| Ciocoo a întrebat:

Imi puteti zice niste carti care le-ati citit si va plac mult? si o scurta prezentare?

5 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Bună,
Citeşte "Mizerabilii" de Hugo, sau seria "Cântec de gheaţă şi foc" de G.R.R. Martin.
Momentan citesc "Patul lui Procust" de C. Petrescu, dacă îţi place genul, citeşte-o.
Numai bine!(:

| Sociopat a răspuns:

Odiseea capitanului Blood-Rafael Sabatini
Snuff-Chuck Palahniuk
Sufocare-Chuck Palahniuk
Blestemati-Chuck Palahniuk
Supravietuitor-Chuck Palahniuk
Fight Club-Chuck Palahniuk
Papillon-Henri Charrière
Divina Comedie-Dante Alighieri
Romantic porno-Florin Piersic Jr.

| Cameliapantiru a răspuns:

Nu stiu ce ai citit pana acum, dar daca vrei intr-adevar romane interesante, citeste cele clasice. "Mizerabilii" de Victor Hugo, "La rascruce de vanturi"-Emily Bronte, "Crima si pedeapsa", "Fratii Karamazov", "Idiotul", "Adolescentul"-Dostoievski, "Anna Karenina", "Invierea", ''Razboi si pace"-Lev Tolstoi, "Portertul lui Dorian Gray"-Oscar Wilde, "Vraciul. Profesorul Wilzcur" sunt must-read-uri. Daca te intereseaza romanele politiste, citeste-le pe cele semnate de Agatha Christie si seria Sherlock-Holmes a lui Arthur Conan-Doyle, daca vrei romane de aventuri, operele lui Karl May, James Clavell sau James Fenimore Cooper sunt ideale, pentru romane de capa si spada Dumas-tatal ramane un clasic, iar daca vrei romane de dragoste, "Pasarea spin"-Cololeene McCullogh, "Dragoste in vremea holerei"-G.G. Marquez, "Love Story"-Erich Segal, "Pe aripile vantului''-Margaret Mitvchell si romanele lui Jane Austen sunt adevarate capodopere ale genului. Lectura placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Mana dreapta a diavolului-Dennis Mc Shade(este vorba de un asasin platit sa ucida 4 barbati care au violat o fata in urma cu 5 ani.Acesta este angajat de un multimiliardar batran-domnul Douglas)-gen aciune, crima.2.Razbunatorul-Edgar Wallace-gen politist, crima, mister.3. Misterul narcisei galbene-Edgar Wallace gen politist, crima, mister, dragoste.4. Katia demonul albastru-principesa Martha Bibescu gen dragoste, romantic, razboi.( actiunea se petrece in Rusia la sfarsitul sec 18, personajul principal este Katia o fetita care treptat intra in gratiile tarului, si care la vastra de 17 ani ii fura inima tarului, traind o frumoasa si tumultoasa poveste de iubire, totusi multe lucruri le satau impotriva-). Povestea lor de iubire m-a impresionat. Poti citi rezumatul complet, daca te intereseaza si de pe net.

| parvuconst a răspuns:

Legendele Olimpului - prezentarea fiecarui zeu din Mitologia Greaca