| Dany012 a întrebat:

Imi puteti spune pentru ce sunt faimoase Malta si Irlanda? Funda. (Este pentru un proiect...)

1 răspuns:
| Chillcs a răspuns:

Pe irlanda :'lapracon' si Trifoi cu 4 foi, pasuni verzi, Piatra Blarney, berea Guinness, stâncile Moore, trifoi, spiridusi, formatia U2, Sf. Patrick.
carne, bacon, carne de pasare si produse lactate.
Pe Malta: pentru coastele sale stancoase, Laguna Albastra din insula Comino, emplele megalitice din insulele Malta si Gozo.
Pe întreaga insulă Malta există un singur semafor pentru circulația rutieră, instalat în stația de autobuze de la periferia capitalei Valletta.