| MysticGirl a întrebat:

Cand se merge la colindat? Pe 24 sau 23?

13 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Pe 24, in ajunul Craciunului. 23 decembrie nu are nicio semnificatie.
Sarbatori Fericite!

| alessia a răspuns:

Depinde in ce zona stai:de exemplu la mine se merge azi(sunt din piatra neamt in zona moldovei)tongue...la tine poate se merge azi sau poate maine sau mai e o varianta si azi si maine.nu stiu intrebati familia (pe mama. bunica)sau prieteniitonguetonguebafta

| OchyDeViperă4Love a răspuns:

Hey! Ma bucur sa te cunosc. Colindul incepe de pe 23. Funda?

| Izz a răspuns:

Dragilor nu cred ca MysticGirl a zis ca da funda.Sau poate sunt chioara

| Zoet a răspuns:

Buna!
Pe 24 se merge la colindat, pentru ca atunci e Ajunul, nu pe 23. Unii nu stiu de ce merg pe 23...

| zink a răspuns:

Nu-i asculta mysticgirl
se merge pe 23 cu florile dalbe, pe 24 cu buna seara la mos ajun si pe 25 dimineata cu steaua...nu ati mers never la colindat?:* funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La colindat se merge pe 24, in ajunul Craciunului noaptea

| Impungeroua_David_2000 a răspuns:

Depinde de zona in care locuiești. În sudul țării se merge de pe 23 cu "bună seara la mos ajun, si pe 24 cu "bună dimineața la mos ajun"

| Dumitru_Anna_1983 a răspuns:

Pe mă-ta

| Larisa_Georgiana_1988 a răspuns:

In ajunului se merge la colindat, cel putin asa era pe cand eram copil...acum vad spre surprinderea mea ca se incepe de pe 23.Fiecare zona a tarii cu obiceiurile sale...Insa raman la parerea ca in AJUN se simte cu adevarat apropierea Craciunului.

| paciurisa a răspuns:

Eu stiam ca de Craciun nu se merge cu nici un colind si ca pe 24 se merge cu Steaua...big grin

| Alexandru_Manuel_1994 a răspuns:

Pe 23