| ligia2000 a întrebat:

Imi spune cineva o reteta foarte buna de desert?

Răspuns Câştigător
| SimpleGirl408 a răspuns:

Ingrediente:
50 gr. unt sau margarina, 5 dl iaurt, 5 dl faina,
5 oua, 1 lingura (15 gr) praf de copt, 1 lingurita sare, 2 lingurite zahar vanilat - optional

Mod de preparare:
Se topeste margarina. Se amesteca iaurtul, ouale, faina, praful de copt si sarea. Se ia cam 1 dl aluat pentru fiecare clatita, sa se obtina o clatita pe jumatatea dimensiunii unei clatite normale. Cind aluatul s-a intarit pe partea de sus, se intoarce clatita
Se servesc cu sirop de tei sau bacon prajit.
CLATITE AMERICANE... POFFFFFFFTAAAAAAAAAAAAAA BUUUUUUNAAAAAAAAAA! SUNT SUPER GUSTOASE!

5 răspunsuri:
| SimpleGirl408 a răspuns:

Chiar acum am facut cateva si mananc happy

| SimpleGirl408 a răspuns:

Mersi de fundita !

| ligia2000 explică (pentru SimpleGirl408):

Cuplacere.Si eu am facut si sunt delicioase.