| Pinguu a întrebat:

Hristos a inviat! Asi vrea niste statusuri! De orice fel. Cele mai bune funa. :*

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| Dan1989P a răspuns:

Buna!
Statusuri de vacanta:
Vacanta : o perioada de calatorii si relaxare in care iei de doua ori mai multe haine si jumatate din banii care iti trebuie.
Vacanta trebuie sa fie indeajuns de lunga ca seful tau sa iti simta lipsa, si indeajuns de scurta ca el sa nu observe ca se poate descurca si fara tine.
Am ajuns in cele din urma pe plajele insorite, in care ne-am ocupat mai ales sa ne ferim pielea de soare, trupurile de apa sarata si lucrurile de nisip. Erma Bombeck
Vacanta : doua saptamani pe nisipurile insorite, cu restul anului pe pietrele ascutite ale finantelor. Sam Ewing
A venit vacanta, cu trenul de Franta, cartile pe foc, hai copii la joc!
Statusuri de bucurie:
Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape.

- Deplina fericire consta in a face pe altii fericiti.

- Doar cel care a simtit nefericirea cea mai cumplita e in stare sa simta cea mai mare fericire.

- Fericirea este o placere pe moment, o amintire de neuitat.

- Fericirea este precum pisica, daca incerci sa o ademenesti sau sa o chemi, te va evita cu indarjire, nu va veni niciodata. Dar daca nu ii acorzi nici un pic de atentie si iti vezi de treaba, o veti gasi frecandu-se de picioarele tale si sarindu-ti in poala.

- Fericirea se manifesta atunci cand zambesti din adancul sufletului tau si…te simti cu adevarat liber…

- Fiintele umane cele mai fericite nu poseda mare lucru, ele sunt.

- Nu exista nici fericire, nici nenorocire pe lume; exista doar compararea unei stari cu cealalta si atata tot.

- Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci.
Statusuri de tristete:

Sa nu ma intrebi iubitul meu,

In lipsa ta daca mi-e greu,

Sa nu ma-ntrebi daca iubesc,

Sa nu ma-ntrebi daca traiesc,

Sa nu ma-ntrebi daca mi-e dor,

Sa nu ma-ntrebi de vreau sa mor,

Sa nu ma-ntrebi daca mai pling,

Sa nu ma-ntrebi ce am in gand,

Sa nu ma-ntrebi ce-i frumusetea,

Si suferinta si tristetea;

Sa nu ma-ntrebi ce-i fericirea,

Nici daca am cunoscut iubirea,

Sa nu ma-ntrebi daca zambesc,

In jur de pot sa mai privesc,

Sa nu ma-ntrebi daca ma doare,

Nici daca vad pe cer ca-i soare,

Fara sa-ntrebi am sa-ti raspund,

Frumosul meu cu suflet bland,

La orce-ai vrut sau vrei sa stii,

Raspunsuri, inger vei primi,

In lipsa ta mi-e greu iubire,

Iubesc, traiesc an amintire,

De chipul tau imi este dor,

Eu fara tine vreau sa....mor,

In noapte lacrima-mi ascund,

De dragul tau iubire pling,

Cu tine-n gand adorm cu greu,

In vis apari mereu mereu,

Cei frumusetea? chipul tau,

Cei suferinta? dorul meu,

Cei tristetea? viata mea,

De-ar fi s-o pierd nu mi-ar pasa,

Ca am putut sa te cunosc,

Sa te ating suflet frumos,

Si am putut sa-ti simt iubirea,

Si am aflat ce-i fericirea,

Daca zimbesc o fac prin lacrimi,

Daca privesc nu-s ochii mei,

Ca nu mai am lumina inger,

De cand te-ai departat de ei,

Nu stiu, nu vad daca e soare,

Nimic acum nu are rost,

Secunda fara tine doare,

A fost frumos, frumos... a fost!
Adevarat a Inviat! Noroc!