| GolopențaAdrian a întrebat:

Jocuri gen No Man's Sky si sa imi mearga si mie? Am laptop cu placa video Intel Hd Graphics de 1760 mb, Procesor Intel Celeron de 1, 5 ghz, 3 gb ram.

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Nu iti va merge jocurile.
Dece:
-1 Placa video integrata din procesor este slaba.
-2 Procesorul este slab
-3 Ram insuficient minim 8Gb.

PS:La acest joc iti trebuie o placa video performanta altfel nu va merge.
Nu ca cea Integrata din Procesor (acea placa video este buna de Office sau Multimedia nu de Gaming).

| GolopențaAdrian explică (pentru DragomirMihail2020):

Sa stii ca am uitat sa scriu ca am 1760 mb la placa video

4 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Multumesc pentru Funda.

Chiar daca nu ai specificat cantitatea ai specificat tipul de placa video.
Iar acelea asa cum am zis si mai sus nu sunt de Gaming.

Iar cantitatea la placa video este de la 1Gb-2Gb maxim.

Si inca un lucru chiar daca ai da totul pe Low la cea mai mica rezolutie nici nu poti juca dar sa si intri.

Iar systemul minim ca sa joci cu un FPS de 15-30 ar fi:
-Core i3 530 2. 9GHz
-GeForce GTX 480 sau Radeon HD 6970
-Memorie Ram 8 GB
-Win 7 64bit

La sistemul actual nu poti rula jocurile cele noi sau cele care o sa apara ca nu-i facut pentru acest lucru.