| AnonymousM a întrebat:

Informatii despre - Puterea Mecanica - (curiozitati, imagini, definitie, aplicatii... ) va rog ajutati-ma cu niste linkul-ri bune. Pt. materie de clasa a VII-a la Fizica. Cine ma ajuta are >- FundiTsa` :X >big grin

Răspuns Câştigător
| byencutza95 a răspuns:

Hey, uite aici. sper sa te ajute ->http://www.fizica-online.go.ro/lucrul.htm

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe didactic. ro

| iuliabaschin a răspuns:

Puterea mecanica- este marirea fizica egala cu raportul dintre lucrul mecanic si interavalul de timp in decursul caruia a fost efectuat acest lucru
Puterea mecanica a unei forte constante este egala cu produsul dintre modulul acestei forte si marimea vitezei punctului ei de aplicatie

Întrebări recente