| dasfsadass3232 a întrebat:

Salut, ma poate ajuta cineva cu problemele de la fizica din clasa a 7-a, adica cele cu Lucrul Mecanic si Puterea mecanica? Am invatat formula si definitiile, am vazut in clasa si tot nu reusesc sa inteleg cum se rezolva problemele. Va rog, peste cateva zile dau un test si sunt bota sad Ajutor pls.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă să nu mai memorezi mecanic, ci să o iei uşor, să înţelegi logic fenomenele fizice ai să vezi că ai să înţelegi ceea ce spune profu' şi ceea ce scrie în carte.Succeswinking