| anonim_4396 a întrebat:

In ce date se merge la colindat?

7 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Din 24 până la Anul Nou din câte ştiu eu.

| Leea1234 a răspuns:

24 seara-Mos Ajun-ul
25-steaua
31 seara-plugusorul
01 ianuarie -sorcova (dimineata)

| Ana-Maria94 a răspuns:

Eu stiam ca in Ajun de Craciun si in seara de revelion pe 31, dar cred ca si intre datele astea.

| alex2009 a răspuns:

In zona munteniei de unde vin eu, in seara aceasta se duce cu; neatalus neatalus,, dane lele dane si poimaine dimineata se duce cu buna dimineata la mos ajun,, Scoala, scoala, fata mare de aprinde lumanare, la piciorul patului rasaritul soarelui,, bunadimineata la mos ajun...hai ca te-am colindat, ce-mi dai? La multi ani!

| fevrier a răspuns:

Până pe 7 ianuarie.

| DianaLostInDreams a răspuns:

Pe 23 decembrie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Teoretic in din 25 pana in 31 se poate colinda. dar si in 24 seara