| andrei a întrebat:

Imi spuneti si mie niste carti de citit?

Ceva aventura totusibig grin

Ms!

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Dacă nu le-ai citit până acum-Ioan Dan-Cavalerii, Taina cavalerilor, Cavalerii Ordinului Basarab, Curierul secret, Valentin Gustav-Insula robilor, Vraciul alb, Căpitanul feţelor negre, Karl May-Winnetou, Old Surehand, Comoara din lacul de argint, Testamentul incaşului, Fenimore Cooper-Ultimul mohican, Al. Dumas-Cei trei muşchetari, După 20 de ani, Cei patruzeci şi cinci, Doamna de Monsoreau, Regina Margot, Theophile Gautier-Căpitanul Fracasse, Paul Feval-Cocoşatul, Paul Feval-fiul-Fiul lui d´Artagnan, Michel Zevaco-Cavalerii Pardaillan, Fausta, Fausta învinsă, Pardaillan şi Fausta, Henri Charriere-Papillon, Mayne Reid-Călăreţul fără cap, Sven Hassel-Gestapo, Monte Cassino, Legiunea blestemaţilor, Camarazi de front, Batalion de marş, etc, mai noi-JRR Tolkien-Hobbitul, Stăpânul Inelelor, Christopher Paolini-Eragon, Terry Brooks-Sabia Shannara, Primul rege Shannara, Neil Gaiman-Pulbere de stele, George R R Martin-seria Cântec de gheaţă şi foc(Urzeala tronurilor, Încleştarea regilor, Iureşul săbiilor), Clive Cussler-Sahara, Aurul incaşilor, Walhalla, Alan Gibbons-trilogia Legendeer(Umbra Minotaurului, Războinicii Corbului, Legiunea Vampirilor), Nancy Farmer-Marea trolilor, Casa Scorpionului, Paul Stewart & Chris Riddell-Cronicile Lumii de Margine(Dincolo de pădurea întunecată, Vânătorul de furtuni, Noapte peste Sanctafrax), Licia Troisi-Cronicile lumii pământene(Nihal de pe Pământul Vântului, Misiune lui Sennar, Talismanul puterii), Garth Nix-Sabriel, Lirael, Chris Bradford-Tânărul samurai.Calea războinicului

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Colt Alb de Jack London , Piciul de Alphonse Daudet , Baietii de pe strada PAL de Molnar Ferenc sau Prizonier la 9 ani de Ion Grecea .

| VadMelodii a răspuns:

Karl May-Winnetou, Old Surehand, Testamnetul incasului si Comoara din lacul de argint sunt niste super cartiwinking

| d33a a răspuns:

Cartile lui Jules Verne

| ClaudiuAndrei90 a răspuns:

Hector Malot-Singur pe lume, Mark twain-Print si cersetor, Henry Gilbert-Robin Hood.

| virusalbviolet a răspuns:

Aventurile lui tom sawyer, robinson crusoe, robin hood, calatorie spre centrul pamantului astea le-am citit si ue si is foarte tari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste ROBINSON CRUSOE. e o carte super tare.citeste-o.spor la citit.