| ImmortalQueen a întrebat:

In ce tara ati pleca in momentul asta? (sa zicem ca ati avea bani, si sa va stabiliti acolo nu in vacanta)sau ati ramane in Romania?

31 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este foarte greu acum în România dar nici în străinătate nu sunt câini cu covrigi în coadă.
Rămân la origini.
Pa, pa.

| lol1232 a răspuns:

Eu as alege Japonia sau Anglia tu ce tara ai alege?happy

| ImmortalQueen explică:

Eu as pleca in Germania, Italia sau Austria. Daca nu ar fi fost asa rau in Romania poate ca ar fi fost altfel.eh...

| pwp a răspuns:

In nici un caz nu as ramane in Romania!
m-as duce in Italia, acolo unde e mama!
Pa-pa!love struck

| Rayyy a răspuns:

M-as stabili undeva in America, e visul meu de foarte multi ani.
Si la drept vorbind, cu toate neintelegerile si deciziile absolut ridicole din Romania.cine ar mai sta?

| Lora a răspuns:

Eu am plecat deja in Franta-Paris

| beautifulkiss a răspuns:

Buna daca as avea bani as pleca in Grecia:X:X

| thegreatgatsby a răspuns:

In Vancouver sau Ontario (Canada)

| Kqzu97 a răspuns:

Eu as pleca in SUA, sau pe o insula(Fiji), tu unde ai pleca?

| JuStKid a răspuns:

Daca as putea as pleca la prietena mea in Italia!

| xtina a răspuns:

Pai, visul meu cel mai mare este sa ma stabilesc in Japonia.
Este o tara care pune accentul pe respect, si asta imi doresc eu de la oameni.
In plus, imprejurimile sunt nemaipomenite, casele simple cu acoperisul arcuit, ciresii infloriti, si mai ales mancareawinking.

Acolo as merge acum.

| rosto a răspuns:

Olanda, se stie. big grin

| Mary Marry a răspuns:

Clar America, New York sau Los Angeles.Este visul meu inca de la 3 ani si nu ma las pana nu se indeplineste.Sau cel mai aproape Paris sau Londra. But I love America love struck

| YoAnNa a răspuns:

In S. U. A. Ar fi bestial... America

| anss23 a răspuns:

Olanda.:X:XOamenii sunt asa de diferiti acolo, intr-un sens bun.Chiar m-a impresionat aceasta tara si este si foarte frumoasa, in special Amsterdam-ul.

| Necunoscută a răspuns:

Germania, dacă aş putea.happy

| WatswovskyvonAle a răspuns:

Eu sunt deja stabilita in Olanda.si aici este foarte bine!

| louis3 a răspuns:

Marea Britanie:X:X
u?

| marpey16 a răspuns:

Daca as avea bani, m-as muta in Anglia, Londra. Stiu ca este o tara ploioasa, dar Londra pur si simplu ma atrage, prin traditie, arhitectura si prin limbajul lor cult. A doua varianta ar fi America. Visul american, cu toate ca este un fals, este destul de interesant, chiar daca ar fi sa il gusti si pentru putin. In rest, America este tara posibilitatilor si imaginea pe care si-au format-o este una moderna si primitoare... chiar daca nu este total adevarat...

| Daniel_4881 a răspuns:

Dintre toate in S. U. A. din Europa in Ungaria (is multe avantaje si nici nu se compara cu RO, am 2 verisori care au fost in Romania vara asta si au zis ca-i foarte urat)daca esti de aceeasi parere funda:D PS:cel mai fain oras este Bdapesta urmat de Szombathely http://www.google.ro/......tp?/images

| JackFrost96 a răspuns:

America

| mirunix a răspuns:

Eu imi doresc tare, tare mult sa vizitez Statele Unite. Daca ar fi sa ma stabilesc undeva (de fapt, acolo plec la facultate dupa ce termin liceul) ar fi in Viena, Austria. Poate dupa ce o sa termin facultatea si dupa ce o sa fiu pe picioarele mele, o sa ma intorc... sau poate ca nu. Nu stiu sigur ce voi face, da tara in care as pleca in momentul asta, ar fi Statele Unite. E un lucru pe care vreau sa-l fac neaparat. big grin

| cosmina05 a răspuns:

In Franta

| YukiMrM a răspuns:

Daca ar fi sa ma intrebi fara sa am timp de gandire : Japonia

Daca ar fi sa ma intrebi si as avea timp de gandire : Germania/SUA

happy

| Miha1308 a răspuns:

Germania, deoarece cunosc bine limba, am terminat un liceu german si nu cred ca as avea problemehappy, u?

| Irene_5674 a răspuns:

În momentul acesta îmi doresc foarte mult să mă stabilesc în Japonia.
Criss a spus unele din motive. Mai este şi tradiţia, cultura, muzica, asiaticii care sunt superbi laughing, anime-urile, festivaulurile, geisha, ş.a.m.d.
Ori Coreea de sud sau Anglia.

| Bittersweet_8364 a răspuns:

Nu stiu ce tot va plangeti atata ca Romania este o tara de ****. Nu este o tara de **** ci sunt oamenii in asa fel.As ramane in Romania pentru ca aici sunt toate persoanele dragi mie si atata timp cat pe mine nu ma deranjeaza cu nimic nimeni aici nu am dc sa plec in alta parte. Daca ar fi totusi sa plec undeva in vacanta as pleca in Grecia

| HellGirl4EverInHell a răspuns:

Tot japonia si euhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As pleca undeva unde e liniste. Si atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m-as muta in Anglia, sau in Canada... sau poate chiar in Italia, dar nu as mai ramane in Romania!