| deadeutsa a întrebat:

La ce se folosesc voucherele?

Răspuns Câştigător
| Minks a răspuns:

Tin locul banilor fizici, poti sa achizitionezi produse pe baza lor, beneficiezi de o reducere, etc.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Reduceri pentru articole de haine sau bonurile de masa sant pentru a plati mancarea cu ele, etc. Sant vouchere pentru calatorii, pentru abonamente...

| DiannaDia a răspuns:

Ai reduceri pe ele si inlocuiesc cumva banii.

| andru10best a răspuns:

La orice. Este un cupon care ofera o reducere substantiala.

| WholeWorldTeam a răspuns:

La facut cumparaturi happy In functie de suma care scrie pe ele, poti cumpara alimente, Daca pe voucher scrie 10 Ron, atunci poti cumpara de 10 Ron.si tot asa.

| Salluty a răspuns:

Vaucerele sunt niste hartii care inlocuiesc o anumita suma de bani. Adica ele valoreaza cumva atat si poti cumpara cu ele ceva de acea valoare sau poti da vaucerul ri inca niste bani in plus pentru a cumpara ceva mai scump. Cand il folosesti nu cred ca poti primi rest deci trebuie sa acoperi suma.
Dar important e ca nu le poti folosi decat in anumite magazine ( de unde l ai primit )
Funda?

| DianaIuliana a răspuns:

La cumparaturi. ex: voucher 500 lei H&M, mergi in H&M si cumperi haine in valoare de 500 lei.

| Saratzzelu a răspuns:

Depinde. Sunt vouchere cadou la supermarketuri. E gen, cumperi ceva cu o anumita suma de bani si primesti un voucher in valoare de 50 de lei sa zicem... Cu el poti cumpara ce vrei tu din magazinul respectiv.