| roxcsana20 a întrebat:

Imi puteti spune care sunt cele mai bune marci la laptopu-ri? si care sunt preturile convenabile? am sa

Răspuns Câştigător
| Vogelspinne a răspuns:

Pai ar fi Asus, IBM, Apple, Acer.
Eu am un Toshiba si sunt multumit de el, il am cam de 2 ani si inca nu s-a stricat nimic pe el, am primit cad l-am luat un cd cu windows vista, driverele, si un cd cu un tutorial despre folosirea lui.
Recomand Acer si Toshiba, pentru ca au preturi bune in raport cu ce dau.

9 răspunsuri:
| Bishop a răspuns:

Hp si Toshiba, gasesti si mai ieftine, dar mai bune sunt cele de la 2500 in sus.
Sony Vaio si Apple sunt cele mai bune, dar sar de 4000.

| cornel a răspuns:

Hp toshiba acer asus acer sunt bune si ieftine

| Yugeen a răspuns:

Cea mai buna marca de laptop-uri este Alienware (www.alienware.com)!
Sunt si printre cele mai scumpe!

Eu personal folosesc HP, mi se par foarte bune, au piese cat-de-cat de calitate (comparativ cu Dell spre exemplu, care au niste tipicarii formidabile, in sensul ca la anumite serii de laptopuri, acumulatorii mor intr-un an, harddisk-urile din seria 152x sunt de pomina -haraie-, touchpad-urile au "fite", and so on).

Toshiba iar sunt bune, dar sunt mai scumpe putin. Nu ma intelege gresit, o sa gasesti si HP-uri scumpe, dar tinand cont de raportul calitate/pret, eu zic ca HP-urile sunt mai ok.

Acer-urile nu sunt proaste, dar nu pot sa zic cat de bune sunt pentru ca nu am folosit. Are un amic laptop Acer, si cu exceptia unor probleme ce tin de drivere, e ok laptop-ul!

Personal, as incerca Asus-urile... nu mi-a trecut prin mana niciunul si am vazut ca nu sunt tocmai ieftine.

Orice ti-ai lua, eu iti recomand sa iti cumperi ceva din seria noua, cu procesor Intel i3 sau chiar mai performant (i5, i7), placa video sa fie mai mare de 512 MB, memoria RAM undeva la peste 3GB, iar HardDisk-ul conteaza mai putin, pentru ca ti-l poti inlocuii cu altul pana la 640GB sau mai mare!

| chocolate27 a răspuns:

Eu am un Acer5520G de doi ani si sunt multumita de el.Eu zic ca merita banii(acum 2 ani a fost luat din afara cu 500 de euro)

| vyol3ta a răspuns:

IBM-urile.

| BarbieNuMaiViseaza a răspuns:

Eu am Toshiba (model nou) si sunt foarte multumita de el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele mai bune sunt sony si apple.preturi convenabile (raport calitate pret) nu au niciuna happywinking. i mean laptopuri bune dar scumpe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Futai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Packard Bell e foarte bun...