| vladutzuu27 a întrebat:

Intrebare pentru craioveni în primul rand, dar o idee generala pentru unde să îmi fac si eu ziua de nastere, care e in 6 zile ar fi binevenita, chiar daca nu numiti o anumita locatie care sa existe în Craiova.

Aveam mai multe variante in minte, dar mai multe au picat din diferite motive.

La aqua parca mi-am facut-o de doua ori, dar mi se pare că a cam luat-o în jos, vine mult prea multa lume, de obicei adolescenti neinsotiti care blocheaza toboganele, fac trenulete si nu are nimeni loc sa se dea.

La club Q era super, dar s-a inchis

Era un loc de laser tag in centru, intr-un subsol, care era super, dar s-a inchis.

La pizza/mc/restaurant in general e problema lipsei comunicarii, in sensul ca lumea sta mai bine de jumate de timp pe telefoane.

Acasă nu o fac. Nu cred ca e necesar sa zic dar eu, alaturi de mai multi prieteni, ne-am facut ziua acasa si niciodata nu a iesit cum trebuie.

La cam orice care este gen Dungeons and Dragons, playstation cu fifa, ping-pong, billiard mi-as face-o dar cam de fiecare data cand o face cineva la o asemenea locatie stau si se joaca fifa (care nu imi place si nici nu sunt bun la el) in timp ce eu stau cu cate unul doi care s-au plictisit de fifa si s-au luat cu altele sau care sunt de aceeasi categorie carora nu le place fifa pur si simplu. (club q facea exceptie pentru ca avea bowling care era mult mai challenging si mai fun, si se aduna multa lume). Mi-as face-o intr-o asemenea locatie, dar doar daca arata mare, spatioasa si curata cum arata Club Q, dar multe sunt mult prea mici si prea inchise.

Tin sa mentionez ca fac 15 ani, ceea ce presupun ca era destul de important, ca sa excludem lucruri mai mature si ca toti invitatii sunt prieteni foaorte apropiati, pe care ii stiu de mai bine de 10 ani pe toti si petrecem in general mult timp impreuna.

Poate pare ca sunt prea pretentios, dar nu imi vine sa cred cate variante pica, si sunt sigur ca macar o locatie perfecta ca cele enumerate mai sus exista undeva in Craiova.

Multumesc daca ati citit tot. Nu stiu foarte bine regulile comunitatii, din ceea ce am citit in regulament nu am gasit ceva specific impotriva acestui lucru, dar daca cineva imi da raspunsul „corect" si acolo decid sa imi fac ziua, o sa ii dau 12 lei pe paypal/revolut, cat de doua beri.

Seară bună, dau si fundă (in curand ma voi culca, voi citi raspunsurile propabil maine dimineata)

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Da' dacă iți ții tu ziua acasă, ce-ar fi (in afară de un succes răsunător)?