| aLL3sSsya a întrebat:

Îmi daţi şi mie idei de statusuri pentru messenger, de dragoste? Cât mai multe vă rog! Şe poate sa fie si triste? P. S:dau fundita.Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| CuppiDoon a răspuns:

daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu big grin

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

Hai sa ne inpartim lumea. luna mie, stelele tie. oceanul mie. Pamantul tie. dar mai bine totul tie si tu mie.
.

mi-e dor de tine
de buzele tale senzuale...
vreau sa te am aproape
sa te strang in brate
sa te sarut.
sa ne imbatam cu dragostea
ce ne imbratiseaza toata noaptea
dimineata, sa ne trezim imbratisati
si sa o luam de la capat.

te iubesc e un simplu kuvint dar tot o data este cel mai important cuvint care as vrea sa-l aud de la tine!

Daca inima iti plinge si tie iti vine sa razi, atunci lasa lacrima deoparte si incepe sa rizi

Ingeras ascuns prin nori da-mi un bip sa stiu ca zbori.Noapte buna puisor te sarut si somn usor

dragostea incepe cu o gluma si se sfirseste cu un suspin.

orice dragoste care nu are la baza prietenie este ca un castel construit pe nisip.

Nu ma lasa inima sa iubesc pe altcineva. spune tu daca gresesc.mai mult daca TE IUBESClove strucklove struck

Zi de zi, seara de seara, Suferinta ma apasa. Unde esti a mea comoara? Fii a sufletu-mi mireasa!

Un duh mi-a promis 3 dorinte. Eu i-am spus ca nu vreau 3, nici macar 2, ci una singura: Mi-as dori sa te am pe tine!
D-zeu ne-a dat 2 picioare sa mergem, 2 maini sa tinem, 2 ochi sa vedem, 2 urechi sa auzim, dar de ce ne-a dat o sg inima? Pt ca pe cealalta i-a dat-o altcuiva ca tu sa o gasesti.

Saruta-ma si vei vedea stelele. Iubeste-ma si ti le voi da.

Te iubesc iti spun intr-o secunda, dar ca sa-ti demonstrez imi trebuie toata viata!

Te voi iubi la nesfarsit! Nu-ti voi jura dar… ITI PROMIT!
Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine… dar un singur lucru insa stiu: mi-e tare dor de tine.]

Cand un strop de ploaie va atinge gura ta, sa stii ca ii o sarutare trimisa din partea mea.
Nici o floare nu infloreste pana nu este udata, nici o fata nu iubeste pana nu e sarutata
Visez doar la tine visez ca vei fi mereu langa mine. Oare visul meu se va implini?

Dragostea este un dar, nu o obligatie, asculta-ti inima si ai incredere intotdeauna in persoana pe care o iubesti.

5 răspunsuri:
| ashley26pink a răspuns:

Ca sa nu ma mai chinui sa iti insir aici zeci de statusuri, intra tu pe www.statusuri.ro si alege de acolo ce statusuri vrei si din ce categorie.
Sper ca te-am ajutat.
Bye:*

| ellenutzza a răspuns:

Buna!
poti da un search pe google: " statusuri de dragoste"
eu iti voi da niste citate din saga twilight de stephenie meyer care sunt de dragoste si care chiar m`au impresionat:
Dacă totul ar pieri şi n-ar rămâne decât el, eu aş continua să exist; iar dacă totul ar rămâne şi el ar fi nimicit, universul s-ar transforma într-o uriaşă lume străină mie şi mi s-ar părea că nu mai fac parte dintr-însa!
Frunzele unui vlăstar de arţar tremurară de la vântul blând al tăcerii lui.
Eternitatea cu el este ca un drog pentru mine şi cu cât luam mai mult din el deveneam dependentă cu fiecare zi care trece.
În câte feluri poţi distruge o inimă şi apoi să te mai aştepţi să bată?
Îl vroiam aşa cum vroiam aer să respir. Nu era o alegere - era o necesitate
Legătura formată între noi nu era una care să poată fi ruptă de absenţă, distanţă sau timp. Şi oricât de deosebit, de frumos şi de deştept sau de desăvârşit era el, spre deosebire de mine, era tot atât de implicat ca şi mine în mod ireversibil. Aşa cum eu îi voi aparţine lui pentru totdeauna, tot astfel şi el îmi va aparţine mie pentru totdeauna.
Tu eşti... ei bine, nu chiar dragostea vieţii mele, pentru că mă aştept să te iubesc mai mult decât atât. Dragostea existenţei mele...

cam atat. mie imi plac foarte foarte mult. sunt pline de emotie, si atat de bine scrise. sper sa te ajute. pa`pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ms mult...sunt ff frumoase...mai spuneti-mibig grin

Răspuns utilizator avertizat
| estera_5905 a răspuns:

. Acum cand te iubesc te rog nu spune NU doar pentru tine mai traiesc. Te rog iubeste-ma si tu!
Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima.
Alfabetul incepe cu ABC. Numerele incep cu 123. Muzica incepe cu do-re-mi. Si iubirea incepe cu tine si cu mine.
Iubirea incepe cu un zambet, continua cu un sarut si se termina cu lacrimi.
am gasit un inamic cu numele de pupic... ti-l trimit rapid ca e mic si l-am prostit... e mort dupa buzele tale daca nu te pupa moare
As vrea sa fiu o stea? o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca.
Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie se simte.
Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!
■Nu te lasa invins de rau/ dar nici cuprins de bine nici tu nu te cunosti/ candva vei fi surprins de tine
■Viata poate fi inteleasa doar privind in urma, dar poate fi traita doar privind inainte
viata e plina de necazuri dar si bucurii……. asa ca incearca s fi tare cu fiecare pas.
Am o vorba de la tata. intr-o zi se-ntoarce roata.
Chiar dacă în spatele unui vis se poate ascunde un coşmar…nu uita să crezi în tine şi toate problemele încet dispar.
Razbunarea nu-mi aduce satisfactii, insa indiferenta ti-o daruesc cu multa dragoste.
Cand tu ma strigi eu vin. Cand tu esti suparat eu plang. Atunci cand pleci eu te urmez. Desi suntem niste straini totusi ne iubim.
Daca timpul ar fi precum o carte as deschide si as citi. Plangand, as rupe paginile in care sta scris trecutul meu, trecutul tau, trecutul nostru, si le-as da foc. Cenusa as arunca-o in vant. Nu vreau sa mai stiu de durerea provocata
. Poate imi vei uita numele, dar niciodata ochii si buzele.
Dragostea e o sageata ce iti face in inima rani de foc. Sufera cel ce iubeste. Cel iubit isi bate joc. Dragostea e un sentiment pe care multi nu il cunosc.
Cel mai trist lucru este sa te simti in plus acolo unde, candva, tu inseamnai totul.
Am invatat sa visez. Dar in acelasi timp invat sa-mi tin ochii deschisi. Realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu, dar o accept asa cum este.
Va veni o zi in care imi vei spune: "Acum sunt pentru tine, nu pentru alta.". Iar eu cu lacrimi in ochi iti voi raspunde: "Ai fost pentru mine, acum fii pentru alta!"
Intru in operatie peste 10 minute; doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt pentru tine!
Cand iubirea te orbeste, cand e sa nu ai noroc, sufera cel ce iubeste cel iubit isi bate joc!
Nu merita sa plangi pentru nimeni. Iar cel care merita, nu te va face sa plangi.
O briza, un val, o adiere, un nor, un sarut magnific, o atingere, o mangaiere; toate se numesc iubire! Emotia este prezenta, tu esti departe, iar eu te visez!
Sunt doar o lacrima care cade si nu e nimeni sa aiba grija de mine. Voi fi stearsa, lasata sa cad. Ce se va intampla cu mine?
A iubi inseamna a suferi. Si cum multi fug de suferinta, putini stiu sa iubeasca!
(sper sa iti foloseasca la ceva)big grin happy

Întrebări recente