang bang! My baby shot me down...
28.Mila mi-e de tine, da’ de mine mi se rupe sufletul.
29.In rituml unui meci de golf comentat de un balbait.
30.Un fleac, m-au ciuruit!

.Cand ma gandesc, ca te gandesti, ca ma gandesc la tine, gandeste-te ca ma gandesc, ca te gandesti la mine.
2.Ai grija sa nu calci in cioburi ca te spargi in figuri.
3.Te iubesc si te ador…ca pe-o roata de tractor…
4.Grabeste-te incet daca vrei sa intarzii la timp.
5.Un prieten adevarat face cat 1000 de prieteni la distractie.

?"Nu mai lasa statusbarul gol !"?

? " Prietenii imi bat in geam.Nu-i aud…am termopan… " ?

? " Foaie verde de Bihor , nu da mass ca dau Ignore! "

? " URGENT ! Schimb Caiet A4 cu Audi acelasi model… rog seriozitate! "

? " Nu beau , nu fumez , ma scol la 6 in fiecare zi , ma culc la 10 , nu-mi insel nevasta. Asta pana ies din puscarie "

? " N-am bani de status , I-am cheltuit pe avatar… "

? " Way nu ma deranjati ca o sa fie ploi de Ignore! "

? " Ai treaba si te retin cumva? "

? " Mai bine taci si pari prost , decat sa deschizi gura si sa dovedesti asta "

? " I-am cerut lui Dumnezeu o floare si mi-a dat o gradina. I-am cerut un pahar de apa si mi-a dat un ocean. I-am mai cerut un inger si mi te-a dat pe tine "

" M-am uitat in portofel si era gol, m-am uitat in buzunar si am gasit doar cateva monede, m-am uitat in inima si te-am gasit pe tine. Abia atunci am realizat cat de bogat sunt "

? " Daca drumul catre tine ar fi asternut cu foc eu as trece printre flacari si n`as regreta deloc… "

? " Visez si nu ma mai pot opri oare cum te-am cunoscut? Cum m-ai facut sa ma indragostesc de tine? Te IUBESC!"

? " Priveste-ma , tine-ma de mana , tine-ma in brate si apoi , SARUTA-MA "

? " Noaptea e lumea noastra luna e stapana Universului, iar stelele ne privesc atunci cand ne sarutam "

? " Dimineata e o alta senzatie o alta vreme o alta ora la care eu te-as saruta fara oprire "

? " Sarutul tau inca il mai simt pe buze ma faci sa plutesc atunci cand imi zambesti lasa-ma sa fiu langa tine, atunci cand te trezesti! "

? " In rai fara tine e moarte e gheata, Si in iad linga tine e bine e viata! "

? " Ce bine mirosi , ce bine te`nbraci… parca vii de la vaci "

? " Popa nost` ce pu*a o scos , o`nburdat vinu pe jos "

? " Ma uit la tine , ma uit la luna… mai bine ma uit la luna "

? " Toti banii din lume ii dau doar pentru iubirea mea… as da si un munte de aur , numai sa te stiu a mea! "

? " Sunt singur si sunt sigur ca si tu esti sigura ca nu mai vrei sa fii singura… "

? " Mmmmm…ce vad ochii mei? Ce frumoasa si cat stil ai pe tine… parca esti facuta pentru mine! "

? " Sa nu f*tzi pe nimeni la cap fara prezervativ "

? " Cine se trezeste de dimineata , casca toata ziua "

? " Ai grija sa nu calci in cioburi , ca te spargi in figuri "

? " Viata e un joc de ****… dar macar are grafica buna "

? " Stiu ca sunt prost… dar cand ma uit in jur imi revin "

? " Ultimul care m-a deranjat e inca dat disparut "

? " Voi radeti toti de mine ca sunt diferit , iar eu rad de voi ca sunteti toti la fel "

? " Acolo unde dragoste nu e…facem ! "

? " Munca nu a omorat niciodata pe nimeni , dar de ce sa risc? "

? " Nu Ma Supar Ca Vorbesti Asa De Mult. Atata Timp Cat Tu Nu Te Superi Ca Eu Nu Te Ascult "

? " I was born intelligent! Education ruined me "

? " If u see me , don’t come to me…if u come , to me don’t talk to me…if u talk to , me don’t kiss me…if u kiss me , don’t fuck me…if u fuck me…DON’T STOP "

? " Inteligenta ma urmareste… dar eu sunt mai rapid "

? " DND fac matreata "

? " Stinge lumina, mai lasa doar o raza , trage cortina , si sa ne facem varza… "

? " Under My Desk "

? " Fac baie , a mai trecut 3 luni…"

? " Eu nu sufar de nebunie… ma bucur de ea in fiecare minut "

? " Lasa ca daca vreau sa vb. te caut eu! "

? " Alcoolul omoara incet incet…nu conteaza , nu ma grabesc "

? " Error , this person should be in the invisibile mode. Please restart your computer and contact Yahoo at E-mail "

? " Nu te deranja sa ma deranjezi "

? " Daca ai putza… nu ma deranja ! "

? " Prosti sunt muritori… dar prostia e vesnica "

? " Membru al asociatiei nationale "darma-s-ar scolile "

? " Available just for one person , ahh…de tine am uitat "

? " Don`t disturb unless I love you "

? " Dau doua beri pline pentru una goala "

? " I am busy , you are an idiot… have a nice day ! "

? " Nu`s acasa , cauta-ma in porumb ! "

? " Too tired to carry on an intelligent conversation "

? " Someone killed you ! The basterds! "

? " @ In Search Of SunRize… "

? " Dus cu pluta… revin pe conducta "

? " Nu te baga in lumea drogurilor… suntem si asa destul de multi "

? " A avea constiinta curata inseamna a avea memorie proasta "

? " Pestele care lupta impotriva curentului… moare electrocutat "

? " Nu te chinuii sa ma chinuiesti cu intrebarile tale… "

? " Nimeni nu moare virgin , viata ne f*te pe toti "

? " Nu este important sa castigi… este important sa-l faci pe celalalt sa piarda "

? " Inteligenta este o boala pe care nu multa lume o are !… Esti contagiat? "

? " Nu sunt complet inutil… cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii "

? " A gresi este omeneste… totusi , a da vina pe altul este si mai omeneste "

? " Este bine sa lasi bautura… insa rau este sa uiti unde ai lasat-o "

? " Banii nu fac fericirea… o cumpara gata facuta "

? " Exista o lume mai buna… dar este foarte scumpa "

? " A studia insteamna a te indoiesti de inteligenta colegului de birou "

? " Daca o pasarica ti-a soptit ceva… atunci inseamna ca ai inebunit pentru ca pasarelele nu vorbesc "

? " Exista doua cuvinte care iti deschid multe usi… trage si impinge "

? " De ce sa bei si sa conduci… cand poti sa fumezi si si zbori? "

? " ? ? ? //)) //\\// //)) "

? " Ce statusuri aveti fratilor , v-ati facut cu totii filozofi ? "

? " Am luat o razna… promit sa o dau inapoi… "

? " Cu ocazia zilei internationale a copiilor strazii , va urez un sincer "La Multi Ani!"

? " Uneori , un picior in cap spune mai mult decat 1000 de cuvinte… "

? " Mamelor din lumea-ntreaga/Eu va dau un singur sfat/Nu lasati copii pe strada/Din cauza unui barbat/Caci copilul fara mama /E ca copacul fara flori/Azi se naste maine moare/Si rade lumea de el. "

? " Please wait… "

? " Mash duce sa ma`ntorc… "

? " Raspund greu , insistati! "

? " Mananc , nu vorbesc cu gura plina "

? " Pentru moment , abonatul nu poate fi contactat… reveniti! "

? " Cine vrea gripa ? E moca "

? " Plecat dupa bani , si voi dupa mine "

? " Astazi eram in biserica si cand ma uit la cucoana de langa mine… isi aprindea tigara… Doamne sa scap berea din mana nu alta"

? " "Fa-ma Doamne ce n-am fost … padurar si sef de post !… sa cante haimanalele ca sa`mi rupa pijamalele "

? " Daca mai observ ceva interesant … v-a anuntz ! "

? " DND aspir…….la o viata mai buna "

? " Cand ma uit un pic la tine , imi vine sa ma cac pe mine "

? " I’m very very very happy! Nu deranjati fericirea!"

? " S.S.D.D – same shit different day! "

? " Viata e ca parul de la c*r , scurta si plina de ca*at "

Azi m-am dus si eu la biserica. Cand ma uit la cucoana de langa mine, isi aprinde o tigara. Doamne! Sa scap berea din mana nu alta!

1.La scoala.probabil ca acum fac mishto de profi.
2.La intalnire cu profa de engleza pregatesc un 10 pentru maine
3.Scoala din Romaniarofii dau teste,iar elevii copie de pe telefon.
4.Un alt 3 la colectie,iar m-a prins profa.daca nu uitam fitzuica in lucrare,ce bine era…
5.In ziua de azi nimeni nu se mai duce la scoala ca sa invete carte ci ca sa se distreze sa se combine,sa faca misto de profesori,sa invete sa se fumeze…sa faca copii !

1.Iubirea este atunci când sufletul începe să cânte şi florile vieţii tale înfloresc singure.
2.Iubirea este elixirul vital, izvorul sănătăţii, al puterii şi al energiei pentru fiecare om.
3.Puterea celui cu adevărat puternic astfel se manifestă: să ştii că poţi distruge pe cineva, să n-o faci şi acela să nu ştie.
4.Înţelepciunea nu este produsul şcolarizării, ci al încercării de o viaţă pentru a o căpăta.
5.Bogat nu este acela care are cel mai mult, ci acela care se mulţumeşte cu cel mai puţin.
6.Nu este nevoie să ştii unde mergi. Nu este nevoie să ştii de ce mergi. Tot ceea ce e nevoie să ştii este faptul că mergi plin de veselie; dacă faci acest lucru, nu poţi greşi.
7.Curajul ireproşabil înseamnă să faci fără martori ce ar fi cineva capabil să facă dacă ar privi toată lumea.
8.Priviţi adânc în propria voastră fiinţă şi apoi veţi înţelege totul mai bine.
9.Aşteptarea ne dă iluzia că facem ceva aşteptând, când, de fapt, nu facem altceva decât să murim suportabil, puţin câte puţin.
10.Mă plictisesc rar şi niciodată singur.

1.Nu mai conteaza ce a fost,nu mai conteaza cine esti,viata merge inainte!
2.Nu vreau si nu pot sa-mi mai aduc aminte de tine,totul merge in alta directie de acum inainte !
3.Toate visele mi s-au spulberat si cel in care eram impreuna,nu vreau sa mai aud de tine.
4.Am rupt pozele cu tine,nu ma mai intereseaza!
5.Numarul tau de telefon l-am uitat si nu vreau sa mi-l mai reamintesc vreodata !
6.Sunt indiferent in tot ceea ce se va intampla cu tine de acum inainte.
7.Nu-mi mai pasa de nimic,viata nu mai are niciun rost.
8.Nimic nu mai conteaza,acum sunt pe un alt drum.
9.Luminita s-a stins si nu vreau sa se mai aprinda,vreau sa incerc altundeva !
10.Ai plecat,dar nu-mi pasa,eu sunt singura persoana de care ma intereseaza acum !

1.Am treaba.Nu mai dau autografe.
2.Daca nu ai sa-mi dai bani nu te baga in seama !
3.Sunt foarte ocupat orice bagare in seama te va costa urat de tot.
4.Obosit si ocupat asa ca stii regula,stai deoparte
5.Foarte ocupat,doar tu mai lipsesti acum !

Sper sa iti placa:*