| anonim_4396 a întrebat:

Imi urasc familia! Simnt ca innebunesc! si imi vine sa fug!

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergeți cu toții la o consiliere psihologică, s-a creat o stare de tensiune în interiorul familie.
Fuga nu este o rezolvare a problemei!
Pa, pa.

| ImmortalQueen a răspuns:

Familia ta te iubeste, sunt sigura si iti vrea doar binele!

Nu ai cum sa ii intelegi inca nu ai fost in locul lor, poate nici ei pe tine, au trait alte vremuri> conflictul dintre generatii este si va ramane etern, cu mici sau mari discutii!

Daca nu sunt de acord cu tine, nu inseamna ca iti vor raul, poate doar nu te inteleg, dar, atata vreme cat inca depinzi de ei, macar respecta-i!

Fii rebela, fii nebuna, distreaza-te, dar nu iti rani familia, ura ta si gesturile tale teribiliste ii ranesc, ii sperie, ii ingrijoreaza...

Incearca sa te maturizezi frumos, apropie-te de mama ta, vei avea mare nevoie de ea, de sfaturile ei in viata atunci cand vei deveni femeie... Va fi singura care te va intelege si ajuta neconditionat!

Ascult-o, nu fa doar ceea ce vrei! Nu te tine din scurt, vrea doar, atat cat se poate sa te protejeze de pericole, pentru ca esti inca neexperimentata si nepregatita sa infrunti viata de una singura!

Nu pleca de acasa fara sfaturile ei!

Vei fi mama intr-o zi, nu astepta pana atunci sa intelegi greseala si durerea!

Familia e foarte importanta.

| DayByDay a răspuns:

Fugi, ce mai astepti!

| Cretzule a răspuns:

Ai usa deschisa.

| anss23 a răspuns:

De ce? Ce s-a intamplat?

| xXGumiTsAXx a răspuns:

Darr. Care este problema ta? Cum te putem ajuta?

| djacido a răspuns:

Asa...si care e intrebarea?

| ZeRRo a răspuns:

Ok, eu nu o sa te judec si nici nu o sa iti dau niste sfaturi de doi bani si sa te sfatuies sa ramai cu familia ta, pana la urma fiecare face ce vrea. dar gandeste-te ce o sa faci dupa ce iei hotararea de a pleca, ai sa mergi haotic p strada si ai sa cersesti mila, pentru ca la rude sau la prieteni nu o sa poti sta deoarece asta nu se numeste,, fuga de acasa,, si copil alintat. sfatul meu e sa pleci daca asta vrei, dar gandeste-te ca apoi o sa regreti, stiu bine ce inseamna acest lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fugi, puiule, fugi!

| Cristiana_3603 a răspuns:

Asa ok... care e problema ta?