| anonim_4396 a întrebat:

Imi place ff mult de un baiat.Suntem prieteni ff buni si eu as vrea sa ma intrebe daca vreau sa fiu cu el, pentru ca eu nu prea as vrea sa-i zic asta, pentru ca baiatul ar trebui sa-i zica.Numai ca mi-e frica ca el sa zica ca nu vrea sa fie cu mine si ca o sa-mi strik relatia lui e prietenie cu el, la care tin ff mult.EU ia-m dat destule semne ca-l plac, si el mi-a dat mie. Vrea sa ne prefacem ca suntem impreuna ca sa vada ce zic prietenele mele si din astea, dar nimic seris.Afara cand ne intalnim, ma ia in brate, ne pupam pe obraz si ne apropiem ff mult unul de celalalt, ca si cum am fi impreuna. El acum este plecat la munte si ultima oara cand am vb cu el la telefon mi-a zis ca ma va suna el cand se va intoarce adica vineri, Dar nu are ff multe minute si nu putem sa vb mult. Ce parere aveti? ceva sfaturi/? ce sa fac mai departe? sa-i zic eu ca-mi place de el? Dau fundita la cine ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| ioionutbest a răspuns:

Sophie incercarea moarte nu are, merita sa incerci. Poate el e prea timid sa iti spuna asa ca il poti aborda tu.Ii poti spune ca nu vrei sa strici relatia de prietenie dintre voi doi dar fara sa iti dai seama te ai indragostit de el si ai vrea sa stii daca si el simte acelasi lucru pentru tine. Succes!

4 răspunsuri:
| butt3rfly16 a răspuns:

Daca si el da semne ca ii place de tine atc nu ai nimic de pierdut.Fie el este o fire mai timida, fie ii este greu sa faca urmatorul pas; ai putea sa fi tu cea care sparge gheata si sa-i spui asa putin cate putin ca iti place de el si ca l-ai vedea mai mult de cat ca pe un prieten, poate reusesti sa-l intrebi el ce parere ar avea daca intre voi s-ar infiripa ceva sau e cazul sa ramaneti la acelasi nivel.Incercarea moarte nu are.Bafta!winking

Răspuns utilizator avertizat
| PamPamRawwr a răspuns:

Roagă o prietenă să facă "lipeala" adică:
ea ar putea vorbi cu el șă să-i spună chestii de genul că vă potriviți, sunteți făcuți unul pentru celelalt, v-ar sta super împreună, etc, și ar putea să-l încurajezez să te întrebe dacă vreți să fiți împreună. e simplu, așa am procedat eu. happy iar dacă se va termina printr-o despărțire, puteți rămâne prieteni, nu e sfârșitul lumiihappy

| MadisonMDX a răspuns:

Draga, spune-i in fata. scurt pe 2. daca sunte-ti asa de apropiati, ce rost mai are sa crezi ca va spune nu? fii curajoasa!