| alinutza_3120 a întrebat:

Daca te razi cu lama sub brat de la varsta de 12 ani este bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
18 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Te razi sub brat cand situatia o cere, independent de varsta.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Bineinteles ca este bine...Doar nu o stai asabig grin
De preferat ar fi sa te epilezi cu ceara.Asa o sa creasca mult mai greu...winking
Dar daca nu suporti durere radete cu bigu...winking

| CosteaVlad a răspuns:

Da' ai ce rade?! big grin

| missouri a răspuns:

Normal.
Nu are de ce sa fie rau.
Doar nu stai cu parul la subrat si faci tufis.laughing
Si eu tot de la varsta asta m-am epilat si nu am patit nimic, stai linistita.oh go on.

| florin752010 a răspuns:

Nu conteaza daca e bine sau nu, ca doar nu vrei ca domnisoara sa ridici mana la tabla, si sa se vada parul, nu este frumos. Ideal ar fi sa te epilezi (avantajuul ca va creste mai greu-se smulge din radacina ), dar nici daca te razi nu e nici o paguba, doar ca va trebui sa te ingrijesti(sa te razi ) mai des. Si cu rasul, parul se va inmulti mai repede vs. epilare.

| zalisa a răspuns:

Daaaca te razi cu lama ai să regreți tot restul vieții tale. ascultă-mă, ai putea incerca cu Braun, daca ai.

Răspuns utilizator avertizat
| koool a răspuns:

Da e bine sa te razi si daca esti baiat si daca esti fata. Si e bine sa te razi si jos happy. Stii tu unde.
Raspuns: e bine, e de preferat cand faci dus.

| SalutTpu a răspuns:

Nu prea pentru ca se indeseste cu lama dar ce sa faci daca trebuie. Nu poti de la varsta ta sa folosesti un aparat si nici nu cred ca tiar placea cu crema.

| Andruta a răspuns:

Da.cred ca da.si eu am facut la fel.si am tot 12 ani.winking

| ServanaAtoni a răspuns:

Eu zic sa mai astepti putin. poarta tricouri daca iti e sa nu se vada ceva.
am o prietena(are 16 ani)si s-a epilat mai tarziu, iar acum are cateva fire, este frt rar parul.mai bine mai astepti putin...si mai bine te faci cu epilatorul.

| mih5a a răspuns:

Pai eu nu stiu tu ce zici?

| WhO iS tHaT a răspuns:

Este mai bine sa folosesti un braun, cu lama creste in 2 zile si se ved si firele de par de sub piele.

| GlamorousGirl111 a răspuns:

Clar nu

| Yiu a răspuns:

Am 13 ani si am aceeasi problema. iti dau un sfat sa nu te dai cu lama deoarece parul iti va creste foarte repede dar cand te vei epila cu ceara te va durea. Spune-i mamei tale ca ai nevoie sa te epilezi sub brat. Du-te la un salon din oras. O sa te epileze cu ceara dar sa stii ca nu doare tare, putin. Succes.

| Alexia_7392 a răspuns:

Daca este nevoie de ce nu ar fi bine? laughing
stai linistita ca nu ti se intampla nimic tongue doar ca o sa creasca un pic mai repede si va trebui sa te faci constant happy

| andy678 a răspuns:

Eu am 13 ani si ma rad tot cu lama. dar nu-mi creste repede. vreau sa incep sa ma fac cu ceara, mie cam frica, dar e mai bine. totusi incearca si tu. paa happy