| noname_3207 a întrebat:

Imi spuneti si mie care este populatia orasului Tokyo happy

Am cautat pe google si imi apar mai multe rezultate.

Multumesc:*funditahappy

Răspuns Câştigător
| MissAvocado a răspuns:

Populatie

Tokyo este cea mai mare zona urbana din lume, avand peste 27 milioane locuitori. In Metropola densitatea populatiei este de 5443 loc/km2, iar in cele 23 de cartiere de 13000 loc/ km2, in timp ce in Japonia densitatea populatiei este de 328 loc/km2. Problemele ce apar datorita aglomeratiei sunt: blocaje de trafic, preturi foarte mari la chirii, poluarea sonora si a aerului, etc
de pe situl : http://www.referatele.com/......le-com.php

scrie mai jos la populatie

2 răspunsuri:
| PoisonKiss a răspuns:

Peste 500 mil

| Laslau_Alex_1995 a răspuns:

P|Actuala populatie a orasului Tokyo este de peste 34.000.000 de locuitori oficial numarul nu poate fi determinat fix pentru ca in fiecare zi apar ''noi'' cetateni in metropola.