| Rain_2149 a întrebat:

Imi poate explica cineva cum sa fac o toba (intrument muzical)? happy

4 răspunsuri:
| Christian333 a răspuns:

rolling on the floor scuze... dar nu cred ca se pot face acasa.
Daca te hotarasti sa iti cumperi iti recomand TAMA sau SONOR cu Paiste sau Zildjian cymbals.

| Bucatarul.com a răspuns:

Cauta un o galeata si taiei fundul (sau un cilindru de lemn), prinde un animal (de preferat bou, vaca, bivol, cele cu pielea mai tare), il sacrifici, ii jupoi pielea si o pui la fiert, dupa ce o fierbi aproximativ 1 ora cureti carnea ramasa pe piele, iar pe partea cu parul o tii in sus, o bati in cuie (sa fie intinsa) si o razi cu un aparat de ras, tot parul in timp ce este intinsa.
Dupa aceea o pui la uscat, o mai speli odata, o mai epliezi odata, iar la uscat, o prinzi bine pe cilindru, si faci un sistem de intindere. O prinzi acolo, o uzi, si o mai razi odata (dar ai grija sa nu tai pielea). Iar dupa ce o faci fara par, si uscata vei putea sa bati toba, pana cand enervezi pe cineva si-ti da in cap cu ea. Aici vin si fac precizarea sa fie un lemn mai moale, sa nu te doara pe tine capul.