| HighZEW a întrebat:

Imi puteti spune personaje din naruto si naruto shippuuden? cat de multe

Răspuns Câştigător
| DracoMalfoy a răspuns:

Naruto Uzumaki, Sasuke Uchiha, Sakura Haruno, Kakashi Hatake, Sai, Gai Might, Neji Hyuga, TenTen, Rock Lee, Kurenai Yuhi, Kiba Inuzuka, Hinata Hyuga, Shino Aburame, Asuma Sarutobi, Choji Akimichi, Ino Yamanaka, Shikamaru Nara, Baki, Kankuro, Temari, Gaara, Ebisu, Udon, Konohamaru, Moegi, Anko Mitarashi, Iruka Umio, Orochimaru, Kin Tsuchi, Zaku Abumi, Dosu Kinuta, Kabuto Yakushi, Nagato, Zabuza Momochi, Haku, Jiraiya, Tsunade, Karin, Minato Namikaze ( tatal lui Naruto), Suigetsu Hokuzi, Mizuki, Yamato (Tenzo), Hanabi Hyuga (sora Hinatei), Danzo, Rin ( fosta coechipiera a lui Kakashi), Obito Uchiha ( idem Rin), Shizune, Genma, Yugito (un jinchuuriki), Mikoto Uchiha ( mama lui Sasuke), Fugaku Uchiha (tatal lui Sasuke), Kushina (mama lui Naruto), Hiruzen Sarutobi ( Al Treilea Hokage), Tayuya, Kimimaro, Chiyo ( bunica lui Sasori), Yashamaru (unchiul lui Gaara), Aoi Rokusho, Utakata (alt jinchuuriki), Idate Morino, Ibiki Morino, Jugo, Mira Hotaru, Kidomaru, Sakon\ Ukon, Dan (iubitul- fostul ca e mort- lui Tsunade), Sora, Nawaki ( era fratele lui Tsunade), Yugao, Inari, Hayate, Hashirama Senju ( a fost primul Hokage), Izuna Uchiha ( a fost fratele lui Madara), Tsume Inuzuka (mama lui Kiba), Hana Inuzuka (sora mai mare a lui Kiba), Sasame Fuuma (pare si ea in cateva episoade), Fuuma Arashi, Raiga Kurosuki, Ranmaru, Karashi, Sumaru, Yakumo, Menma, Matsuri... Si Akatsuki: Itachi Uchiha, Kisame Hishigaki, Sasori, Deidara, Hidan, Kakuzu, Pein, Konan, Tobi (Madara), Zetsu. Unele personaje sunt moarte, altele apar doar in cateva episoade, dar ti le-am scris si pe ele. Mai sunt multe altele, dar o sa mai descoperi si u. Sper ca e ok.

3 răspunsuri:
| Skiipper a răspuns:

naruto uzumaki
sakura haruno
sasuke uchiha
inamici
orochimaru
akatsuki
echipa 7
sai
yamato
echipa 8
kiba Inuzuka
akamaru
shino aburame
hinata hyuga
kurenai yuhi
echipa 10
shikamaru nara
ino yamanaka
choji akimichi
asuma sarutobi
echipa gai
rock lee
Neji Hyuga
Tenten
Maito Guy
Hokage
Al Treilea Hokage
Minato Namikaze
Tsunade
Danzo
Satul Ascuns în Nisip (Suna)
Gaara
Kankuro
Temari
Alte personaje
Iruka Umino
Konohamaru
Haku

| CHOIHYOMI a răspuns:

Naruto uzumaki, sakura haruno, tsunade, jiraya, kankuro, deidara, kabuto, madara uchiha, itachi uchiha, konan, pein, nagato, choji akimichi, ino yamanaka, hinata hyuga, gaara, anko mitarashi, kimimaru, zetsu, sasori, sasuke uchiha, hidan, mayto guy, kiba inuzuka, ebisu, shikasaki nara, shino aburame, asuma sarutobi, kisame hoshigaki, neji hyuga, iruka umino, kotetsu, shikamaru nara, ibiki morino, hiashi hyuga, kakuzu, rock-lee, kurenai yuuhi. sper ca te-am ajutat ^_^

| roxana16 a răspuns:

Naruto(pers principal). sakura. sasuke, gara, temari, kakashi, lee, kankuro, shikamaru, ino, chioji, ten-ten, neji, shino, hinata, gai, tsunade, orocimaru