| NissanGTR a întrebat:

La 16 ani, am voie sa ma inscriu ca voluntar la Smurd,Pompieri, Ambulanta, Politie, ect?

Răspuns Câştigător
| panther2007 a răspuns:

Nu te poti oferi voluntar la Smurd, nici la pompieri si nici la ambulanta, cat despre politie sub nici o forma.
Toate aceste servicii solicita o anume experienta chiar de te oferi voluntar.
Poti insa sa faci cursurile Crucea Rosie

2 răspunsuri:
| Sakura1218 a răspuns:

Habar n-am, am trecut pe aici doar ca să îți spun că îți admir ideea,, de a face voluntariat,,, nu multi tineri ar zice NU

| lovecraft a răspuns:

Nu prea. Cred ca cea mai buna sansa o ai la Crucea Rosie, unde poti sa ajungi sa participi la evenimente sportive, chestii ca zilele orasului sau festivaluri de muzica, unde sa oferi primul ajutor, dar asta nu se intampla peste noapte. Dar obtii oricum experienta, cunosti oameni din domeniile astea, si inveti multe, ca sa nu mai spunem de "fapta buna".