| Claudia45 a întrebat:

Buna TPU.
Am o întrebare foarte ciudata despre vise.
De câțiva ani visez destul de des ca mi se strânge maxilarul foarte tare încât ma dor dinții și mi se sparg.
Pentru mine este mai mult un coșmar.
Și dacă visez chestia asta in mor repetat m-am gândit ca poate sa însemne ceva.
Are cineva idee ce ar putea însemna?
Nu știam la ce categorie sa pun întrebarea, dau funda!

2 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Cumva îți scrâșnești dinții când dormi? Daca da, atunci e vorba de o afecțiune ce se numește bruxism. Roagă pe cineva să te asculte noaptea. Daca se întâmplă asta atunci trebuie sa mergi la dentist, sunt niste protecții pe care le poți purta ca să nu-ți strici dinții, se numesc gutiere.

| Endita4689 a răspuns:

Caută pe vise.ro
http://www. vise.ro/dictionar? letter=&q=Dinte