| MarianFCD a întrebat:

Imi puteti recomanda o carte captivanta de citit? Am terminat Contele de Monte Cristo, de Alexandre Dumas, iar un prieten mi-a recomandat Singur pe Lume, merita?

Răspuns Câştigător
| Beatrice_5910 a răspuns:

Iti recomand Delirul de Marin Preda. Si orice alta cartea de a lui Paolo Coelhol.

7 răspunsuri:
| CartideCitit a răspuns:

Alte carti bune gasesti aici: http://www.cartidecitit.ro/Carti-Bune

| Lala20 a răspuns:

Singur pe lume este o carte trista si dupa parerea mea destul de plictisitoare. Eu iti recomand La rascruce de vanturi, desi nu sunt sigura ca iti va placea ca e si mai romantica.

| MarianFCD explică:

Beatrice, pot sa spun ca ai castigat o funda, dar pe care nu pot sa ti-o dau. Probabil e o eroare de moment a site-ului, dar in caz ca nu e, te rog sa lasi un nou comentariu la care sa iti acord funda. Da, cred ca merita citit romanul lui Marin Preda si voi incerca si Paolo Coelhol, am citit numai de bine despre cartile astea pe internet.

| anamaria_9127 a răspuns:

Si singur pe lume e o carte foarte frumosa e bine asta e parerea mea citesto eu iti recomad cartea Ultimul Joc e fore iteresata si e scrisa de Sandra Brown.

| alexandra_1890 a răspuns:

Da e buna si Singur pe lume dar panza de paianjen de Cella Serghi e superba sau cartea mironei tot de Cella serghi sunt superbe cartile! dar merita si singur pe lume!batting eyelashes

| Quibblo a răspuns:

Mie personal mi-a placut foarte mult singur pe lume.
Eu ti-as recomanda:
1. Shogun-James Clavell ambele volume
2.Cocosatul-Paul Feval
3.Crima si pedeapsa-Dostoievski(daca iti plac cartile cu tenta pshilogica, acestea imi plac mie foarte mult)

| Cosma_1075 a răspuns:

Da! Tin sa zic ca am citit Singur pe lume. si merita citita este int-adevar frumoasa...cred ca iti va placeawinking