| FreakyHalloweenBoy a întrebat:

La ce materii se dau teza la profilul "filologie"? Dar la Stiinte ale Naturii? confused Funda love struck.

3 răspunsuri:
| lora3u a răspuns:

La filo cred ca vei da teza la romana, engleza, geogra ( nu stiu sigur ). Dar la stiinte ale naturii...vei da sigur teza la mate, romana, si obiectul de profil ( alegi intre fizica, chimie, biologie ).

| katy a răspuns:

La filologie faci lb latina,lb romana,lb engleza,lb franceza,istorie,geografie,psihologie,economie,filosofie,logica,mate,fizica,sport,muzica,desen, biologie si religie, ideea este ca materiile de reala le faci pana in clasa a 10-a pe urma iti raman mai putine materii,iar materiile care tin mai mult de stiinte sociale adica psihologie,filosofie si logica, vei face in fiecare an cate una din materiile astea pe rand, iar desenul si muzica la fel parca doar primii doi ani

| lidia_8870 a răspuns:

Filo:romana,engleza,latina,istorie\geografie