| GolopențaAdrian a întrebat:

In ce locuri sau tari este vara tot timpul anului?

18 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In zona ecuatoriala si subecuatoriala.

| dannys a răspuns:

Mergi in thailanda si brazilia ca este cald acum

| MajinVegeta a răspuns (pentru dannys):

El a vrut tari unde e vara tot timpul, nu acum.

| GolopențaAdrian explică (pentru MajinVegeta):

Ii bun si raspunsul unde e cald acum

| relian a răspuns:

Ai net vad,intra pe google map si vezi si tu tarile din apropierea ecuatoriala si subtropicala, nu folosi netu asta doara pentru chat Facebook, TPU si in rest nimic, de aia net sa cauti sa afli, invata sa cauti daca nu stii, astea is chestii simpli de clasa a 4 a, deci preferi sa intrebi pe altii cand poti f bine s-o faci tu.Cautarile astea, citirea iti mai stimuleaza daca ai ceva acolo sus laughing

| siriusblack98 a răspuns:

Buna! Uite aici cate locuri in care este vara mereu:Fiji,Riviera Maya,Belize,Deşertul Wadi Rum,Seychelles,Vestul Africii de Sud, Santa Lucia, Deşertul Sahara, Puerto Rico, Marea Baieră de Coral. Sper ca ti-am fost de ajutor happy

| PedoBarbie a răspuns:

Ecuator, Ecuador.

| PedoBarbie a răspuns:

În țările calde.

| Vvistula a răspuns:

In zona ecuatoriala si sub ecuatoriala, in zona mediteraneana iarna nu e cine stie ce, nu prea o simti.

| alexandrualind a răspuns:

Rep.Democratica Congo

| MajinVegeta a răspuns:

Probabil in zona ecuatoriala adica pe la mijloc, gen mexic, sau tari din Africa, la linia ecuatorului.
Tara unde acu e vara este Australia.

| GolopențaAdrian explică (pentru MajinVegeta):

Da stiu ca in Australia este vara dar in unele tari de la ecuator nu sunt temperaturi ridicate ca in Mexic!

| relian a răspuns (pentru MajinVegeta):

Si Mexicul se afla la ecuator? e bine ce nota ai avut la geografie?laughingDaca ecuatoru trece prin Mexic eu is popa laughing

| MajinVegeta a răspuns (pentru relian):

Saru'mana parinte. Mai spovediti?

| relian a răspuns (pentru MajinVegeta):

Da spovedesc, Ecuatorul in zona americilor trece prin nrodu Braziliei, iar Brazilia se afla in america de sud, pana la Mexic mai ai de mancat catva pani bune laughingmai treci prin america centrala si apoi ajungi in Mexic.Tot acolo se afla si Columbia si Ecuador ca tari pe linia ecuatorului.Cam tarile astea is la ecuator in zona aia americlior.Mai pune mana pe o carte, lasa chaturile si Facebook si ce mai faci, netu asta te poate si invata ceva bun, asta daca vrei sa inveti ceva. Daca nu vorba ta mergi si te spovedesti la popa laughinggandeste ala in locu tau.Nui de mirare de ce romanii voteaza tot timpul doara hoti si talhari laughing

| MajinVegeta a răspuns (pentru relian):

Boss eu din cultura mea generala stiam ca mexicul e in America Cnetrala

| relian a răspuns (pentru MajinVegeta):

O fi man din centrala, dara daca e dupa cum bate vantu granita cu mexicu are si SUA deci am putea sa spunem ca si SUA este tot in america centrala nu? Ce spui de un oras pe granita Meexic -SUA? Deci juma de oras este in america de nord si juma in centrala.E bun si asa.Stii cum este? Inainte Pluto era planeta, acum nu mai este planeta, o sa faca planeta nu stiu ce asteroid probabil ceres laughing daca e sa ne luam dupa clasificari mereu is altele.Pai daca e Mexic normal ca unde sa o catologheze ca aia e tara nimanui si normal in Centrala ca acolo is toate o apa siun pamint laughing Dara mexicu sa fie la ecuator nu cred ca au mutat astia ecuatoru atat de sus, tu ce spui?laughing

| MajinVegeta a răspuns (pentru relian):

Boss, inainte sa dau raspunsul nu m-am uitat pe harta, am zis din ce stiam.

Întrebări recente