| R100 a întrebat:

Sa incep cu inceputul... Prietena mea mi-a cerut un sfat. Si-a inceput viata sexuala acum ceva timp dar nu s-au protejat dar nici nu a durat foarte mult actul sexual. E posibil sa fie insarcinata? Schimbari mari nu a observat doar ca se igrasa destul de repede acum, desi a trecut doar o saptamana+ca mananca foarte mult dulce. Eu nu am stiut ce sa-i spun si de asta am pus inca o intrebare aici... Sper sa ma puteti ajuta cu un raspuns bun. Si nu prostesc si copilaresc.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, este posibil sa fie insarcinata. Pofta de mancare si ingrasatul nu au legatura cu o posibila sarcina, deoarece primele semne de sarcina apar la minim 4-5 saptamani de la contactul sexual.

10 răspunsuri:
| liviu42 a răspuns:

Inainte sa o faca nu ti-a cerut sfatul? mai cata lipsa de educatie sexuala si va mai apucati si de sex. Sa faca test de sarvina cine dracului poate sti daca este sau nu insarcinata, crezi ca este ecograf online aici?

| Ellenna a răspuns:

Spune-i sa faca un test de sarcina, pentru orice eventualitate big grin si. faza cu ingrasatul poate fi din cauza ca si-a inceput viata sexuala tongue, semnele unei sarcini apar dupa vreo 2 saptamani, nu apar imediat happy.

| cupcake02 a răspuns:

Este si autosugestia. Toti avem perioade in care suntem mult mai pofticiosi decat de obicei. Spune-i sa isi faca un test de sarcina si sa nu o mai faca niciodata fara protectie...

| Hachiko_6637 a răspuns:

Acum.depinde...daca mananca mult si are pofte da este insarcinata...dar in rest thinking

| numaintorcdindrum a răspuns:

Are pofte? poate sa fie un simptom big grin

| Al3xysS a răspuns:

Daca are pofta mare de mancare si daca mananca mai mult ca de obicei, da. Eu nu prea ma pricep, dar pot sa iti dau un sfat. Sfatul este: poate sa isi ia un test de sarcina de la farmacie si sa vada. Sper ca te-am ajutat:*

| R100 explică:

Am rezolvat problema... mai repede decat mi-am imaginat. Este totul bine. Multumesc frumos pentru sfaturi. Mi-au fost de mare ajutor.

| vali123123 a răspuns:

Poate face un test de sarcina se cumpara de la farmaci cred e simplu

| Sysy_7541 a răspuns:

Da, deoarece nu s-a protejat. oricat de putin a durut actul sexual. tongue

| denisa_6662 a răspuns:

Daca are greturi sau vomita si ii e rau destul de des e posibil...