| smashedblackfox a întrebat:

Intr-o seara am avut un vis extrem de ciudat:
intr-un magazin, un general de armata a venit cu fiul lui Tau[imi amintesc si numele...] sa-i cumpere bomboane. Eu am luat copilul si ii aratam, si a venit generalul urland la mine sa i-l dau inapoi. I-am dat copilul si apoi m-am trezit intr-o camera ciudata, cu un doctor. Acesta avea pe o masa o femeie goala, pe care o taia in mici bucatele, dupa care ii ingropa oasele si dintii. Stiam ca eu urmam, si totusi nu-mi era frica si nu m-am trezit. Apoi, a aparut sotia doctorului, care ma linistea.
Stiti ce poate insemna visul asta? Si ce as putea sa fac sa nu mai am asemenea vise, cosmaruri?

4 răspunsuri:
| LiquidFlesh a răspuns:

Parerea mea e ca visele nu inseamna nimic.Visele ti le creezi tu, prin ceea ce faci.De exemplu, poate ai citit o carte, poate ai vazut un film cu ceva timp in urma.In vis poti vedea persoane pe care le-ai vazut o singura data in viata, pe strada.Bine,sunt sigur ca nu ai vazut un general chinez/vietnamez/koreean pe strada laughing, dar pe asta l-a generat creierul tau.

| umbra99 a răspuns:

Stiintific nu inseamna nimic.Ori te-ai uitat la un horror si te tot gandesti la el ori poate joci vreun joc cu o poveste captivanta.Un truc ar fi sa iti faci rugaciunea seara.Nu spun ca ar avea un efect spun ca poate pacalesti creierul dand un sentiment de siguranta.

| kidulov3you a răspuns:

Inseamna ca :
Te uiti prea mult la filme horror
Mai lasa dracul si iesi afara nu tot cu ochi in PC

| kidulov3you a răspuns:

Inseamna ca :
Te uiti prea mult la horror
Mai lasa-l dracul de PC si iesi afara