| anonim_4396 a întrebat:

Imi place ff mult de un baiat.Suntem prieteni ff buni si eu as vrea sa ma intrebe daca vreau sa fiu cu el, pentru ca eu nu prea as vrea sa-i zic asta, pentru ca baiatul ar trebui sa-i zica.Numai ca mi-e frica ca el sa zica ca nu vrea sa fie cu mine si ca o sa-mi strik relatia lui e prietenie cu el, la care tin ff mult.EU ia-m dat destule semne ca-l plac, si el mi-a dat mie. Vrea sa ne prefacem ca suntem impreuna ca sa vada ce zic prietenele mele si din astea, dar nimic seris.Afara cand ne intalnim, ma ia in brate, ne pupam pe obraz si ne apropiem ff mult unul de celalalt, ca si cum am fi impreuna. El acum este plecat la munte si ultima oara cand am vb cu el la telefon mi-a zis ca ma va suna el cand se va intoarce adica vineri, Dar nu are ff multe minute si nu putem sa vb mult. Ce parere aveti? ceva sfaturi/? ce sa fac mai departe? sa-i zic eu ca-mi place de el? Dau fundita la cine ma ajuta.scuze de categorie

Răspuns Câştigător
| Rucutucu a răspuns:

Pai dupa cate spui tu eu cred ca te place. si pe langa asta, suntem in secolul 21, deci nu mai conteaza cine pe cine intreaba. Intrebarea poate veni si de la tine. Asa ca fii directa cu el si spune-i ce simti. Poti sa-i zici ceva de genul:"Stii, am tot vrut sa iti zic, dar mi-a fost teama sa nu pierdem relatia noastra de prietenie. Eu te plac cu adevarat si mi-ar place sa fim impreuna pe bune, nu doar asa, de prosteala. Daca tu nu simti la fel, nu trebuie sa rupem prietenia noastra. Putem ramane in continuare prieteni, iar eu promit ca ma voi comporta exact la fel ca si pana acum." Si apoi vezi ce zice, dar eu cred ca si el va fi de acord...ptr ca un baiat care nu te place, nu ar vrea sa se prefaca ca e cu tine. Cred ca prin gestul asta, de a va preface, el a vrut sa iti sugereze faptul ca tine la tine, dar ii e frica sa faca el pasul cel mare, pentru ca gandeste exact la fel ca tine. Asa ca daca nu vrei sa ratezi sansa, ar fi bine sa ii spui ce simti. Mai tarziu vei regreta ca nu ai actionat la timp.

4 răspunsuri:
| Deny1333 a răspuns:

Hm... nu înţeleg, dacă nu are niciunul dintre voi vreo divergenţă cu acele prietene, de ce vrea să încerce aşa ceva?
E evident că încearcă doar să bată apropouri şi să se apropie mai mult de tine. Vorbeşte-i deschis, te va înţelege. Deşi... faza cu prietenele poate fi şi pentru că vrea să o facă geloasă pe una dintre ele, dar dacă tu zici că dă semne că te place... n-ai nimic de pierdut să încerci ceva cu el.
Baftă!

| ElenaMaria1 a răspuns:

De curiozitate. cati ani ai? 11 happy?

| maryutza_1723 a răspuns:

Hmmm,, sincera sa fiu am avut si eu parte de o situatie de genul prin clasa a7-a mmmm faptul ca te-a pupat pe obraz si ca va apropiaty fffm nu e neaparat un semn ca vrea sa fie cu tine sau chesty de genul crede-ma eu am prieteni cu care ma sarut siii nu e nimic decat o simpla relatye de prietenie sfaul meu ar fy sa iey atytudine si sa iy spui ca vrei sa fi cu el dar sa nu uity sa-i specifici inainte ceva de genul (sper ca dp iti voi spune acum nu v-a sc relatya frumoasa de prietenie pe care o avem) bafta! dar 'grabeste-te'' pana nu e prea tarziuwinking

| Iuzarneim_8237 a răspuns:

Siigur te place, am fost si eu in aceeasi situatie.