| anonim_4396 a întrebat:

Inteleg un suporter a unei echipe de fotbal... ii place, este echipa lui preferata.
Dar, de ce se bat?
Cu ce ii ajuta treaba asta?
De ce se dau mari "jmekeri" pana vine politia?
Daca ii bate, se plang ca niste curve?

9 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Am fost de multe ori la stadion pentru a incuraja echipa mea preferata, dar am renuntat sa ma mai duc din cauza atmosferei care se creiaza intre suporteri.Sunt multe de spus, nu poti sa mergi cu sotia la stadion, unde un meci de fotbal ar trebui sa fie un spectacol in care lumea sa intre in febra jocului intervenind prin aplauze. E foarte urat ca se ajunge la injurii, cuvinte urate si batai cum de altfel vedem foarte des la transmisiile meciurilor din prima liga.

| Ea12345 a răspuns:

Pentru ca fiecare echipa isi are un rival de moarte.Marele derby Stinamo s-a lsat mereu cu intamplari nefericite.De ce? Pentru ca sunt mult asa-zisi,, suporteri" care isi urasc adversarii mai mult decat isi iubesc echipa.Eu ii inteleg pe toti, violenta lor verbala si fizica vine in urma a urei enorme.Multi se regasesc in fotbal, traiesc si iubesc prin fotbal...Altii prin muzica, eu prefer prin fotbal.Ecea emotie de dupa victorie, sau suferinta in urma unei infrangeri sunt sentimente pe care le simti rar.@themarker are perfecta dreptate cand vorbeste despre straini.Si eu am ramas uimita cand am vazut la marile lor derby-uri oameni la 5 metri de gazon.Sunt convinsa ca niciodata, repet NICIODATA in Romania nu vom avea asa ceva niciodata.Pana cand mentalitatea oamenilor nu se va schimba, sincer nu cred ca avem ce face...

| Ea12345 a răspuns:

*Steaua-Dinamo scuze si pentru celelalte greseli...graba e de vinatongue

| Ana-Maria94 a răspuns:

Asta se intampla pentru ca traim in Romania si dincolo se mai intampla dar nu asa ca la noi. Da ai spus foarte bine se bat pentru ca se cred cei mai tari pentru ca nu-i opreste nimeni decat dupa ce au facut pagube mari si multe altele.

| VladyCristian a răspuns:

Salut. Sunt si eu microbist si era sa o iau pe coaja de cateva ori. Imi place mult fotbalul - iubesc echipa steaua. In orice galerie sunt ultrasi care, mai mult sau mai putin, au chef de scandal. Din cauza catorva persoane, fotbalul romanesc are de suferit. Cand este scandal intr-o galerie nu toti oamenii sunt implicati. Oricum, sunt niste salbatici si ratati. In Anglia, suporterii sunt despartiti de gazon doar printr-un panou publicitar iar la noi sunt plase de 30 de metri impotriva nenorocitilor de huligani. Prostia afecteaza din pacate cel mai frumos sport din lume - fotbalul... straight face

| cristiancristir a răspuns:

Asta se intampla fiindca nu merg la stadionsa vada meciu. Ei merg fiindca este inca o oportunitate pentru ei de a face scandal.

| lacrimi a răspuns:

De ce iti spui intrebarea asta? Esti neinteles intr -o lume de cretini? Nu te mira, asta e lumea in care traim, totul este posibil.

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Sunt niste prosti fara scoala... ce vrei?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spiritul de haita. Latra unul, latra toti. Musca unu, musca toti. Cum unii merg special pentru batai, ei le isca si restul ii urmeaza. Intr-un cuvint, cretini.