| crystynutza a întrebat:

Inghetata ingrasa? sunt la cura de slabit.si am mancat eri doua inghetate,

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O înghețată dietetică la 3-4 zile nu este o problemă.
Pa, pa.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Din cate stiu eu ingrasa.Asa ca incearca sa o eviti...winking

| simf a răspuns:

Da, inghetata ingrasa. totul ingrasa daca e in cantitati mari. dar nu-i o problema, cauta pe net aportul caloric al inghetatei si taie din ratia de azi de mancare nr de calorii al inghetatei. mancand cate putin din ce-ti doresti vei reusi sa tii mai multa vreme o cura de slabire.

| Klara a răspuns:

Orice e dulce ingrasa. Dar daca faci sport si d-astea...nu se depune.

| rvr a răspuns:

Este gresit spus "Ingheta Ingrasa"! Inghetata ingrasa daca nu sunteti atenti cand calculati caloriile zilnice. Da, este adevarat ca inghetata contine un numar foarte mare de calorii de unde s-a si dedus faptul ca ea ingrasa. In general o femeie normala consuma zilnic undeva intre 1200-1500 de calorii. Gandeste-te ca o cupa de inghetata poate contine pana la 600 de calorii, ceea ce inseamna ca la 3 cupe, deja ai depasit caloriile zilnice la care te mentii, dupa care bineinteles vei depune grasime. Poti inlocui inghetata in cure de slabire cu fructe dulci, poate un pepene rece, o lebenita rece, un ananas. Poti citi mai multe informatii despre slabire pe siteul www.cura-de-slabire.net

| Deutza97 a răspuns:

Nu, inghetata nu ingrasa doar ca trebuie sa ai grija ce fel de manacare mananci caci trebuie sa fie respectiv curei de slabit... trebuie sa mananci numai fructe si manacare sanatoasa. a si nu uita dulciurile ingrasa alea nu-s bune atunci cand ti cura ( fundita )? sper sa te ajute raspunsul meu

| MEgabriella a răspuns:

Da ingrasa. unii specialisti spun ca ingrasa.contine o anumita cantitate de coloranti si si grasimi saturate.