| Gabry a întrebat:

Imi cer scuze pentru intrebarea pe care am pus-o! Nu m-am gandit ca pe toti v-ar putea rani, abia dupa ce am pus intrebarea mi-am dat seama ce prostie am putut sa spun! Imi pare atat de rau pentru ca v-am amintit de zile dureroase!
In viata mea nu am spus o prostie mai mare, si nu mi-a parut mai rau decat acum! Cu toate ca mi-am cerut scuze, ceea ce am facut eu e de ne iertat! M-am framantat atata daca sa spun ceva sau sa tac, si pana la urma m-am decis sa spun, dar nu ajuta la nimic acum!
Asta o sa vi se para un gest prostesc din partea mea:
Eram in camera suparata si imi curgeau cateva lacrimi, iar mama m-a vazut si m-a intrebat de ce sunt suparata, dar nu i-am raspuns pentru ca ma gandeam ca si ei o sa ii trezesc amintiri cu fratele ei care a murit cand ea era de varsta mea!
Cata inima si minte poate sa aiba un om care sa puna o asemenea intrebare?! Mai bine puneam o intrebare despre Miley sau despre ciclu, macar asa nu raneam pe nimeni!
M-am tot gandit, si cred ca ar trebui sa parasesc siteul! Imi place ca pot ajuta persoane si as ramane, dar atata tristete ce am provocat! Credeti ca pot fi indiferenta? Chiar nu pot!
Ma puteti injura, imi puteti da stupizi la toate raspunsuriele, le merit pe toate!
Cine se ocupa de asa ceva, il rog sa imi stearga contul!
Am intalnit niste oameni minunati pe TPU, si nu imi pare rau ca am venit aici! As mai ramane, dar la cat de nesimtita am fost, mi-as reprosa toata viata, deja nu cred ca o sa uit cata suferinta am adus, prea curand!
Va multumesc ca m-ati primit, la revedere!

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Deci, uite cum sta treaba tanara domnisoara. Vezi ca ma superi, dar ma superi tare. Din alta intrebare de-a ta de ieri (care mi-a placut, cel putin atitudinea ) stiu ca ai 13 ani. Din cate observ, scrii foarte bine romaneste, lucrul de care nu se pot lauda foarte multi de varsta ta, nici chiar cei mai in varsta.
Mie imi esti foarte simpatica. Din ce motive? Esti o fetita de 13 ani ce incearca sa ajute, se documenteaza pe internet, cauta informatii care sa le ofere, are o atitudine pozitiva, nu vrea sa deranjeze pe nimeni. Si apreciez foarte mult asta, mai ales ca detii o varsta f. frageda, inocenta si teribilista in care majoritatea incearca sa iasa in evidenta! Tu nu esti asa, si de aia o sa-mi para rau daca pleci. Fiindca am o stare foarte placuta sa vad raspunsuri de-ale tale, si chiar am observat ca mai sunt vreo 2-3 pusti/pustoaice ( sper sa nu te superi ca folosesc apelativul asta, n-o fac cu rea intentiehappy ) care se chinuie sa fie folositori si nu adreseaza intrebari cu Hannah Montana sau Miley aia sau cum naiba ii cheama ca eu sincer nici nu le stiu cum arata.
Intrebarea ta nu e deplasata, doar ca ai starnit in unii sentimente de angoasa si le-ai adus cateva momente melancolice. ( mie nu, fiindca inca nu mi-a murit cineva foarte drag ) Dar, de la o mica gafa, sa ne lasi, sa ne parasesti? Iti salut chiar si postul asta si apreciez felul in care te exprimi, in care scrii!, in care vezi lucrurile. Ai o inima buna si ai o viata inainte unde ti-o vad frumoasa si cu perspective. Dar nu ne lasa, nu ma lasa in acest taram unde sa vad ca tineretul o ia razna cu totul. Avem nevoie si de oameni ca tine unde sa realizam ca nu-i totul pierdut, ca generatia care urmeaza inca are ganduri bune si e de perspectiva. Si tu o reprezinti pe site-ul asta. Si daca vrei sa pleci, nu, nu te lasam!
Deci am fost clar? Ramai aici ca n-ai fost incomoda la nimeni. Si poate foarte multa lume te apreciaza dar nu o spune. Eu sunt unul din aceia. Si te-am admirat de aseara cu o alta intrebare, unde am vazut esti o fata foarte deschisa, sincera si buna la inima.
Suntem toti alaturi de tine, inclusiv eu Flav. happy

22 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

N-ai pus o intrebare chiar atat de groaznica si n-ai facut nici un rau. Dramatizezi inutil. Toata lumea va supravietui in bune conditii acestei intrebari.

| Flav a răspuns:

Gabry, cati ani spuneai ca ai, 12-13 ani parca?

| Flav a răspuns:

Si mai mari respectele si laudele daca ai 12 ani. Pai uite, un prieten ti l-ai castigat. Mereu ma gasesti pe privat sa-ti acord un sfat sau ajutor. Anytime. Dar nu vreau sa mai vad reactii de astea ca ne-ai suparat pe toti. happy

nony
| nony a răspuns:

Te legam in fata calculatorului.si toata ziua te punem sa vezi intrebari stupide cu Sims.si Miley .muhahahaha.
Esti o fata isteata daca ti-ai dat seama, dar nimeni nu se supara pe tine.eee.asta e, cu toti mai gresim. Dar nu este un motiv de plecare.Mai stai, mie imi place de tine kiss

nony
| nony a răspuns:

Vezi Gabry.toata lumea te iubeste. Ok, am inteles, esti sensibila si crezi ca ai deranjt multa lume, dar sincer eu nu am vazut chiar asa multi.Doar BRO ce s-a infoiat un pic la tine, dar e unuwinking.restul nu ti-au reprosat nimic. Flav are dreptate.sunt impresionat ca la cei 13 ani ai tai ai o minte atat de limpede si neinfectata cu ¨virusul¨ zilelor in care traim.
Gata.ca iti cresc cornite.Idee este: Nu pleci NICAIERI. Ne-am inteles raised eyebrows?

mariana
| mariana a răspuns:

Uite ca nu ne putem supara pe tine si cred ca, tu esti un copil sensibil si cu bun simt si avem nevoie de tine pe acest site. In viata trebuie sa te confrunti cu problemele care-ti apar in cale, fuga fiind considerata neproductiva, de aceea tu trebuie sa ramai cu noi si sa dovedesti ca ai de oferit ceva userilor de pe TPU, un site creiat pentru a da sprijin celor ce au nevoie, precum si de a clarifica problemele care ne preocupa, prin intrebarile pe care le punem.
Daca ai trezit amintiri dureroase pentru unii dintre noi, prin intrebarea pe care ai pus-o, prin scuzele pe care le-ai adresat cred ca, deja cei suparati au uitat si te-au iertat. Sper ca vor vedea competarile tale si raspunsurile noastre si vor fi de acord ca plecarea ta de pe site, nu este o solutie. Nu este cazul sa pleci de pe site, noi avem nevoie de tine si sunt convinsa ca si tu vrei sa faci parte, in continuare, din marea familie TPU.
Ti s-au dat dat raspunsuri foarte frumoase si incurajatoare, asa ca sarcina ta va fi destul de dificila sa-l alegi pe cel mai bun pe care sa-l premiezi.
Ai 12 ani esti o fetita draguta si desteapta si sa nu te lasi dezamagita daca bunica ta ti-a spus ca, este suparata ca nu ai luat premiul I ci, doar premiul II, noi te felicitam si suntem convinsi ca vei fi intodeauna o invingatoare. Chiar daca nu ne cunoastem personal, suntem prieteni virtuali si cred ca, ne putem sprijini si putem avea incredere unii in altii pentru ca, asa functioneaza o "familie" ca cea a TPU.
Vacanta placuta, multa sanatate si asteptam cu interes, raspunsurile si intrebarile tale.

| Gabry explică:

Multumesc pentru incurajare si intelegere! M-ati pus rau pe ganduri despre ce as putea sa fac!
Stateam in pat cu servetelele si m-am gandit sa vad daca cineva mi-a trimis un mesaj, de cum am dat click pe intrebarea mea am inceput sa tremur, dar nu aveam motiv! Chiar daca eram plina de lacrimi, dupa ce am terminat de citit mesajele am inceput sa zambesc!
@Flav am spus tuturor ca am 13 ani, dar de fapt am 12.Inainte sa imi fac cont, m-am uitat cam cum sta treaba, si am observat ca nu prea sunt persoane de 12 ani, asa ca m-am facut mai "batrana" gandinduma ca nu prea imi voi face prieteni!
@brianna nu am mai vazut o intrebare mai nesimtita ca a mea! Dar multumesc pentru incurajare!
@eu_o_mare_enigma asa sunt eu mai tragica, toata lumea a observat ca sunt cea mai sensibila persoana pe care au vazut-o happy
@nony as vrea in continuare sa raspund la intrebarile despre sims fara sa ma legi de calculator! Daca nu am nici macar 13 ani, am 12 mai sunt isteata?

| Gabry explică:

Nu pot sa cred: nimeni in viata mea nu mi-a spus ceva mai frumos, nici macar un prieten! Voi m-ati facut sa ma simt atat de bine, cu toate ca nici nu stiti cum arat, si nici eu nu stiu cum aratati voi!
Nu am niciodata apreciata de cineva in afara de parinti! Pana si bunica mea a fost mult timp suparate pe mine cand am avut 10 la toate materiile si numai 9 la matematica, si din cauza asta am luat premiul 2, si ea a dat o gramada de bani pe coronita! Imi spunea ca sunt jalnica etc... dar asta e alta poveste!
@Nony nu vreau sa mai plec nicaieri! Si eu va iubesc si tin mult la voi!
@Flav si mie mi se parea ca esti un tip pe cinste, dar imi era rusine sa iti zicwinking

| Criiss16 a răspuns:

Hey, nu pleca.Doar pentru ca ai pus o intrebare mai aiurea, nu trebuie sa pleci.Si in plus ti-ai cerut si scuze.Nu pleca! Esti o fata foarte isteata si de treba.Sigur multa lume te place, si din cate vad Flav si nony ti-au spus-o la aceasta intrebare.Mai stai, nu pleca.Esti chiar super:*(sa zicem asa)! NU PLECA!sad

| Abcfunny a răspuns:

Gabry nu pleca, ramai cu noi suntem o familie!

| Ellena a răspuns:

Stai mai linistita e bine ca ai realizat si ca ti-ai cerut scuze, dar nu face din asta o tragediehappy...are dreptate enigmawinking

| idanna a răspuns:

Pupic si nu fii trista, nimeni nu vrea sa pleci, tu ai fost sincera si putin...curioasa dar nu ai vrut sa faci rau nimanui! iti garantez ca nimeni nu e suparat pe tine! Mult succes in viata esti o fetita desteapta si sufletista care vrea sa ajute si pe altii.

| Timishan a răspuns:

Nu trebuie sa te scuzi, nici daca ai "readus" in memorie cuiva persoane dragi.Parerea mea este ca ai pus o intrebare inteligenta, subtila, indiferent de ce varsta ai.Pentru ca oamenii au tendinta sa fie subiectivi, au inteles doar unde si ca le-ai atins coarda sensibila.Si eu am un frate mai mare sinucis in 01 Aprilie anul curent, dar, eu ma gandeam ca un om care ar schimba lumea in bine prin ideile si principiile sale, merita o sansa mai mare decat chiar fratele meu.Chiar m-am bucurat ca mi-a recomandat cineva intrebarea ta, si te felicit de indrazneala.Fiecare raspunde cum doreste, dar decent, insa, din pacate, dupa cum ai vazut, ai dat peste cei care arunca cu pietre mai degraba decat sa patrunda cu mintea ce ai intentionat.Sa indraznesti si altadata intrebari sincere, caci, cei ce indraznesc vor cunoaste succesul intelepciunii.Bravo tie de intrebare! not worthy applause

| 1968 a răspuns:

A gresii e omeneste

| y a răspuns:

Hey! Nu pleca sunt o fata de varsta ta... dar si mai mult sunt om...ca tine sti. e un citat sau un proverb care zice : A gresi e omeneste, A ierta e divin ...asa ca nu pleca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei, nu lua in tragic. poate ca ceilalti nu te-a inteles cand ti-a raspuns, insa acum sa nu facem o tragedie din asta.nu ai dat in cap nimanui, se intampla. uite, acum ti-ai cerut scuze, un gest foarte frumos si care ar trebui urmat de toti.nu are rost sa pleci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai ma da-o-ncolo, nici chiar asa, gabry laughing

nu pleca nicaieri, lasa-i pe aia care pun tot felul de intrebari idioate sa se care, aia ce intreaba despre miley sau sims2... tu ai pus o singura intrebare mai aiurea, nu te stresa atata, nimeni nu-i suparat pe tine happy nu-i asa de grav kiss nu mai pune totul la suflet

draga de tine happy frumos gestul sa-ti ceri scuze, dar, repet, exagerezi, n-ai facut nimic asa de grav kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ps:uita-te la mine, sa vezi ce intrebari jalnice am rolling on the floor si n-am plecat nicaieri tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Hhoooooooo, unde fugi?
Cine te bate?
Măi, tu nu ai simțul răspunderi? De ce îți etalezi lașitatea?
Mai în glumă, mai în serios, uite cum stă treaba: indiferent de întrebările postate și răspunsurile mai mult sau mai puțin fondate pe care le-ai primit nu trebuie să-ți creeze această stare de remușcare, privește lucrurile prin ele și culege consistența lor.
Relevanța constă chiar în înțelepciunea interpretării, nu toți se pot identifica prin ea sau cu ea!
Rămâi pe loc, nu trebuie să pleci. Nu te dă nimeni afară, și nimeni nu a suferit așa de tragic cum susții.
Garantat (nu s-a spânzurat nimeni din pricina asta) nu ești un stres.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

sad nu ai trezit nicio amintire happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt prietena ta, right here big grin

si insist, sunt muuuuult mai multe intrebari muuuuuuuult mai deranjante decat a ta tongue

ti-am zis in mesaj, lumea uita, in 2 zile...no stress laughing

| Rusi10 a răspuns:

Gabry nare de ce sa iti fie rusine si mie mi-a murit o persoana draga si de cate ori ma gandesc la ea imi vine sa plang deci nare de ce sa iti fie rusine sau alte chesti, OK?