| maryelena a întrebat:

In ultima vreme am observat ca imi vine abonamentul la internet cu pretul mai scump decat inainte cum plateam eu normal, poate sa fie din cauza la filmele care le descarc de pe net sau din cauza la muzicaa care o descarc?

3 răspunsuri:
| Oktavian a răspuns:

Depinde de pe ce site descarci daca e cu plata muzica ea e de vine daca filmul atunci el se face vinovat

| corado a răspuns:

Cel mai bine maryelena este sa te uiti pe contractul incheiat cu firma care iti ofera interent si sa vezi daca acolo este vreun articol care sa prevada ca ai o limita de download-are! In cazul in care nu exista o asemenea prevedere, incearca sa iei legatura cu furnizorul tau de interent! Mai cauta un articol in contract in care sa iti spuna daca e posibil ca pretul sa poata fi modificat pe durata inheierii prezentului contract pentru ca e posibil sa fie si asta! Analizeaza bine acel contract pentru ca ascunde multewinking! Ai posibilitatea de a incepe un proces impotriva lor daca prevederile contractuale au fost incalcate de catre firma care furnizeaza internetul! Sper ca ti-am fost de ajutor happy!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca este din cauza ca ai descarcat ci din cauza telefonului daca ai telefon, daca nu fa o sesizare