| Yumitsu a întrebat:

Imaginati-va ca ati avut o catelusa "Roza" care a murit nu demult. O sa aveti un caine-lup in cateva zile. Mama acestui catelus este "Rama". Ati continua obiceiul numelui care incepe cu R? Daca da, ce nume ati alege/ daca nu, ce nume ati alege? Catelusul e fetita))))

3 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Buna intrebarelove struck
eu i-as da numele ''Raisa''

bye-bye

| Ancutsa a răspuns:

Buna!
Pai nume pentru cateluse nu sunt foarte multe incepand cu R. Si asi putea continua cu aceasta litera.
Doar ca trebuie sa ma gandesc putin, tinand cont ca ar fi pentru o fetita, ca pentru baieti sunt multe big grin.
Acum sa raspund la intrebare :
Roberta, Rexy, Raffy, Rayna, Reevesa, Rykka.
Cam atat mi-a venit in minte!

Sper ca te-am ajutat! big hug

| crazyhell4 a răspuns:

Da cred ca ar fi frumos tot un nume care sa inceapa cu R, dar poti alege si altele. cu R ar fi Rosy, Rena, Rina cam atat imi vine acum cu R sau Pufy, Sofy, Daisy.