| anonim_4396 a întrebat:

La 13 ani avem voie sa mergem pe trotuar cu bicicleta

Răspuns Câştigător
| raul_1089 a răspuns:

Ai doar cu casca de protectie si sa nu lovesti pe cineva

4 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Ai voie insa trebuie sa fi atenta sa nu cumva sa lovesti pe cineva

Bula
| Bula a răspuns:

Pe trotuar ai voie, doar daca nu circula nimeni pe care sa lovesti!

cristian
| cristian a răspuns:

Trotuarele sunt doar pentru pietoni.
Biciclistii au voie doar pe piste special amenajate pentru ei iar in lipsa pe strada daca esti major si bicicleta echipata corespunzator cu far, catadioptri, sonerie si nu esti sub influenta bauturilor alcolice.

| tump a răspuns:

Nu eu am mers de la 6 ani pe bicicleta pe strada! dar am fost atent!