| anonim_4396 a întrebat:

La ce ati renunta mai usor dintre telefonul mobil si computer?

Răspuns Câştigător
| Krina a răspuns:

La nici unul happy
Daca renunt la mobil, o sa am probleme cu comunicarea la laptop (bateria tine in general 2 ore); desi as tinde sa aleg calculatorul: am acces la informatie, intr- forma vasta si pot totodata comunica.
Daca as alege sa renunt la laptop, mobilul mi-ar fi mult mai practic pentru a rezolva problemele urgente.
Din pacate sunt dependenta de ambele.Sunt victima tehnologiei tongue

24 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Depinde ce telefon as avea... si mai ales ce abonament happy Totusi cred ca as renunta mai degraba la telefonul mobil... decat la calculator laughing

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Nu ma pot dispensa de niciunul!
Datorita telefonului sunt la orice ora in legatura cu familia, prietenii, fara computer, as rezista, eventual cateva zile..., dar nu mai mult!
Nu vad de ce sa renunt la unul din lucrurile care au fost gandite pentru a ne face viata mai usoara!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pot renunta la amandoua, la mobil chiar cu usurinta.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

La mobil.

eileen
| eileen a răspuns:

La telefon as renunta si euwinking

| andreutz a răspuns:

As renunta la calculator fara nici o problema, pentru ca telefonul meu are functie de "mini computer"...cam tot ce fac de pe calculator, pot sa fac si pe telefon...

daniela
| daniela a răspuns:

Desi am mult nevoie de el la servici as renunta cu placere la telefonul mobil... calculatorul este in schimb drogul meu de zi cu zi

lolita
| lolita a răspuns:

Computer cred, ca mobilul este mai usor de tinut in buzunar cand ies in oras happy

| borsec a răspuns:

La computer

| DenissaDeea a răspuns:

La telefonul mobil/dar mi-ar fi greu sa renunt/deja am ajuns dependenta de ambele/prin telefon tin legatura cu familia!

| JustMeFlory a răspuns:

Pfff... mie imi este greu sa decid deci nu as renunta la niciunul.Calculatorul il folosesc mai mereu...de ex cum as putea sa mai intru pe TPU:O, caut mereu cv pe net, vb q prietenii mai vechi etc.telu'il tin sa pastrez legatura cu cei apropiati, deci nu as putea renunta la niciunulhappy

| gabrielutzu a răspuns:

La calculator, fara el poti trai linistit( si nu iti strici si ochii), fara telefon mai greu...
Selfhelp, chiar daca compu are si facut de telefon, banui ca daca te suna cineva pe strada, preferi sa deschizi telefonul sa raspunzi si nu laptopul.

| gabrielutzu a răspuns:

P.S...si telefonul daca este "smecher" poate avea si functie de comp... oricum in curand, telefonul va fi si comp (asa cum este camera foto, video, reportofon, etc).

RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

Computerul, mai ales daca e conectat la internet, poate avea cu usurinta functie si de telefon (vezi skype).

Intrebare mai echilibrata (zic eu) ar fi... ai renunta la internet sau la sex? tongue

regis
| regis a răspuns:

In viata personala, as renunta mult mai usor la computer.
La serviciu insa nu as avea cum sa renunt la acesta.

| N538961518 a răspuns:

Telefonul mobil.

| claw_4117 a răspuns:

Telefon. Nu cred ca vorbesc cu prietenii/familia mai mult de 2 minute pe zi la telefon.

| loredanarotariu a răspuns:

Daca exista un motiv bun, as renunta la amandoua.

| macarale a răspuns:

La telefon, clar

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La mobil, chiar nu imi foloseste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La telefon.nu e clar? ...si asa nu ma prea folosesc de el

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La computer

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As renunta mai usor la calculator, decat la mobil.

| pysyk17rasfatat a răspuns:

Mai repede as renunta la mobil pentru ca ce pot face cu tel pot face chiar p laptop adica pe internetwinkingsi cu tele imi este indif orikandhee hee