| Happyrainbow a întrebat:

Imi puteti spune care este cel mai bun anime sau o lista cu ele va rog multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| CookieMonster_4926 a răspuns:

Am o lista de 5 pagini dar sunt multe animeuri bune dar acum depinde si ce gen iti place. Daca esti fan drama-comedy-romance iti recomand Lovely Complex,e preferatul meu, la fel de bune sunt si: Nana, Bokura ga ita, Kimi ni todoke, School Days(dar e cam trist sfarsitul si vezi ca e ecchi), Clannad, Itazura na kiss, Kaichou Wa Maid Sama (Razi cu lacrimi), Ouran High School Host Club si daca vrei actiune, sf te poti uita la Code Geass (e si drama, am plans ca un bebe la sfarsitlaughing ) Deadman Wonderland e on-going si abia astept urmatorul episod mai este si Kuroshitsuji care este de nota 10 happy

8 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Kara no Kyoukai
Eu iti dau o mica lista cu animeuri ca nu au fost date la TV.

Sweat Punch (un anime movie se mai numeste si kigeki comedy, e ceva simplu)
Code Geass (e unul din animeuri care se poate bate cu death note... merita sa-l vezi doar daca doresti sa te faci dictator sau stiu eu ceva politic :))
Evangelion (a fost un anime straniu)
Mushishi (este un anime paranormal... iti spune despre creaturile mistice ale japoniei)
Kuroshitsuji (da! are o grafica de rupe pomii 4, vezi ca sant 2 sezoane)
School Days (asta ar fi un anime pentru baieiti as putea spune, cred ca ar invata ceva din acea poveste, oricum merita sa l vezi)
Death Note (era pe vremea lui un anime destul de bun(desigur a ramas si acum doar ca ma plitiseste unele chesti)
Highschool Of The Dead (e cam echi)
Great Teacher Onizuka (un anime care te invata ceva. mai ales daca esti profesor)
Chobits (cel mai dramatic anime vazut vreodata)
Durarara!
Claymore
Higurashi no Naku Koro ni Kai (un anime, macabru as putea spune asta merita doar daca ai vrea sa ti omori colegi)
Ghost in the Shell (no comment)
Katanagatari (doar daca faci parte dintr o scoala de arta. cred ca este cel mai frumos anime (ma refer la grafica)
xxxHolic
Kino no Tabi (tr sa-l vezi si pasta, experienta pe care mi a dat acest anime a fost. dupa ce l am vazut am facut o excursie personala in afara judetului cu amicii )
Blood-C (nu a aparut deocamdata (pe 7 iunie)
Dance in the Vampire Bund (mult mai frumos decat Vampire Knight)
Shingetsutan Tsukihime (e al doilea dupa Vampire Bund)
Shiki (e al treilea dupa Vampire Bund)
Trinity Blood (l as considera cel mai frumos)
Vampire Hunter D: Bloodlust (cel mai tare anime care ofera o tema reala despre vampiri )

My sites
http://miauti.blogspot.com/ (manga review)
http://dacotaku.blogspot.com/ (stiri otaku)

| PetreConstanta a răspuns:

Toate animalele sunt bune si frumoase

| LoveMadScience a răspuns:

Shaman king, naruto, inuyasha, kaleido starwinking

| natashacrown a răspuns:

Paradise kiss, Nana, Death Note,Bleach,Full Metal Alchemist,Vampire Knight,Inuyasha,Yu-Yu Hakusho, Elfen Lied, D.N.Angel,Gakuen Alice,Blood+,Hellsing,Full Metal Panic!,Soul Eater,Mew Mew Power,Zero no Tsukaima,Devil May Cry, Honey & Clover, Highschool Of The Dead (H.O.T.D), sunt cele mai tari eu le'am vizionat pe toate sunt the best!
Naruto

| iricool1996 a răspuns:

Naruto,Bleach,DeathNote,JigokuShoujo‎,Hellsing,InuYasha,Kaleido Star,Full Metal Panic,Neon Genesis Evangelion, One Piece,Pokemon,Sailor Moon,Trigun,Yu-Gi-Oh!,Yu Yu Hakusho,Dragon Ball, Vampire Knight, Full Metal Alchemist

| corasa a răspuns:

Bun threadu, multe sugestii bune happy

| biank_2628 a răspuns:

Aici gasesti cate anime-uri vrei :http://desene-animate.rascuplans.ro/
Funda? :D

| AlexanderTheG a răspuns:

Http://www.narutofcr.com/f231-prezentari-anime

Mai sus ai lista cu unele anime ce merita vazute, de asemenea daca esti fan anime cred ca o sa te intereseze sa faci parte din comunitatea din linkul de mai sus :D