| Sophie_3843 a întrebat:

La ce varsta am voie sa ma rad la sub brat?

18 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Cand iti creste par... Ar fi mai bine sa folosesti alta metoda de epilare, nu lama. Benzi cu ceara rece.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sfatul meu e sa nu te razi, ci sa folosesti o crema epilatoare. Nu e dureroasa si nici nu-ti creste vreo padure in 2 saptamani, cum se intampla dupa ras.
Iar varsta... n-are nicio treaba. Te epilezi atunci cand iti creste parul axilar...in niciun caz, inainte! Ai grija!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu ar fi indicat sa te razi sub brat. Incearca crema epilatoare sau benzi cu ceara. Daca te faci cu lama o sa devina mai gros, mai des si va creste foarte repede.

| Mina a răspuns:

Parerea mea:de cand iti creste par. Nu conteaza varsta. E igienic asa.

| Elena_1106 a răspuns:

Nu trebuie sa fi major eu am 11 ani si am facut-o pentru ca mi-a crescut par, dar e mai bine la cosmetica cu o ceara speciala, nu ustura nu doare!

| VladDu a răspuns:

Cand ai prea mult par si te incomodeaza

| kayan a răspuns:

La 18 ani... trebuie sa fii majora, altfel parul va refuza sa se lase ras big grin

| emima a răspuns:

Poi nu este o varsta exacta eu de exemplu mam ras la 15 ani dar depinde daca iti creste par cred ca nu ai sta asa cu el

| eu_4161 a răspuns:

Pai cam in jur de 18 ani dar mai intai sa iti creasca parul.

| Misterious a răspuns:

Hahaha@kayan
Tu trebuie sa stii doar nu vrei sa porti un maieu si sa se vada padurea tropicala. happy eu stiu fetitie care la 12-13 ani se fac si pe picioare.Eu iti recomand sa mergi sa te faci cu ceara la cosmetica la axila e ieftin undeva 5-7 leiwinking si ti se si rareste nu ca la lama...winking

| pisicutza_5001 a răspuns:

Depinde daca ai par mult, eu am 12 ani si ma fac cu crema sau cu epilatorul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza varsta. Odata ce iti creste parul, te poti rade, nu conteaza daca ai 12-15-19-21 de ani. Trebuie ca pentru inceput sai ai grija cu ce te razi. Sa nu fie ceva aspru pentru pielea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Atunci când începe să crească.
Nu aplica lama sau crema de epilat, se îngroaşă firul de păr, creşte şi repede, iritaţii şi nu dă plăcut ochiului.
Foloseşte ceara caldă pentru început, apoi poţi folosi ceara rece şi aparat de epilat pe bază de pensete.
Mergi la un salon de cosmetică.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodata sa nu folosesti lama crede-ma o sa ai o padure foloseste mai mine crema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e sa te razi cand vrei sa-ti creasca par cu par pari mai matur mai tare.eu am 12 ani si m-am ras si mi-a crescut si te sfatuiesc sa faci asta daca consideri ca e bine

| ciumpi a răspuns:

Dupa 18 ani categoric! vezi k tresa ai si permis.

| Endrwger a răspuns:

La ce varsta vrei.
e ceva igienichappy

| VeRoNNELY a răspuns:

Cred ca din momentul cind incep sa-ti apara firele de par.