| Christianenache a întrebat:

Ce parere aveti despre ideea ca un arbitru nu are voie sa fie suporter al unei echipe de fotbal? Eu zic ca un arbitru poate sustine o echipa de fotbal atata timp cat nu o arbitreaza in mod direct sau nu incearca sa o ajute in mod evident la castigarea meciului/cupei/campionatului

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Ce spui tu e basm, omu poate sa ii placa de o echipa anume, nu are nici o legatura cu arbitrajul, poate arbitra si echipa de care ii place, nu vad nici un motiv, pentru care sa nu o poata face.

Daor dfaca este implicat in conducerea acelei echipe, atunci nu are voie.

Nu are cum sa favorizeze echipa lui preferata, chiar de o arbitreaza, pentru ca sunt oficial de la federatie de la stiu si eu unde, spectatorii vad, lumea la TV vede, comentatorii ar vedea, daca ar favoriza ce spui tu.

Sa sustina o echipa de fotbal la ce anume te referi? Una este sa fie fan, sa ii place de o echipa anume, alta sa o sustina finaciar sau mai stiu eu cum.

Sa sustii ceva, nu stiu daca esti fan al unei echipe, poti spune ca sustii acea echipa laughing

Sustinerea se face cu malai, sa sponsorizezi, sa fii acolo implicat, angajat sau mai stiu eu ce la acel club

In rest omu poate sa spuna ca nu este fan al nici unei echipe laughing chiar daca iar place de o echipa anume.