| anonim_4396 a întrebat:

Unde va place mai mult sa locuiti, la tara sau la oras?

10 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La tara, dar sa ies in oras.

| Drimmero a răspuns:

La oras, acolo m-am nascut, crescut si nu pot sa mai dau orasul pe tara, la tara imi place doar sa ma duc in vizita, sa stau cateva zile, eventual sa fac un gratar, sa ma adun cu cateva cunostinte la aer curat, dar nu am aere sau ceva, oricand m-as duce la tara sa fac o baie in garla, sa ajut la treburile de acolo, pe camp + sa ma plimb cu caruta care e prea misto senzatia aia sa combini simplitatea cu placerea.

| Celcestietot a răspuns:

La oras. Tie?

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Tot la oras.

| SilentRain a răspuns:

Oraș

| Sofer a răspuns:

La țară ca aici e mai multa liniște și nu e atâta agitație. Zgomotul ma neliniștește.

| gemeni6226 a răspuns:

Daca m-am nascut si am trait toata viata la oras aici imi place am mai fost eu si la tara dar e plictisitor pentru mine dupa o vreme.

| mastadont a răspuns:

La țară. La oraș e prea aglomerat. Prefer să stau liniștit în natură, la pescuit de exemplu și să-mi văd de treburile mele liniștit decât într-un bloc în care mă aud toți vecinii când strănut. Prefer să am curtea mea, să dau ture prin ia toată ziua și să cresc un câine sau o pisică. La bloc doar aș chinui săracul animal ținându-l doar în casă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E pustiu la tara toți de la tara pleacă la oraș

| Anonima163333 a răspuns:

Atunci cand eram mica, adoram ideea de a trai la tara, bunicii mei fiind de la sat.Veneam acolo in fiecare vara si aveam cele mai frumoase amitiri.
Acum sunt un pic mai mare si imi place mult mai mult la oras...ies cu prietenii, merg la Mall(inainte de pandemie, desigur)merg la scoala ...viata mea e la oras.