| Jurnaldedecembrie a întrebat:

Tot timpul anului sunt plina de cosuri iar cand vine vara, incep sa ma bronzez la fata si cosurile dispar.De ce?

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

.Trebuie sa iei 350gr. de miere, 150gr. aloee de cel putin 3 ani, 150gr.lamaie.Aloea si lamaia le treci prin masina de tocat carne.Intrun borcan cu capac filetat amesteci toate ingredientele si mesteci zilnic timp de 10 zile. Dupa aceia seara inainte de culcare dai pe fata si asteptei sa se usuce. Dimineata te speli pe fata numai cu apa rece si sapun.Bafta

| KaterinaPetrova a răspuns:

Deoarece soarele ti le usuca.iti recomand o crema pentru cosuri.e de la yves rocher se numeste seboospecific anti-imperfections. costa cam mult intr-adevar 45 d lei.dar iti garantez ca va da rezultate.am folosito si eu si nu mai am cosuri.tongue daca esti interesata ma poti contacta la alex_adda247 si vb-imtongue

| Corina a răspuns:

In timpul verii cosurile de pe fata dispar, deoarece expunerea la soare usuca pielea. Deci si cosurile se usuca si dispar.

| AnyAda a răspuns:

Cam asa mi se intampla si mie, datorita soarelui, pentru ca el usuca cosurile.

| Alesisx2 a răspuns:

Deoarece pe timpul verii tenul se usuca deoarece tu transpiri si astfel tenul devine mai ferm...iar glandele sebaacee dispar