| Ciresikaaa a întrebat:

Imi comand o carte de pe net dar nu stiu la ce se refera: Adresa de facturare, Adresa de livrare, la ce se refera? fundawinking

Răspuns Câştigător
| Minnie a răspuns:

Adresa de facturare e cea care apare pe factura (cea din buletin neaparat, mai ales daca vrei sa comanzi ceva cu garantie) si cea de livrare cea unde vrei sa ti se aduca produsul (poate fi aceeasi cu cea de facturare sau poate fi cea de la birou, scoala, sau unde vrei sa ti se aduca produsul (eu de exemplu la livrare intotdeauna am pus adresa de la birou pentru ca e mai comod asa, din cauza programului meu si al celor de la curier)

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Adresa de facturare si adresa de livrare este, de regula, aceeasi, respectiv domiciliul tau. Daca vrei sa primesti coletul pe alta adresa decat domiciliul tau atunci trebuie sa scrii la adresa de livrare acea adresa. Numai bine!

| thealchemist a răspuns:

Adresa de facturare e adresa care apare pe factura, de livrare e unde ti-o trimite. asta in caz ca nu vrei sa fie trimisa la adresa la care locuiesti oficial.