| Teddy_6960 a întrebat:

Imi ziceti va rog de unde fac rost de chestii din alea de daca le trimit la cineva peste cateva secunde i se stinge calculatorul?

3 răspunsuri:
| imDani a răspuns:

Le creezi. sunt foarte usor de facut.
Click 2 desktop/ new -> shortcut / iti apare o noua fereastra pe desktop. tastezi: shutdown -s -t 50 -c "mesaj personalizat" (-s = start / -t = timpul in secunde; poti pune de la oprire instanta pana la cea cu timp. oricum nu poate opri timpul decat cu comanda corecta din RUN. / -c si treci un mesaj scris intre ghilimele. orice vrei tu.
Dai next. Pui un nume la alegere ( de poza sau melodie preferabil ). Dai finish si e gata.
Ca sa fie gluma mai credibila... dai click 2 pe shortcut-ul creat / properties/ change icon. ( si alegi un icon care sa se sincronizeze cu numele. Daca are nume de poza alegi icon de poza... etc.)

Oh... si. cand testezi toata dracovenia... ca sa o opresti tastezi in Run ( din start ) : shutdown -a
Daca nu te descurci... PM me ( personal message ).

| bobby_7474 a răspuns:

De ce esti rau(rea)? nu stii ca rautatea are efect de bumerang? ti se va intoarce inapoi.