auran
| auran a întrebat:

In ce oras locuiti si care ar fi orasul din tara in care v-ar place sa locuiti?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Alba Iulia, poate Timisoara, Cluj...

37 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Locuiesc in Bucuresti, mi-ar fi greu sa ma mult in alt oras din Romania.Probabil as alege Brasovul sau Timisoara...in vizitabig grin
In alta tara nu stiu unde m-as muta, am fost decat in Austria, Viena e superba dar oamenii erau foarte reci, deci nu mi-ar placea sa locuiesc acolo.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu stau in Bucuresti love struck si nu vreau sa plec de aici.happyCapitala este foarte frumoasalove struck

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Locuiesc in orasul Barlad, ma simt foarte bine aici, in alta parte (la munte) merg de 3-4 ori pe an la fiica mea.

eileen
| eileen a răspuns:

Eu una locuiesc in Bucuresti si nu mi-ar placea sa ma mut in alta parte, decat eu stiu, obligat fortat in Timisoara sau Oradea. Dar visul meu este sa am o casuta de vacanta langa Bran, este un satuc absolut superb...
In alte tari mi-as dori sa locuiesc in Miami.happy

| Bishop a răspuns:

Locuiesc in caracal, mi-ar place foarte mult in constanta, dar cred ca o sa ma mut in craiova

lolita
| lolita a răspuns:

Nu locuiesc in tara acum, am locuit in Slatina, Craiova si Rm Valcea, mi-ar fi placut sa locuiesc in Brasov sau Sibiu.

mlm
| mlm a răspuns:

Iasi si mi-ar place in Cluj.

auran
| auran explică:

Bucuresti, dar as pleca oricand in timisoara, cluj, brasov sau iasi (de preferat in zona Copou)

| Parintele a răspuns:

Bucuresti.Nu m-as muta in alt oras din tara.Imi place agitatia si aglomeratia si faptul ca muncesc cu spor aici.In vacanta imi place in Brasov, Valea Parhovei.Nu-mi plac orasele mici plictisitoare unde ai impresia ca nimic nu se misca si ca nimeni nu face nimic, unde in 20 minute ai ajuns la celalalt capat.In afara mi-ar placea sa locuiesc in Franta-Paris.Sau America -L. A sau N. Y.

| cotzobel a răspuns:

Locuiesc in Piatra-Neamt nu as vrea sa plec de aici.imi place orasul, locuitorii lui si multe altele. Daca ar trebui sa ma mut as vrea sa ma mut in Brasov sau Sighisoara

| ioanaa a răspuns:

Eu lociuesc acum in Bucuresti, dar sunt din Piatra-neamt. Si imi lipseste ingrozitor de mult linistea de acolo, aerul curat, oamenii calzi si stradutele curate. E frumos si aici, dar toata lumea e nervoasa si stresata, nimeni nu are rabdare.

| ioanaa a răspuns:

Cotzobel e de-a mea big grin

| Dl.Inginer a răspuns:

In Londra sunt acum, s-ar putea sa raman aici.

| anonim a răspuns:

Giurgiu, insa abia astept sa ma mut in timisoara.

| dyanna a răspuns:

Locuiesc in campina, si mi-ar placea sa lociuesc in iasi sau in constanata.

| Crisu_8081 a răspuns:

Eu sunt din Bucuresti.as vrea sa fiu vecina cu Angelina Jolie, dar... din moment ce ai specificat "un oras din tara" in care ne-ar placea sa locuim...hmm...cred ca ala ar fi brasovul:mancare sanatoasa, aer de munte, alea alea si nu cred ca e atat de rau sa fii vecin cu nenea Dracu'(desi se zice ca n-ar fi locuit aici)...

| sese a răspuns:

Sunt din Bucuresti si aici voi ramane.

| Zoombe3 a răspuns:

Stau in Bucuresti, dar mi-ar placea tare mult sa locuiesc in loc. unde m-am nascut, Reghin.

| irynna a răspuns:

In bucuresti, insa imi place si predeal sau brasov dar nu sa locuiesc in permanenta.

| BluePuff_3062 a răspuns:

Mi-ar placea sa locuiesc la Bucuresti sau la Galati, dar cel mai mult in Franta, la Paris.Acum locuiesc in Braila.

| mary_9593 a răspuns:

Locuiesc in bistrita si sincer nu as vrea sa locuiesc altundeva :X e prea frumos aici :X te-as invita si pe tine sa vii sa vezi. Sunt sigura ca ar fi o alegere si pentru tine. pup :*

| Ioonela a răspuns:

Locuiesc in drobeta turnu severin, dar mi-ar fi plcacut sa locuiesc in timisoara.

| guralivul a răspuns:

Iasi dar sunt nebun dupa amsterdam. am fost de doua ori acolo si e fantastic.de fapt cred ca in orice oras din olanda.

| ilie a răspuns:

DARMANESTI-JUD BACAU ma mut zilele urmatoare in MARGINENI din PrahovaSI AS FI VRUT sa pot locui iar in SIBIU.

| 31ea a răspuns:

Locuiesc in timisoara, miar place sa locuiesc pe linga marea neagra costanta

| Darry a răspuns:

... TIMISOARA...

| mihaela_5361 a răspuns:

Locuiesc in Timisoara acum. Provin din Orsova, un orasel superb de pe malul Dunarii, mic, cochet si plin de verdeata. Din pacate, ca orice oras de provincie nu prea ai mari posibilitati de afirmare, asa ca am plecat la Timisoara la facultate (constructii si arhitectura) ...si aici am ramas. Pur si simplu m-am indragostit de oras, de verva ce-l caracterizeaza, de oameni...si de cel care avea sa-mi devina sot. Ma leaga foarte multe lucruri frumoase de Timisoara si nu cred ca as mai pleca de aici.

| diana_3248 a răspuns:

Bucuresti, dar mi-ar placea sa locuies in Sibiu sau poate in Cluj

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Galati si banuiesc ca tot asta as alege