| pierduta a întrebat:

Care este diferenta dintre adresa de facturare si adresa de livrare? Doresc sa fac o comanda de pe net si nu stiu ce sa bifez.

5 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Pt persoane fizice e aceeasi. de facturare= care se trece pe factura.

Sunt unii care care factureaza pe firma si vor coletul acasa sau la un punct de lucru.

| darkwisper a răspuns:

Explicatia este in felul urmator:

Adresa de facturare, este adresa la care factura se va livra.

Adresa de livrare este adresa la care se va livra de coresti sa se livreze.

Exemplu:
Vreau sa primesc factura pe strada lalelelor numarul 10 dar coletul vreau sa fie livrat pe strada livezii numarul 50.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adresa de facturare e adresa la care sa plateste, iar adresa de livrare e adresa la care va fi livrat coletul, de obicei pui la ambele acelasi loc daca vrei sa platesti cand primesti coletul happy

| Jozsef_Demjen_1969 a răspuns:

Adresa de facturare este adresa stabila din buletin jar adresa de livrare o poti da unde vrei sa primesti comanda. daca adresa de buletin nu coincide cu adresa unde stai atunci bifeazale pe amandoua